Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pochodziłem po sklepach w moim mieście, i mam pare dobrych ofert:

Kellys rabat 20% na wszystkie modele. Gościu oferuje

kellys Spider 1300 z rabatem

Kellys Scarpe 1200 bez rabatu

Kellys Viper nie mam pojęcia

 

Rojax BH 1300zł

Kross A6 replica 999 zł

Kross Hexagon v3 899zł

I w innym sklepie znalazłem Krossy Level 3-6

Wszystkie rowery na osprzęcie Shimano

Proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam Virgilio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pochodziłem po sklepach w moim mieście, i mam pare dobrych ofert:

Kellys rabat 20% na wszystkie modele. Gościu oferuje

kellys Spider 1300 z rabatem

Kellys Scarpe 1200 bez rabatu

Kellys Viper nie mam pojęcia

 

Rojax BH 1300zł

Kross A6 replica 999 zł

Kross Hexagon v3 899zł

I w innym sklepie znalazłem Krossy Level 3-6

Wszystkie rowery na osprzęcie Shimano

Proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam Virgilio

Jezeli uważasz że poradzisz sobie z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi (obsługa/serwis) to Kellys Spider jest dobrym wyborem za tą cenę, ja osobiście wolę uderzać w strone V-brake Kellys Scrpe, Kross A6 replica odrzuć odrazu, Hexagon V3 2009 również - słaby amortyzator, natomiast polecam Hexagona V6 (ale do 950zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrado89

 

Ja wlasciwie nie słyszałem w życiu o takiej firmie rowerowej wiec nie wiem , kupił bym coś znanego i popularnego np Krossa w tej cenie mozna kupic nawet dobrego choć ten Twój rowerek wyglada dosć solidnie i dobrze . Ja choc zbytnio nie wiedziałem czy Arkusy to dobre rowery , nic o nich nie słyszałem ale kupiłem i zobacze czy lepszy byłby np. Kross choć mój stary Arkus (6lat) jest jeszcze bardzo dobry.

 

Ja bym kupil tego Panther ,kazdy rower jest dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o tym rowerku http://allegro.pl/item689245646_rower_pant..._wyprzedaz.html

Miał ktoś styczność z tą firmą?

Nie miałem styczności z taką marką, pierwszy raz taką widzę, osprzęt wporzadku jak za taką cenę, ciekawi mnie waga oraz jaka jest sztywnośc ramy, osobiscie nie zaryzykowałbym kupna takiego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy myślicie o rowerach Arkus?

 

Arkus & Romet Group

 

3 firmy w Polsce i 1 na Ukrainie

Robią rowery Arkus VIP ,Delta, Forester ,Wigry, Jubilat ,Romet .

Co wy sądzicie o tych rowerach tak z doświadczenia czy są dobre ,popularne?

 

 

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.

Spedzilem troche czasu na Waszym forum, nim zdecydowalem sie poprosic o rade (i zarejestrowac). Wyszlo mi iz im wiecej czytam - tym mniej wiem :)

Zatem wg kolejnosci:

Cena: do 1000 +/- 10%

Zastosowanie: ulica / sciezka rowerowa, las (drobne wyboje - sami wiecie najlepiej), polne drogi.

I teraz to juz czarna magia, nie wiem czym sie w koncu sugerowac: hamulce tarczowe czy zwykle szczekowe? (mialem wynalazek kupiony w markecie grr - ni hu hu nie dalo sie ich wyregulowac - szczekowych).

Amortyzator przedni - bo po 20km na wybojach nadgarstki zaczynaja pobolewac. Nie wiem czy warto tylni. Warto?

Marka / firma: jak widze jest ich mnostwo. Zatem taka, ktora serwisy ogolnie uznaja (a nie po ujrzeniu "cudenka") zaczynaja sie modlic - to juz z Waszych komentarzy wnioski :) Chociaz, zakladam ze gdy go kupie w sklepie rowerowym to mi serwis zapewnia. Przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Bede wdzieczny za podpowiedzi / rady ludzi ktorzy bawia sie tymi jednosladami. Miejsce zakupu to Poznań - wiec jesli ktos zna / wie o takowym (porzadnym i niedrogim) sklepie - prosze o wskazowke.

Pozdrawiam i zycze spokojnej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy myślicie o rowerach Arkus?

 

Arkus & Romet Group

 

3 firmy w Polsce i 1 na Ukrainie

Robią rowery Arkus VIP ,Delta, Forester ,Wigry, Jubilat ,Romet .

Co wy sądzicie o tych rowerach tak z doświadczenia czy są dobre ,popularne?

 

 

 

Z góry dzięki za odp.

Moim skromnym zdaniem uważam iż Arkus robi trochę marketowe rowery, ale nie zaprzeczam że rowery pod "szyldem" Romet nie są warte uwagi i kupna :)

 

 

 

Witam wszystkich forumowiczow.

Spedzilem troche czasu na Waszym forum, nim zdecydowalem sie poprosic o rade (i zarejestrowac). Wyszlo mi iz im wiecej czytam - tym mniej wiem :)

Zatem wg kolejnosci:

Cena: do 1000 +/- 10%

Zastosowanie: ulica / sciezka rowerowa, las (drobne wyboje - sami wiecie najlepiej), polne drogi.

I teraz to juz czarna magia, nie wiem czym sie w koncu sugerowac: hamulce tarczowe czy zwykle szczekowe? (mialem wynalazek kupiony w markecie grr - ni hu hu nie dalo sie ich wyregulowac - szczekowych).

Amortyzator przedni - bo po 20km na wybojach nadgarstki zaczynaja pobolewac. Nie wiem czy warto tylni. Warto?

Marka / firma: jak widze jest ich mnostwo. Zatem taka, ktora serwisy ogolnie uznaja (a nie po ujrzeniu "cudenka") zaczynaja sie modlic - to juz z Waszych komentarzy wnioski :) Chociaz, zakladam ze gdy go kupie w sklepie rowerowym to mi serwis zapewnia. Przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Bede wdzieczny za podpowiedzi / rady ludzi ktorzy bawia sie tymi jednosladami. Miejsce zakupu to Poznań - wiec jesli ktos zna / wie o takowym (porzadnym i niedrogim) sklepie - prosze o wskazowke.

Pozdrawiam i zycze spokojnej niedzieli.

Różwnicę odczujesz to jest pewne, jeżdże na Hexagonie V6- hamulce tarczowe, jestem zadowolony, dobra regulacja- rower warty uwagi, chociaż nie ukrywam że rozglądam sie teraz za nowym rowerem i pewnię wybiorę cos z V-brake ze względu na wagę (Hexagon V6 2008 19" - 14kg według producenta co jest bardzo dobry wynikiem), jeżeli chciałbyś cos tańszego to polecam Hexagona V4 z roku 2008. Widząc twój cel kupna roweru nie wiem czy nie brałbym pod uwagę jakiegoś Crossa (koła 28" a nie 26" jak w mtb) http://allegro.pl/item677226335_nowa_merid..._najtaniej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy myślicie o rowerach Arkus?

 

Arkus & Romet Group

 

3 firmy w Polsce i 1 na Ukrainie

Robią rowery Arkus VIP ,Delta, Forester ,Wigry, Jubilat ,Romet .

Co wy sądzicie o tych rowerach tak z doświadczenia czy są dobre ,popularne?

 

 

 

Z góry dzięki za odp.

Tak, są one bardzo, ale to bardzo popularne w Media Expercie. Czyli marketowe. Arkus & Romet to polska marka na potrzeby marketów. Mój kolega kupił Delte- niedość, że wygląda jak totalna zabawka, za przeproszeniem gó****ne amortyzatory, przerzutki Tourney, rama stalowa... ogólnie ciężkie bydle. Za 700zł w ME. z Foresterem miałem styczność chyba w Realu. Romet i Arkus w ME rządzą. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różwnicę odczujesz to jest pewne, jeżdże na Hexagonie V6- hamulce tarczowe, jestem zadowolony, dobra regulacja- rower warty uwagi, chociaż nie ukrywam że rozglądam sie teraz za nowym rowerem i pewnię wybiorę cos z V-brake ze względu na wagę (Hexagon V6 2008 19" - 14kg według producenta co jest bardzo dobry wynikiem), jeżeli chciałbyś cos tańszego to polecam Hexagona V4 z roku 2008. Widząc twój cel kupna roweru nie wiem czy nie brałbym pod uwagę jakiegoś Crossa (koła 28" a nie 26" jak w mtb) http://allegro.pl/item677226335_nowa_merid..._najtaniej.html

 

Mi odpowiadaja, szkoda tylko ze w cenie do 1 tysiaca nie ma hamulcow tarczowych w Hv4 (sa w Hv6 - ale cena juz 1400). A jakis moze model podobny do v4 + te hamulce tarczowe? Po perypetiach ze szczekowymi mam troche ich dosc, i checi podchodzenia po raz kolejny do ich regulacji.

Pozycja z allegro - odpada :) Albo mi sie wydaje ze ma cieniutkie opony (i kwestia czy mozna je zmienic), albo ze mnie az taki laik, ze nie odrozniam eh.

Jak wspomnialem ten v6 przypadl mi do gustu, niestety limit funduszy. Moze cos jeszcze ktos wskaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000zł hamulce tarczowe to jakaś pomyłka ...... ja smigałem nawet w górach na zwykłych avidach SD5 i spisały się super , a jeśli chodzi o kulturę pracy to są nawet lepsze od moich Juicy 3, tylko i wyłącznie rower na v-kach w tej cenie ! a zamiast tarcz moze jakiegoś RS darta dało by się wyczaić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem pozostaje to V4. Moze uda mi sie go jutro znalezc, to od razu wezme. Kwestia: jak sprawdzic czy wszystkie podzespoly sa wlasciwe? Zeby nie bylo zaskoczenia iz tam podrobka, tu zamiennik i inne "gwiazdki". Czy ktos moglby prosto i lopatologicznie okreslic jak sprawdzic, gdzie i nade wszystko - co sprawdzic?

Bylbym zobowiazany. W koncu gdy laik idzie do sprzedawcy, ten ostatni praktycznie wszystko moze mu "wcisnac" za dobra monete. A zdecydowanie chcialbym sie tego ustrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 6.0 FS wedlug mnie odpada jako pierwszy. Z tego co wiem Hexagon V3 jest na slabym osprzecie i ma widelec (amor) do d...., ale kolor niebieski jest cud miod :)

V6 oczywiscie jest wedlug chyba wiekszosci najlepszym wyborem roweru do 1000zl. Sam wlasnie szukam, i wlasnie duzo sie dzieki temu dowiedzialem :) Ale z Hexagonem V6 jest ciezko z dostepnoscia 19", no i jeszcze jesli chcesz z XCR to szukaj 2007r. Oficjalnie w sklepach (pytalem sie chyba w 15) ;) to mysla, ze to wersja z 2008 roku tylko z innym wzorem. Jesli chcesz 19" i znajde to dam Ci namiar i mam nadzieje, ze to samo zrobisz :>.

 

Jesli troszke dodasz to TEN jeszcze jest dosc ciekawy. I jeszcze TEN Level A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to: Hexagon V6 za 999zl ? V6

Doszedl do wyboru kolejny: Hexagon V3 za 679zl V3

Oraz: Rockrider 6.0 FS za 999zl Rockrider

Licze na Wasza pomoc, bo powtorze sie... im wiecej czytam, ogladam, przegladam... tym wiekszy metlik. A skoro wybor az taki (sprzetowo i cenowo) to co wybrac.

Rockrider odpada odrazu, za to że jest full`em, nie szukaj roweru w takiej cenie z tylnim amortyzatorem to się mija z celem, nigdy nie bedziesz zadowolony z takiego roweru ponieważ zbyt dużo energii pochlania bujanie takiego roweru, co do reszty to V6 który podałeś to rocznik 2007 który chyba jest lepszym wyborem niż ten z rocznika 2008 (szczególnie amortyzator dlatego bym go polecał) a Hexagona V3 zdyskwalifikuj za sam amortyzator - warto w tym przypadku dołożyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider odpada odrazu, za to że jest full`em, nie szukaj roweru w takiej cenie z tylnim amortyzatorem to się mija z celem, nigdy nie bedziesz zadowolony z takiego roweru ponieważ zbyt dużo energii pochlania bujanie takiego roweru, co do reszty to V6 który podałeś to rocznik 2007 który chyba jest lepszym wyborem niż ten z rocznika 2008 (szczególnie amortyzator dlatego bym go polecał) a Hexagona V3 zdyskwalifikuj za sam amortyzator - warto w tym przypadku dołożyc :D

 

Super. Bodzio - dam Ci znac jak znajde (miejsce i cena - 19").

Afly - czyli kolejne "za" V6 z 2007. O tych wskazanych parametrach (w opisie linka).

Zatem koncowka ... drobna prosba. Jak sprawdzic czy sprzedawca nie wciska mi 80% zestawu + kilka zamiennikow. Na co zwracac uwage, gdzie patrzec, jak sprawdzac. Co jest najistotniejsze, a na co mozna przymknac oko. Rozumiem ze moze to komus ciut czasu zająć, lecz bylbym wdzieczny.

Btw - dodam ze zakup przez allegro odpada - z pewnych pryncypiow. Bede szukal w sklepach rowerowych u siebie, moze sie okaze iz przyjdzie poczekac na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamowilem. Teraz pytanie do Was - ostatnie i zasadnicze: Jak i gdzie sprawdzic - czy to co jest w specyfikacji - to faktycznie "Shimano" i inne marki - a nie dajmy na to Shimanno czy Shimaho. Na co zwrocic uwage zasadniczo? Przed czym sie ustrzec? Nie twierdze ze kazdy sprzedawca jest uczciwy inaczej, ale wolalbym sie upewnic przy kurierze - ze to co zamowilem otrzymalem. Bede wdzieczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko tak o powiedzieć, proponuję mieć rozpiskę sprzętu i sprawdzac poprostu nazwy, na pewno na tylnej przerzutce bedzie napis Acera, z prozdu tak samo, amortyzator, rozmiar ramy czy taki jaki chciałes.. nie wiem co jeszcze mozesz sprawdzic... Chodzi o Hexagona V6 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobil tak... spisal sobie na kartce najwazniejsze komponenty roweru np. przerzutki, amortyzator itd. ze strony producenta (Kross). No i na stronie Krossa mozna sobie przyblizyc zdjecie w danym miejscu... zobaczyc jak to mniej wiecej wyglada i porownac. Sadze, ze jesli z grubsza wszystko ok to reszta tez. Po za tym to sklepy rowerowe, ktore maja mozliwosc odbioru na miejscu, czyli by nic nie kombinowali. Pracuja na swoja dobra opinie ;)

Oszukiwac to moga na gieldzie czy w hipermarketach gdzie nikt nie patrzy na to. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś/chcesz kupić Krossa, to musisz się liczyć z tym, że jest ich bardzo dużo konfiguracji. Na stronce Krossa masz tylko jedną, dlatego jak chcesz sprawdzić czy nie zostałeś oszukany to porównuj specyfikację roweru ze specyfikacją jaką umieścił sprzedawca, a nie Kross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...