Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rexio8

Chciałbym kupić rower ATB za ok. 900 zł. Rower używany głównie na przejażdżki po mieście tudzież lesie, strikte rekreacyjnie. Bardzo rzadko jakieś dalsze wyprawy. Przeglądając trochę internet zauważyłem, że dość dobre opinie zbiera Kross Hexagon. Mam jednak pytanie:

Czy lepiej kupić Hexagona v4 z sezonu 2009, czy też Haxagon v6 z sezonu 2006 będzie lepszym wyborem? Jak bardzo istotne jest ile lat ma nowy rower? Czy różnice między tymi rowerami są tak bardzo istotne?

Przeglądając allegro ceny są dość podobne, a jestem skłonny dołożyć te 100zł za coś co będzie dobrze służyć przez lata. Zdaje sobie sprawę, że mój budżet jest niski, ale ufam, że mimo wszystko coś dobrego uda się znaleźć. Jestem zupełnie zielony w temacie rowerów dlatego bardzo proszę o poradę. Mój wzrost: 1,8m; waga ok. 90kg.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić rower ATB za ok. 900 zł. Rower używany głównie na przejażdżki po mieście tudzież lesie, strikte rekreacyjnie. Bardzo rzadko jakieś dalsze wyprawy. Przeglądając trochę internet zauważyłem, że dość dobre opinie zbiera Kross Hexagon. Mam jednak pytanie:

Czy lepiej kupić Hexagona v4 z sezonu 2009, czy też Haxagon v6 z sezonu 2006 będzie lepszym wyborem? Jak bardzo istotne jest ile lat ma nowy rower? Czy różnice między tymi rowerami są tak bardzo istotne?

Przeglądając allegro ceny są dość podobne, a jestem skłonny dołożyć te 100zł za coś co będzie dobrze służyć przez lata. Zdaje sobie sprawę, że mój budżet jest niski, ale ufam, że mimo wszystko coś dobrego uda się znaleźć. Jestem zupełnie zielony w temacie rowerów dlatego bardzo proszę o poradę. Mój wzrost: 1,8m; waga ok. 90kg.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

jestem świezo po wizycie w specjalistycznym sklepie Krossa. z tego co się zdążyłem zorientować to V6 jest o klasę wyższą od V 4. Lepszy widelec, generalnie lepszy osprzęt. sprzedawca polecał V 6. zdaniem sprzedawcy, to tak jakby porównywać samochody z dwócj róznych klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy v6 '06 ma takie lepszy osprzęt? W zasadzie to prawie to samo. Chociaż jak dla mnie wolnobieg w v4 w zasadzie przesądza sprawę :) Dodatkowo, v6 z 2006 roku nie ma jeszcze tych śmiesznych tarczówek, więc przy chęci upgradu obędzie się bez zbędnych kosztów związanych z zakupem piast i zaplataniem kół. Ja bym wybrał v6.

 

Natomiast z takim bezgranicznym powtarzaniem haseł marketingowych serwowanych nam przez sprzedawców, ja bym był raczej ostrożny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mefisto, widzę że znasz się na tym. Ja ,niestety, nie. Bazuję na tym co mówią sprzedawcy, a ci chwalą tylko swój sprzęt, moja prośba do Ciebie - podpowiedz w tym temacie, co wybrać dla dzieciaka na kilka ładnych lat, który jeździ rekreacyjnie?: z góry dzięki.

 

 

http://www.kross.pl/420-g1-k60-hexagon_v6.html - 1000 zł

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/...ain/3240/34581/ 1100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się poradzić jaki w miarę dobry rower :D kupić z budżetem <800zł :) Szukałem na allegro, ale niestety przegapiłem kilka naprawdę dobrych okazji. Widzę teraz, że w miarę zbliżania się sezonu rowerowego ceny tego gatunku rodzaju transportu są coraz większe... Dlatego radzę się tu "u was" :) żeby nie kupić jakiegoś chłamu za dużą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić jaki rowerek wybrać za 900 zł

 

mam na oku dwa :

 

http://www.kross.pl/574-g514-k2141-hexagon_v3.html

 

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery2.php...r=67&id=449

 

w meridzie miałbym możliwość wymiany przerzutek przód i tył na altusy i manetki na ST-EF'y

 

zastanawiam sie też nad ramą przy 180 cm wzrostu, ale w meridce była by to pewnie 20 trudniej było by mi dobrac krossa 19 czy 21 ??

 

 

byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu zerka czasem?? :D

 

poprzeglądałem trochę , byłem w kilku sklepach , jutro bede miał informacje czy uda się załatwić jeszcze hexagona v5 export na ramie 19 za 999zł. Jesli nie to czeka mnie trudny wybór.

 

1000 zł to jest absolutne maksimum jakie chce wydać na rower wiecej juz nie uda mi się wykombinować zwłaszcza ze pierwsze przymiarki to był rower za 700 zł max.

 

za 1000 zł moge mieć hexagona v5, - tu boli mnie tylko widelec xcm :)

 

ewentualnie hexagona v4 z tego roku tylko bede musiał się nieco potargować :D

 

kolejne opcje to:

 

hexagon v4 08' za jakies 800 - 850 zł + wymiana osprzętu tak zeby dojsc do tego 1000 zł tylko co w takim rowerze mogłbym wyminić?? najbardziej bolą mnie w nich widelce bo nie maja blokady, a wymiana Suntour XCM na XCR to jest kwestia jakichs 100 zł róznicy w cenie, no i ta korba to jakis wynalazek , nawet nie idzie tego znalezc w zadnym sklepie wiec za reszte mógłbym wymienić to na jakiegos taniego truvativa. Mam jeszcze pytania co do tego modelu czy on jest na kasecie czy na wolnobiegu ?? i czy lakier jest na naklejkach czy pod?? oraz jakie rury sterowe maja te wszystkie hexagony ??

 

czy moze kupic jesze tanszego hexagona np v3 z zeszlego roku i jego modyfikowac na starcie ??

 

ewentualnie ta meridke

 

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery2.php...r=67&id=449

 

za 890 zl i co mozna było by w niej zmienic za te 110 zl ?? na pewno manetki na Stef'y i pewnie tyl na cos z wyzszej polki, sam nie wiem , nie znam sie na tym za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam jestem kompletnym laikiem. Czytałem ostanie kilka postów ale nie potrafię się rozeznać. Proszę o doradzenie mi rowerku do 1300 złociszy. Jestem wysoką osobą 185cm.

 

I Kilka pytań: na co głównie zwracać uwagę przy zakupie? I Lepsze są tarczówki czy V-brakei? prze######ane być newbie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze są tarcze ale przy cenie roweru 2500+ , wcześniej nie ma co porywać się na rower ze względu na same tarczówki, zamówiłem dziś hexagona v6 z tarczami tektro które na starcie pójdą do wymiany na v-ki ewentualnie pojeżdżę na nich z jeden sezon.

 

za 1300 to chyba bym brał level a2 08' niestety tak dużo nie mogę dać za rower wiec padł wybór na v6 który przegrał z v4 ze względu na wolnobieg i słabszy widelec, jakoś przeżyję bez ramy od a2 a blokada amorka przyda mi sie na pewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie doczytałem, że a2 to chyba najlepszy wybór, ale czy mógłbym dostać jeszcze jakąś propozycje żebym miał z czego wybrać? Może jakąś Meridę bo podobno są dobre. Pozdrawiam

 

btw. co znaczy wolnobieg, bo sprawdzałem w Faq ale dalej nie wiem o co chodzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy zębatek tylnych posiadają kilka różnych konstrukcji łączenia z piastą, które wymuszają też określoną konstrukcję samej tylnej piasty. Są to:

 

* Nierozbieralne systemy ze zintegrowanym wolnobiegiem (sprzęgło jednokierunkowe) - ich wadą jest to, że uszkodzenie choć jednej z zębatek wymaga wymiany całego mechanizmu, oraz to, że mechanizm wolnobiegu jest w nich otwarty i nie uszczelniony. Ich zaletą jest natomiast prostsza konstrukcja piasty, dzięki czemu cena zestawu piasta + zębatki jest dużo niższa niż w systemach z bębenkiem. Tego rodzaju systemy występują w najtańszych grupach osprzętu i obecnie powoli znikają z rynku.

* Nierozbieralne systemy kasetowe zakładane na bębenek. W systemach tych zębatki tworzą jedną, nierozbieralną część, którą jednak montuje się na bębenek piasty, w którym ukryty jest mechanizm wolnobiegu. Dzięki temu mechanizm ten można dobrze uszczelnić i nie trzeba go wymieniać przy każdym uszkodzeniu zębatek. Systemy takie występują w średnio drogich grupach osprzętu.

* Rozbieralne systemy kasetowe zakładane na bębenek. W systemach tych, zębatki są również łączone w kasetę, ale kasetę tę można rozmontowywać na pojedyncze zębatki, co umożliwia wymianę poszczególnych zębatek. Zestawy takie są spotykane w droższych grupach osprzętu. W najdroższych grupach osprzętu, część zębatek (3-5 największych) dla zmniejszenia masy jest montowana na specjalnym aluminiowym pająku i tworzy jedną, nierozbieralną część, zaś pozostałe montuje się na bębenek oddzielnie. Rozwiązanie to jest podyktowane faktem, że mniejsze zębatki podlegają większym siłom ścinającym, szybciej się więc zużywają.

 

 

a tu konkretnie czym jest sam wolnobieg : http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolnobieg_rowerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za 910zł na allegro rower merida. Jest to rower na osprzęcie shimano deore/lx. Jest lekko używany. Zobacz sobie jego zdjęcia. Ja, gdybym był na twoim miejscu to bym go wziął. Ma amorka manitou black z regulowanym skokiem. Nie ma na nim jakiś szczególnych oznak brutalnego traktowania. :rolleyes:

 

http://allegro.pl/item631946928_rower_gors..._hydra_22c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.go-sport.pl/minirowery/rower-scrapper-ar1.html

 

co sądzicie o tej sztuce?

noszę się z szybkim jego zakupem, więc będę wdzięczny za szybkie opinie.

 

shimanko!

 

http://www.go-sport.pl/minirowery/rower-scrapper-ar1.html

 

co sądzicie o tej sztuce?

noszę się z szybkim jego zakupem, więc będę wdzięczny za szybkie opinie.

 

shimanko!

 

 

ewentualnie...

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-3-34976544/

 

dwa różne, ale ciężko mi się na coś zdecydować.

jeżdżę ok 3000 tys km w sezonie, w większości szutr itp.

 

jeszcze raz proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam nad kupnem Treka 4300 disc

 

4300disc_silverchrome.jpg

rama: Alpha Black Aluminum

widelec: RST Gila T8; 100mm

obręcze: Bontrager Ranger

piasty: Shimano RM65 Disc

opony: Bontrager Jones ACX, 26x2.1"

manetki: Shimano EF50

przerzutka przód: Shimano C050

przerzutka tył: Shimano Alivio

korba: Shimano Alivio 42/32/22

kaseta: Sram PG950 11-34, 9-speed

pedały: Alloy platformy

siodło: Bontrager Select Basic

sztyca: Bontrager Sport

kierownica: Bontrager Crowbar Sport

mostek: Bontrager Sport

stery: VP Aheadset

hamulce: Shimano M415 Mechanical Disc

rozmiary ramy: 13, 16, 18, 19.5, 21, 22.5, 24"

 

http://www.nartyrowery.pl/produkt/zobacz/7..._licznik_gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...