Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Northtec jakoś mi makrokeszem zalatuje. Kiedyś coś mi się obiła ta nazwa o uszy, ale z tego co pamiętam w niezbyt pozytywny sposób... A za te pieniądze to chyba jakieś nieporozumienie. Lepiej już Hexagona albo Rockridera kupić. Ewentualnie szukaj czegoś na wyprzedażach.

 

hellu, najlepiej na dobre v-brake, np. Avid sd 5 lub sd7 +klamki Avid fr 5. Problem pozostaje to, że masz dwie piasty pod tarczówki... Masz w zasadzie trzy wyjścia, możesz inwestować w lepsze tarczówki (moim zdaniem zły pomysł, ze względu na koszty), zamienić piasyt (pomysł jeszcze gorszy :) ) albo jeździć z tymi co są (bezsens). Ja bym chyba jednak wolał kupić v5 np. w wersji eksportowej (Deore xt i takie bajery :D ) a jak byś chciał/a to za "zaoszczędzone" pieniadze pomyśleć o jakimś upgradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem standardowo: osprzęt osprzętem, marka marką :) ale i tak trzeba pójść obejrzeć rower i przede wszystkim przejechać się nim... bo rama ramie nie równa itp. bo chyba komfort jazdy jest najważniejszy :)

 

OK, ale porównując osprzęt Hexagon V5 Action/Export wypadaj najlepiej (w porównaniu z Unibike Mission, Unibike Fusion, Hexagon V6 2008 z tarczówkami, Rockrider 5.2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak - aż tak bardzo nie znam się na szczegółowym/pozostałym osprzęcie.

Na pewno nie kupowałbym roweru przez internet bez zobaczenia i wypróbowania go "na żywo". Osprzęt jest ważny ale nie tylko na tym należy podejmować decyzję np. jazda na Giant Boulder może być dla kogoś przyjemniejsza niż na Fusion choć są w takiej samej cenie a Unibike ma lepszy osprzęt (na pewno przerzutki) :)

 

I chyba dlatego nie ma roweru, który byłby hitem i każdemu pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupić dla mojej dziewczyny wzrost 160cm rower mtb damkę

do wydania do 1tys zł

rower musi być ładny smile.gif

rozmiar ramy 16-18

 

jak dotąd znalazłem wheeler pro 600

http://allegro.pl/item612848076_wheeler_pr...lka_gratis.html co sądzicie?

może jeszcze jakiś polecicie?

 

jeszcze raz proszę o opinie na temat tego roweru bo muszę szybko kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak - aż tak bardzo nie znam się na szczegółowym/pozostałym osprzęcie.

Na pewno nie kupowałbym roweru przez internet bez zobaczenia i wypróbowania go "na żywo". Osprzęt jest ważny ale nie tylko na tym należy podejmować decyzję np. jazda na Giant Boulder może być dla kogoś przyjemniejsza niż na Fusion choć są w takiej samej cenie a Unibike ma lepszy osprzęt (na pewno przerzutki) :)

 

I chyba dlatego nie ma roweru, który byłby hitem i każdemu pasował :P

 

W najbliższym czasie (może w piątek) mam zamiar wybrać się do sklepu z Krossami i zobaczyć na żywo V5 i V6 oraz do sklepu z rowerami Unibike i zobaczyć Mission i Fusion. Nie ukrywam że najbardziej podoba mi się Fusion oraz V5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie (może w piątek) mam zamiar wybrać się do sklepu z Krossami i zobaczyć na żywo V5 i V6 oraz do sklepu z rowerami Unibike i zobaczyć Mission i Fusion. Nie ukrywam że najbardziej podoba mi się Fusion oraz V5.

 

 

To daj znać jak prezentują się Krossy :) sklep Unibike mam pod nosem więc już je widziałem kilka razy... są OK. I rzeczywiście Fusion oraz droższy Evolution prezentują się fajnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz proszę o opinie na temat tego roweru bo muszę szybko kupić

Rower dość ubogi, na wolnobiegu. Jedynym atutem jest względnie niska cena, acz niewiele drożej albo i w tej cenie można trafić coś lepszego (Hexagon, Rockrider). Ale jak wiesz, roweru nie można oceniać tylko suchymi danymi z netu - usiadź na nim, przejedź się i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

 

Jeszcze taka moja opinia o Hexagonie - rower niby fajny, na dobrym osprzęcie ale jak mu się tak z bliska przyjrzałem to jakoś mnie nie zachwycił - głw. jakością wykonania. Fakt, że ten konkretny był skręcany dość szybko przez niezbyt doświadczonych (ponoć) ludzi, jednak jeśli porównuję go do mojego Rockridera to pod względem np. spasowania i solidności elementów (tj. sztyca podsiodłowa, kierownica itp.), ale przede wszystkim jakości lakieru wypadł kiepsko. Złą regulację pomijam, bo to sprawa serwisu.

Nie zmienia to faktu, że ciagle jest to bardzo fajny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower dość ubogi, na wolnobiegu. Jedynym atutem jest względnie niska cena, acz niewiele drożej albo i w tej cenie można trafić coś lepszego (Hexagon, Rockrider). Ale jak wiesz, roweru nie można oceniać tylko suchymi danymi z netu - usiadź na nim, przejedź się i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

 

Jeszcze taka moja opinia o Hexagonie - rower niby fajny, na dobrym osprzęcie ale jak mu się tak z bliska przyjrzałem to jakoś mnie nie zachwycił - głw. jakością wykonania. Fakt, że ten konkretny był skręcany dość szybko przez niezbyt doświadczonych (ponoć) ludzi, jednak jeśli porównuję go do mojego Rockridera to pod względem np. spasowania i solidności elementów (tj. sztyca podsiodłowa, kierownica itp.), ale przede wszystkim jakości lakieru wypadł kiepsko. Złą regulację pomijam, bo to sprawa serwisu.

Nie zmienia to faktu, że ciagle jest to bardzo fajny rower.

 

Jaki amorek jest właściwie w Rockrider 5.2? Wiem że w droższych modela jest to jakiś Suntour. Natomiast co jest w wersji 5.2? Jak widziałem go w sklepie, to rura, która wchodzi do tej większej wydawała się dosyć cienka :P. Dodam, że ważę ok 80kg, czy nie będzie on za miękki? Zna ktoś klasyfikacje amortyzatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower dość ubogi, na wolnobiegu. Jedynym atutem jest względnie niska cena, acz niewiele drożej albo i w tej cenie można trafić coś lepszego (Hexagon, Rockrider). Ale jak wiesz, roweru nie można oceniać tylko suchymi danymi z netu - usiadź na nim, przejedź się i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

 

rower ma być dla dziewczyny

tak jak pisałem tu:

chce kupić dla mojej dziewczyny wzrost 160cm rower mtb damkę

do wydania do 1tys zł

rower musi być ładny smile.gif

rozmiar ramy 16-18

 

z krossów brak damek dlatego znalazłem w tej cenie jedynie tego wheelera pro 600

są jeszcze jakieś damki godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki amorek jest właściwie w Rockrider 5.2? Wiem że w droższych modela jest to jakiś Suntour. Natomiast co jest w wersji 5.2? Jak widziałem go w sklepie, to rura, która wchodzi do tej większej wydawała się dosyć cienka :D. Dodam, że ważę ok 80kg, czy nie będzie on za miękki? Zna ktoś klasyfikacje amortyzatorów?

Amortyzator to Spinner Grind 1. Podstawowy model Spinnera. Rzecz jasna nie jest to jakaś rewelacja, ale chyba w żadnym rowerze w tym przedziale cenowym nie znajdziesz dobrego amora.

Przy mojej wadze 75kg na początku działał całkiem dobrze, przy dobrym ustawieniu nie dobijał, i wybierał większe nierówności. Teraz, po 2 latach (bez żadnej konserwacjji! :) ) mocno się usztywnił. Jeszcze na ten albo przyszły (zależnie jak będę stał z kasą i co sobie zamarzę :) ) sezon planuję wymianę na coś lepszego dlatego nic z nim raczej nie będę robił, ale jak na pierwszy amortyzator sprawował się całkiem nieźle.

 

Tasty, dobrego MTB damkę raczej cieżko będzie trafić. Jeśli już to będą to raczej niskie modele. Przynajmniej tak mi się wydaje, nigdy jakos się tym tematem nie interesowałem.

Kross robi damki, np. http://tnij.org/c9vo - ale jeśli już bym miał wybierać to bym wziął Wheelera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o pomoc w wyborze roweru. Byłem dzisiaj w sklepie Arkusa i koleś polecił mi rower Arkus VIP 1001 - coś takiego http://www.allegro.pl/item616149566_rower_...super_cena.html z 2008 roku i sie zastanawiam jeszcze nad Arkusem VIP 1.5 Deepspace - http://www.sklep.arkus.com.pl/promocje/pro...ery/art101.html

i nad Kross v6 - http://www.allegro.pl/item610818952_nie_pr...xcr_okazja.html

Mam 14 lat i około 160cm wzrostu więc powinienem jeszcze urosnąć (tata i brat mają około 185cm):) Jaką rame polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o pomoc w wyborze roweru. Byłem dzisiaj w sklepie Arkusa i koleś polecił mi rower Arkus VIP 1001 - coś takiego http://www.allegro.pl/item616149566_rower_...super_cena.html z 2008 roku i sie zastanawiam jeszcze nad Arkusem VIP 1.5 Deepspace - http://www.sklep.arkus.com.pl/promocje/pro...ery/art101.html

i nad Kross v6 - http://www.allegro.pl/item610818952_nie_pr...xcr_okazja.html

Mam 14 lat i około 160cm wzrostu więc powinienem jeszcze urosnąć (tata i brat mają około 185cm):D Jaką rame polecacie?

 

 

Czytając to forum i to jeszcze na tej samej stronie:

1) rama http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/rozmiarr.html

2) z tego co się zorientowałem to Krossa użytkownicy bardzo często polecają - o Arkusie dość cicho (pewnie średni rower :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum i to jeszcze na tej samej stronie:

1) rama http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/rozmiarr.html

2) z tego co się zorientowałem to Krossa użytkownicy bardzo często polecają - o Arkusie dość cicho (pewnie średni rower :) )

Z tą ramą to chodziło bardziej o to czy 19" nie będzie za duża jak na mój wzrost teraz a czy np. 17" za mała w przyszłości jak ewentualnie podrosne :) No i który z tych rowerów najbardziej opłaca się kupić patrząc na osprzęt itd. A z tego co wyczytałem kross v6 ma słabe tarczówki, które najlepiej by było wymienić a nie chce mieć dodatkowych kosztów. I zależy mi jeszcze na dość miękkim amortyzatorze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie z rowerami Kross i widziałem na żywo Hexagona V6. Jakoś rewelacyjnie nie wyglądał, ale źle też nie. Przymierzyłem ramę 17" i dotykałem jajkami do górnej rury ramy, także myślę że jest to dla mnie najlepszy rozmiar ramy, a mam ok 172cm wzrostu. W piątek może podskoczę jeszcze do sklepu z rowerami Unibike i zobaczę jak Mission i Fusion się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Unibike Mission. Kupiliśmy z dziewczyną w tym roku 2 sztuki i śmigamy na nich aż miło. Do jazdy po mieście i lesie (bez szaleństw) wybór idealny. Moim zdaniem nie warto przepłacać, jak się jeździ bardziej rekreacyjnie i dla przyjemności. Wczoraj zrobiliśmy z dziewczyną 30km po leśnych ścieżkach i naprawdę bardzo fajnie się jeździ na tych roweruch. Zdecydowanie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Unibike Mission. Kupiliśmy z dziewczyną w tym roku 2 sztuki i śmigamy na nich aż miło. Do jazdy po mieście i lesie (bez szaleństw) wybór idealny. Moim zdaniem nie warto przepłacać, jak się jeździ bardziej rekreacyjnie i dla przyjemności. Wczoraj zrobiliśmy z dziewczyną 30km po leśnych ścieżkach i naprawdę bardzo fajnie się jeździ na tych roweruch. Zdecydowanie polecam!!!

 

Tak się właśnie zastanawiam nad tym modelem Mission. W sumie kosztuje 999zł, Rockrider 5.2 w podobnej cenie, V6 kosztuje 949zł, natomiast V5 Export kosztuje jakieś 1050zł. Gdyby Fusion miał chociaż przerzutki/manetki Deore/Alivio, to bym dorzucił te 250zł, ale Fusion ma tylko z tyłu Alivio. W necie można znaleźć w cenie Fusiona Levela A2 full Alivio, albo za 1349zł A4 full Deore. Jutro może podjadę do sklepu z Unibike i zobaczę je na żywo. Simon, mógłbyś wrzucić jakieś fotki tych Waszych Missionów i napisać jakie to rozmiary ram? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary ram za strony Unibike.pl to: 15", 17", 19", 21", 23". My mamy dwie 17-czki. Przerzutki chodzą naprawdę dobrze. Do spokojnej jazdy nie wiem czy jest sens inwestowania większej kasy niż te 1000zł. Lepiej wydać 1000, a potem ewentualnie coś dodać, zmienić jak nie będzie odpowiadało, niż wydawać kasę na osprzęt, z którego możliwości i tak się nie będzie korzystało. Jak mi się uda to jakieś zdjęcia wrzucę wieczorkiem jak wrócę z pracy, a potem z roweru, bo dzisiaj kolejna wycieczka w łódzkie łagiewnickie lasy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem Mission nie jest rozwojowym rowerem. Wolnobieg z tyłu w przypadku chęci zmiany na np. 3x8 wymusza zmianę piasty, ponownego zaplatania koła itp. a pakowanie XT do tego wolnobigu i manetek (7rz.) jest czystym marnotrawstwem. Ale jeśli w przyszłoścni nie planuje się żadnych zmian w tym zakresie to pewnie będzie ok.

Znacznie bardziej rozwojowy jest RR. Obecnie wrzuciłem tam przerzutki i manetki Alivio (na seryjną kasetę i łańcuch) i zmienia jak po maśle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...