Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Narodowiec1920

Trochę $ to by wyszło razem. Poza tym nie znam się kompletnie na rowerach, więc nie byłbym w stanie złożyc sobie dobrze sprzetu.. 

Nie chodzi o montaz tylko o dobor czesci. 

 

@feru 
 

Dla kobiety to dla osoby ok 45 lat wiec zapierdzielac nie bedzie :) Pytanie czy ten kands to dobry rower? 

Tak zeby dlugo "pochodzil" i nie byl awaryjny...

 

PS. odnosnie mbike'a- zadnych opinii ani recenzji na jego temat ? zly rower? 

Edit. 

Wklejam specyfikacje. 

 
 
rama                              MBIKE 26" aluminium frame with new tube shapes for 2013
amortyzator                  SR SUNTOUR SF13-XCT 100 26" Travel:100MM
tylna przerzutka           SHIMANO RD-M280 shimano NEW ALTUS 7 SPEED
przednia przerzutka    SHIMANO TOURNEY FD-TX 50 FOR ALLOY FRAME 31,8 DOWN CLAMP DUAL PULL
manetki                         SHIMANO ST-EF51-A BLACK 3 SPEED / ST-EF51-A BLACK 7 SPEED 4 fingers
korba                            SR SUNTOUR 42/34/24 175MM
hamulce                        Alloy V BRAKE MTB
suport                            NECO B910
piasta front                   JOYTEC alloy
piasta rear                    JOYTEC alloy
obręcze                         MBIKE DA-21
szprychy                        SPOKE SILVER
nyple                              UCP
opony                            CST C-1417N 26x2,1 ALL BLACK
linki                               JAGWIRE
kaseta                           SHIMANO MF TZ 21 CP
łańcuch                         KMC Z-51
sztyca                            ZOOM with MBIKE logo 27.2*400MM
kierownica                    ZOOM with MBIKE logo RISE:30MM WIDTH:620MM
mostek                          ZOOM with MBIKE logo 15"-60mm , 17"-90mm 19"-105mm , 21"- 120mm RISE:15
siodło                            MBIKE DESIGN
chwyty                           VELO
Edytowane przez vitalr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandsa naprawde warto wziąć - wersje z tarczowymi oczywiście

 

1)Tarczowe są od shimano i bardzo dobrze sie sprawdzają

2)Rama to Alu 6061 hydroformowane czyli najwyższej jakości alu(Jest jeszcze alu superlitle ale lubi pekać i jest tylko w krossach za +6 000)

3)Cały osprzet to alivio a np. w hexagonie za tą samą cene masz tourney, sisy itp.

4)Cały rower to MTB tylko opony to ATB bo mają bieżnik terenowy po bokach a po środku płaski

5)Można jedynie narzekać na siodło i sztyce, kierownica jest dobra ale chwyty stają sie niewygodne po godzinie jazdy ciągłej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym jednak przekroczyć swoje budżetu 1000 zł, zastanawiam sie teraz nad kands 1100 lub rowerem  Alpina Eco m20, w serii eco m 20 są dwie specyfikacje zależy od koloru.

Który rower wybrać jeżeli przez najbliższy rok mam jeździć na łatwych trasach, a przez następne lata mam zamiar jeździć na zawody, oczywiście mam zamiar dokupić kilka części do tego roweru.

 

http://rowerykands.pl/glowna/16-kands-energy-1100-shimano.html

http://www.kellysbike.com/PL/alpina/alpina-eco-m20-black/red/black#.Uh2pqT88Yu0

http://www.kellysbike.com/pl/alpina/alpina-eco-m20-black/green/black#.Uh2s7z88Yu0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbike nie za ciekawy, poczytaj sobie o kands

http://www.forumrowerowe.org/forum/35-rowery-i-ramy-rowerowe/

 

Wiem, że to głupie, ale jestem podobnego zdania co do jednego postu z tego tematu : Te rowery wyglądają jak z marketu.. 

 

Nieciekawy? Tzn? Od jakiegos sprzedawcy slyszalem ze rama pękła ?! Nie wiem o co chodzi bo nigdy nie mialem takiego przypadku.

Za mbike przemawia design, za to jesli chodzi o czesci to sie kompletnie nie znam, a nie chce wyrzucic takiej kasy w bloto.. 

Za to piszecie ze kands jest lepszy jesli chodzi o sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolijako

No to zdecydowanie wybierz najtańszy pasujący rofer, bo czeka cie trochę wydatku, amor i napęd (zależy jaka półka) a przez rok i tak będziesz miał gwarancje. Tylko czy nie warto od razu kupić to co chcesz

 

@vitalr

Ja oceniam osprzęt, pytanie czy chcesz jeździć czy wyglądać. Na każdy rower masz gwarancje wiec do roku powinni Ci wymienić. A wiadomo że każdy sprzęt może się popsuć, jedynie materiały i technologia mogą być lepsze.

Ja mam osprzęt Alivio i na razie nie narzekam, przejechane 2300, tylko trzeba czyścić i dbać.

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie albo wybierasz rower "firmowy" z gorszym napędem albo  "no name" w stylu kands z lepszym napędem. O wyglądzie nie będę pisał. Gorszy, lepszy to znaczy o 1,2 klasa wyżej, a później zależy od regulacji. Znajdą się osoby gdzie shimano tourney wystarczy im, ale za to mają ładnie pomalowaną ramę.

Jeszcze opcja "firmowego" używanego z lepszym osprzętem.

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@vitalr Ja oceniam osprzęt, pytanie czy chcesz jeździć czy wyglądać. Na każdy rower masz gwarancje wiec do roku powinni Ci wymienić. A wiadomo że każdy sprzęt może się popsuć, jedynie materiały i technologia mogą być lepsze. Ja mam osprzęt Alivio i na razie nie narzekam, przejechane 2300, tylko trzeba czyścić i dbać.

 

 

Jak pisałem, nie bede startowac w zadnych zawodach, bo mam swoja dyscypline i tam sie skupiam. 

Rower mi posluzy jako dodatkowy trening w tygodniu ;)

Lubie trochę prędkość i pytanie czy na tym mbkie'u da radę coś takiego osiągnąć? 
Zaraz polecą posty zebym wzial szose, ale nie zawsze pewnie bede jezdzil po przyjaznych terenach.

 

Jedni piszą ze kands to dobre rowery itd a Ty natomiast ze to firma no name.. 

To jak to w koncu jest.

 

Pytanie co wybrac. 

Zakup na allegro czy w sklepie. Cena wygląda tak : 970/1100, wiec 130 zł roznicy. 

 

Jesli pozwole. Czym jezdzisz osobiscie? 

 



Kands ma akurat dobry wygląd

 

Wyglądają jak z marketu?

 

http://wpasek85.webd.pl/allegro/1300disc%20(17).jpg - Kands Energy

 

Jeden z najdroższych markokeszow

 

http://img18.tablica.pl/images_tablicapl/77278587_1_1000x700_rower-gti-missouri-bialogard.jpg

 

1 link nie dziala,a ten drugi pozostawię bez komentarza.. bo wyglada tragicznie.. z doplata dla mnie bym go nie wzial.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy z tymi kandsami ?  :woot: 

Jakaś reklama czy co? 

W tym kandsie coś będę musiał wymieniać z bomby czy taki rower od razu jest gotowy itd?

 

Dużo gorszy osprzęt ma niz kands?


Da się odczuć tą różnicę? 

 

Co mozna od razu wymienic w mbike? 

 

Na to nikt nie odpowie? Parametry rowerów to dla mnie jedna niewiadoma bo nie wiem co jest co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje:

 

Kands 1100

 

RAMA

KANDS AL6061 17", 19", 21"

WIDELEC

SR-SUNTOUR XCT SF-13 AM

HAMULCE P/T

SACCON V-brake ALU

KORBY

SHIMANO FCM-171

SUPORT

NECO MASZYNOWY

KLAMKOMANETKI

SHIMANO ALTUS ST-M310  (3x8)

P. TYŁ

SHIMANO ACERA RD-M390

P. PRZÓD

SHIMANO TOURNEY FD-TZ20

Kaseta

SHIMANO CS-HG-31 8 RZĘDOWA

KOŁA

26" KANDS MAXX P/KASETA JOY TECH

OPONY

CST 26X1.95

SZTYCA

ZOOM ALUMINIUM

MOSTEK

ZOOM ALUMINIUM

KIEROWNICA

ZOOM STAL

KOLORY

POLER
CZARNY
GRAFIT

Jeśli chcesz na zawody xc to warto pomyślec o Suntour XCM lub XCR a przerzutke przod wymienić na Acere lub Altus, klamkomanetki też na acere lub alivio

 

Opony są b.dobre ale można pomyślec o Continental Race King 2.2(Te w kandsie to 2.0 i ATB a CRK to MTB i 2.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Narodowiec ja tylko chciałem wytłumaczyć @vitalr ze "no name"  kands to mało znany rower i w porównaniu nie ważne z jaką firma merida, giant, kross, romet, będzie mało znana z wyjątkiem forum. A pewnie niektórzy sprzedawcy powiedzą ze to taka marketówa, tylko ze się dobrze sprzedaje w tym przedziale cenowym. I dlatego tez go wybrałem bo jest dobry cena/osprzet. Nikt nie robi reklamy bo się sama robi, nawet producent nie ma czasu chyba na aktualizacje strony.

http://transrower.pl/ trans-rower jest producentem kands a inne typu scud keller tez pewnie wychodzi spod tego samego młotka.

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witamy na stronie firmy TRANS-ROWER, producenta takich marek jak KANDS, LAGUNA, APOLLO."

 

 

 

Keller i tym podobne są bez-markowe, poprostu sprzedawcy składają takie rowery z roznego osprzetu i sprzedają pod nazwą Keller. Gdyby Kands był markokeszem to nigdy by nie było takiej jakości alu czy osprzetu. Szukałem też tych Laguna - są tylko 3 rowery wyprodukowane na początku o wiele wcześniej niż kandsy, vs-3, vs-2 i vs-1. Apollo to markokesz tworzony przez markową firme - amortyzator w rowerze za 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...