Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieraj pomiędzy rocznikami 2009 - lepiej na tym wyjdziesz, na pewno pod uwagę weź z Croosów Kross Crow Fitnes / Fitness lub wyżej wspomniany Kross Crow Preria, a z MTB to najlepiej również rocznik 2009 Kross Level A2 - Hexagona podaruj sobię ponieważ ma wolnobieg z tyłu, mniej trwałe rozwiązanie i na pewno mniej przyszłosciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! chcę kupić rowerek do 1000zl i ani groszówki więcej:( Wiem ze dość dobre rowery w tej cenie ma flota KROSSA!!! Czytałem wszystkie posty jakie były na ten temat wiem że polecacie krossa hexagona v6 z 2008r. ale niestety nie jest dostępny!!!;) Również myślałem nad hexagonem v4 z 2009 ale przekracza mój budżet:( Rozważałem też kupno krossa hexagona v3 z 2010r. lub decathlon BITWIN rockrider 5,2 ale słyszałem ze to całkiem kaszana(ten decathlon)!!! POMÓŻCIE!!! Może macie coś lepszego do zaproponowania !!?? Rowerek nowy nie przekraczający 1000zl. POZDRAWIAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Fusion 2009 - http://allegro.pl/item1004808490_rower_gorski_unibike_fusion_19_alivio_fsa.html - najlepsza obecnie opcja - tylko te klockowate opony :confused: - nawet licząc ich poźniejszą wymianę na Kenda Karma Kevlar rowerek warty rozpatrzenia.

dzieki za propozycje ale odpada brak serwisu w mej okolicy!!! :( jestem z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wspomniany przeze mnie Unibike Fusion za 999zł bije strasznie te rowerki, osprzęt w tym Mbiku jest jak w rowerze za 700zl :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 1000zł jedyny rower który polecam z tarczówkami mechanicznymi to Kross Hexagon V6 2007/2008 do znalezienia jeszcze czasami na allegro za 999zł - ponieważ sam go mam i hamulce nie są pseudo hamulcami - sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 1000zł jedyny rower który polecam z tarczówkami mechanicznymi to Kross Hexagon V6 2007/2008 do znalezienia jeszcze czasami na allegro za 999zł - ponieważ sam go mam i hamulce nie są pseudo hamulcami - sprawdzone.

[/quot

Edytowane przez viper255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wspomniany przeze mnie Unibike Fusion za 999zł bije strasznie te rowerki, osprzęt w tym Mbiku jest jak w rowerze za 700zl :confused:

a hexagon v3 z 2010r.??? za 959zl??? jest warty tych pieniedzy???

 

Lepiej brać Hexagona V3 2009 za 899zl

hexagon v3 z 2009 roznisie od 2010 tylko amorkiem!!! czy ten w 2010 jest gorszy od tego z 2009???

 

a hexagon v3 z 2010r.??? za 959zl??? jest warty tych pieniedzy???

 

 

hexagon v3 z 2009 roznisie od 2010 tylko amorkiem!!! czy ten w 2010 jest gorszy od tego z 2009???

http://www.ekross.pl/rowery-kross-kross-hexagon-v3-2009-o_l_76_1768.html i http://www.ekross.pl/rowery-kross-kross-hexagon-v3-2010-o_l_76_2584.html lub http://www.ekross.pl/rowery-kross-kross-hexagon-v4-2009-o_l_76_1769.html i http://www.ekross.pl/rowery-kross-kross-hexagon-v4-2010-o_l_76_2586.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym się różni model 2009 od 2010! Bo w ciemno nie piszę!

Zamiast tego V3 2010 dorzuć do V4 2009 i wyjdziesz na tym najlepiej - tam różnica będzie zauważalna.

V3 2009 lepiej wypada cena/osprzęt niż 2010 - jezeli dla Ciebie 80zł to nic to bierz 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym się różni model 2009 od 2010! Bo w ciemno nie piszę!

Zamiast tego V3 2010 dorzuć do V4 2009 i wyjdziesz na tym najlepiej - tam różnica będzie zauważalna.

V3 2009 lepiej wypada cena/osprzęt niż 2010 - jezeli dla Ciebie 80zł to nic to bierz 2010.

JEST JAKAS ROZNICA MIEDZY KUPNEM U AUTORYZOWANEGO DEELERA KROSSA CZY W JAKIMS INYM SKLEPIE NP. ALLEGRO??? W SKLEPIE GDZIE JEST AUTORYZOWANY DEELER JEST ODRAZU SERWIS AUTORYZOWANY I KOSZT SERWISU POGWARANCJNEGO JEST TANSZY!!! WIEC KUPIC TANIEJ GDZIE INDZIE A POTEM DOPLACAC ZA PRZEGLADY U AUTORYZOWANEGO SERWISU!!! A Z TEGO CO WIEM UMNIE NIEDOSTEPNE SA W SKLEPIE KROSSY Z 2009R :P A CHCEM KUPIC ROWER GDZIE BEDE MIAL PEWNOSC ZE SERWIS JEST W OKOLICY I BEZPROBLEMOWO BEDE MOGL TAM POJECHAC JAK COS!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST JAKAS ROZNICA MIEDZY KUPNEM U AUTORYZOWANEGO DEELERA KROSSA CZY W JAKIMS INYM SKLEPIE NP. ALLEGRO??? W SKLEPIE GDZIE JEST AUTORYZOWANY DEELER JEST ODRAZU SERWIS AUTORYZOWANY I KOSZT SERWISU POGWARANCJNEGO JEST TANSZY!!! WIEC KUPIC TANIEJ GDZIE INDZIE A POTEM DOPLACAC ZA PRZEGLADY U AUTORYZOWANEGO SERWISU!!! A Z TEGO CO WIEM UMNIE NIEDOSTEPNE SA W SKLEPIE KROSSY Z 2009R :P A CHCEM KUPIC ROWER GDZIE BEDE MIAL PEWNOSC ZE SERWIS JEST W OKOLICY I BEZPROBLEMOWO BEDE MOGL TAM POJECHAC JAK COS!!!

Jeżeli będziesz chciał uzyskac następna odpowiedz to wyłacz Caps Lock!

Jeżeli kupujesz na allegro a sprzedawca wypełni Ci karte gwarancyjną i dołaczy paragon każdy serwis Krossa ma obowiązek na podstawie karty gwarancyjnej przyjąc taki rower, jedyne co tracisz to możliwosc bezpłatnej regulacji, chociaż ja akurat V3 2009 dostałem wyregulowany (kosz ok 20-30zł regulacja wszystkiego), po drugie seriws pogwarancyjny tańszy - na czym polegac to że będzie tańszy? jak coś siądzie kupisz nowe i co taniej zamontują? przecież to bedą małe kwoty róznicy a wystarczy sredni poziom umiejętnosci aby samemu ogarnąc większość rzeczy przy rowerze - tylko trzeba chcieć :)

 

P.S. Przecinki są po to aby je stosować, i nie buduj zdań wielokrotnie złożonych - źle się to czyta.

P>

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz chciał uzyskac następna odpowiedz to wyłacz Caps Lock!

Jeżeli kupujesz na allegro a sprzedawca wypełni Ci karte gwarancyjną i dołaczy paragon każdy serwis Krossa ma obowiązek na podstawie karty gwarancyjnej przyjąc taki rower, jedyne co tracisz to możliwosc bezpłatnej regulacji, chociaż ja akurat V3 2009 dostałem wyregulowany (kosz ok 20-30zł regulacja wszystkiego), po drugie seriws pogwarancyjny tańszy - na czym polegac to że będzie tańszy? jak coś siądzie kupisz nowe i co taniej zamontują? przecież to bedą małe kwoty róznicy a wystarczy sredni poziom umiejętnosci aby samemu ogarnąc większość rzeczy przy rowerze - tylko trzeba chcieć :P

 

P.S. Przecinki są po to aby je stosować, i nie buduj zdań wielokrotnie złożonych - źle się to czyta.

P>

Przepraszam za Caps Lock!!! :)

Chodzi mi o przeglady jak kupie w tym sklepie autoryzowanym to przeglad pelny jest taniszy o 35zl. Czy warto w ogóle placic za przeglady i cojaki czas je trzeba robic??? wysylam cennik tego serwisu w sklepie czy jest drogi czy tani??? http://www.rowery.legnica.pl/index.php?page=show&typ=1&did=16&id=16

 

Wiem czym się różni model 2009 od 2010! Bo w ciemno nie piszę!

Zamiast tego V3 2010 dorzuć do V4 2009 i wyjdziesz na tym najlepiej - tam różnica będzie zauważalna.

V3 2009 lepiej wypada cena/osprzęt niż 2010 - jezeli dla Ciebie 80zł to nic to bierz 2010.

a v3 z 2009 od 2010 jest tanszy o 59,87 wedlug cen producenta totak wzgledem dokladnosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ceny są w porządku a niektóre jak z kosmosu :P np: Montaż kasety 10,00; za montaż rączek (czyli pewnie chwytów = 6zł), mostka typu A-head 10zł - przecież to nic trudnego, odkrecic śrubki i przykrecic ponownie, niektóre serwisy by to z dobrej woli zrobiły za darmo. Sklep się ceni w serwisie, w sumie jak bym miał za przygotowanie roweru do sezonu dać 100zł lub nawe 65zł to bym tego nie zrobil :P - samemu w garażu wole spędzić 1h "bawiąc się" i zrobić to samemu porzadnie niż zaniesc do takiego serwisu, dobrą mają renomę? Ja przegląd robię dopiero jak coś chodzi tak jak nie powinno, albo zawsze po/przed sezonem :) Dużo masz zamiar jeździć?

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ceny są w porządku a niektóre jak z kosmosu :woot: np: Montaż kasety 10,00; za montaż rączek (czyli pewnie chwytów = 6zł), mostka typu A-head 10zł - przecież to nic trudnego, odkrecic śrubki i przykrecic ponownie, niektóre serwisy by to z dobrej woli zrobiły za darmo. Sklep się ceni w serwisie, w sumie jak bym miał za przygotowanie roweru do sezonu dać 100zł lub nawe 65zł to bym tego nie zrobil :D - samemu w garażu wole spędzić 1h "bawiąc się" i zrobić to samemu porzadnie niż zaniesc do takiego serwisu, dobrą mają renomę? Ja przegląd robię dopiero jak coś chodzi tak jak nie powinno, albo zawsze po/przed sezonem :) Dużo masz zamiar jeździć?

Jak tylko pogoda na to będzie pozwalać to codziennie. Około 50km dziennie, może więcej. Jeżeli chodzi o ich renomę to są bardzo długo na rynku tylko z rowerami, bo inne sklepy dołączyli do swej oferty narty i skutery . A oni tylko rowerami!!!

Edytowane przez viper255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście chcesz takie przebiegi robić to nie widzę innej opcji jak serwis przeprowadzać samemu - inaczej sporą kase zostawisz w serwisach i to akurat nie w tym nawet :D - mój przykład, rocznie około 1400km, jak na razie wymiana linek hamulcowych i pancerzy , smarowanie łańcucha (płyn około 20zł wystarcza na naprawdę długo 2-3ml na jedno smarowanie = 250-300km ), wazelina techniczna (3zł tubka), smar do łożysk ŁT-43 (4-5zł tubka ), klucz do kasety, u ciebie wolnobiegu około 18zł, do suportu ok. 15zł, rozkuwacz do łancucha ok. 12zł, klucze imbusowe do tego (rózne ceny zalezy od jakosci)- więc taki jest mniej więcej twój koszt w narzędzia i smary - przemyśl to, ja nie miałem pojęcia o serwisowaniu i uczyłem sie na moich próbach i błedach - wyszedłem na tym bardzo dobrze :woot: nie zostawiam kasy w serwisach - jedyne co to poświecam swój czas i robię to z przyjemnością :)

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście chcesz takie przebiegi robić to nie widzę innej opcji jak serwis przeprowadzać samemu - inaczej sporą kase zostawisz w serwisach i to akurat nie w tym nawet :D - mój przykład, rocznie około 1400km, jak na razie wymiana linek hamulcowych i pancerzy , smarowanie łańcucha (płyn około 20zł wystarcza na naprawdę długo 2-3ml na jedno smarowanie = 250-300km ), wazelina techniczna (3zł tubka), smar do łożysk ŁT-43 (4-5zł tubka ), klucz do kasety, u ciebie wolnobiegu około 18zł, do suportu ok. 15zł, rozkuwacz do łancucha ok. 12zł, klucze imbusowe do tego (rózne ceny zalezy od jakosci)- więc taki jest mniej więcej twój koszt w narzędzia i smary - przemyśl to, ja nie miałem pojęcia o serwisowaniu i uczyłem sie na moich próbach i błedach - wyszedłem na tym bardzo dobrze :woot: nie zostawiam kasy w serwisach - jedyne co to poświecam swój czas i robię to z przyjemnością :)

Czyli lepiej kupić taniej rowerek na allegro??? A jak będzie źle złożony??? lub nie będzie to co mam być, jako to sprawdzę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej kupić taniej rowerek na allegro??? A jak będzie źle złożony??? lub nie będzie to co mam być, jako to sprawdzę???

Rower powinienneś dostać złożony cześciowo w kartonie od producenta tak jak wyjechał od nich z fabryki, jedyne co to będziesz musiał przykręcic keirownicę, wpiąć przednie koło, siodełko. Źle złożony rower - raczej to skrajny przypadek, ja zamawialem dwa razy z wszystkimi było ok, jak nie będzie roweru to zgłaszasz sprawę na policję, wysyłasz kopie formularza od policji do allegro i wciągu 30dni po otrzymaniu formularza allegro zwraca całą kwotę - tak to wygląda patrząc na program ochrony kupujących - sprawdzać nie miałem okazji i nie zamierzam. Jak dostaniesz rower to mozesz spisac z internetu jego specyfikację po czym sprawdzic ze stanem autentycznym, większosc cześci będzie na rowerze podpisana :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower powinienneś dostać złożony cześciowo w kartonie od producenta tak jak wyjechał od nich z fabryki, jedyne co to będziesz musiał przykręcic keirownicę, wpiąć przednie koło, siodełko. Źle złożony rower - raczej to skrajny przypadek, ja zamawialem dwa razy z wszystkimi było ok, jak nie będzie roweru to zgłaszasz sprawę na policję, wysyłasz kopie formularza od policji do allegro i wciągu 30dni po otrzymaniu formularza allegro zwraca całą kwotę - tak to wygląda patrząc na program ochrony kupujących - sprawdzać nie miałem okazji i nie zamierzam. Jak dostaniesz rower to mozesz spisac z internetu jego specyfikację po czym sprawdzic ze stanem autentycznym, większosc cześci będzie na rowerze podpisana :woot:

Polecasz jakiś sklep???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...