Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na Krossa osobiscie wogole nie patrze... to marka ktora wciska rowery tylko wykazujac sie osprzetem - tzn jak wydasz jakies 1500. :whistling: Unibike w tej cenie oferuje lepsze mozliwosci ;) nawet od authora. Generalnie mozesz popatrzec w tej cenie jeszcze na takie Marki jak CTM albo Maxis.

Tak, szczególnie że ludzie budują rowerki na ramie Level do maratonów. A po drugie chyba chodziło Ci o markę KTM a nie CTM.

 

tomilipin Rozejrzałbym się na Kross`em Hexagon`em A4 2009 http://masterbike.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1 , lub Kross Hexagon V6 2008 (do złapania na allegro.pl) lub model 2007 taki jak tutaj http://www.allegro.pl/item973889272_super_kross_v6_21_d_brake_shimano_xcr_okazja.html , co do tego Missiona w porównaniu z Hexagonem V6 nie ma szans, nawet V4 które jest tańsze wypada lepiej/podobnie, dużym minusem Missiona jest to że ma korbę 48x38x28T co oznacza że na "góry" się nie nadaję, typowe przełożenia dla roweru Crossowego - a Ty szukasz klasycznego górskiego :):D

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przyznam, że zrobiłeś mi chrapkę na tego Hexagona V6 ;) Co prawda przekracza mój budżet i trzeba będzie na niego czekać ale dla takiego roweru będę w stanie coś wykombinować.

 

Nie podobają mi się w nim tylko te hamulce tarczowe - wolałbym żeby choć jeden był typu V. Mam wrażenie, że na "fałkach" bardziej można polegać. Znalazłem taki: http://www.allegro.pl/item961416135_nowy_kross_hexagon_26_alu_shimano_meski_21.html - wydaje mi się całkiem zacny, tylko zmiana przerzutek mi nie odpowiada... No i te wszystkie oznaczenia osprzętu - nic mi to nie mówi.

 

Dzięki za pomoc, mój wątek jest wciąż otwarty.

Edytowane przez tomilipin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki: http://www.allegro.pl/item961416135_nowy_kross_hexagon_26_alu_shimano_meski_21.html - wydaje mi się całkiem zacny, tylko zmiana przerzutek mi nie odpowiada... to nie mówi.

 

Nie jest warty tej ceny, max 650zł, a tak wracając do Hexagona V6, jeżeli te tarcze zostaną wyregulowane prawidłowo nie masz się czego obawiać, ja waże 84kg i jestem tych hamulców pewny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić rower w przyszłym tygodniu, ale wciąż nie mogę się zdecydować ;) czy wybrać Unibike Fusion http://unibike.pl/fusion.html, czy może Kross Hexagon V6, którego poleca wyżej afly.

Chociaż ten v6 ma tarczowe hamulce, a czytałem na forum, że za te pieniądze to nie warto kupować z tarczami,ponieważ są kiepskiej jakości i lepsze są v-brake no ale nie wiem każdy inaczej pisze. Pomożecie mi w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Unibike. TAK koledzy mają rację, lepiej mieć V-brake niż kiepskie tarcze. ZOOM za mną nie przemawia, niektórzy nawet odważyli się nazwać tą firmę ZŁOOM. Ale wybór nalerzy do Ciebie. Za tą cenę zobaczyłbym zeszłoroczną ofertę Author'a

Edytowane przez CORKY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK koledzy mają rację, lepiej mieć V-brake niż kiepskie tarcze.

Po tym wnioskuję jedno - piszesz o tych hamulcach a w ogóle nie masz o nich pojęcia, i to jest duży minus takich forów - wypowiadają sie osoby które bazują na informacjach ogólny, może jeszcze napiszesz że zachwalane Avidy BB5 (mechaniczne tarcze) też są złe bo są tanie? Albo dlatego że są mechaniczne a nie hydrauliczne? Gdybyś chociaż raz jechał na Tektro IO (nie jakis Promaxach, Zoomach, Assessach itp) to byś wiedział ile są te hamulce warte, a tak to mogę napisać tylko - gratuluję kompetencji :)

 

Do tego dodam że wracam do tych mechaników ponieważ Tektro Auriga (hydrauliki) mają słabszą siłę hamowania :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wnioskuję jedno - piszesz o tych hamulcach a w ogóle nie masz o nich pojęcia, i to jest duży minus takich forów - wypowiadają sie osoby które bazują na informacjach ogólny, może jeszcze napiszesz że zachwalane Avidy BB5 (mechaniczne tarcze) też są złe bo są tanie? Albo dlatego że są mechaniczne a nie hydrauliczne? Gdybyś chociaż raz jechał na Tektro IO (nie jakis Promaxach, Zoomach, Assessach itp) to byś wiedział ile są te hamulce warte, a tak to mogę napisać tylko - gratuluję kompetencji :thumbsup:

 

Do tego dodam że wracam do tych mechaników ponieważ Tektro Auriga (hydrauliki) mają słabszą siłę hamowania :wallbash:

 

Szanowny kolego chciałem zaznaczyć, iż Twoja złość nie ma sensu, po drugie zarzucasz mi brak kompetencji mówiąc że nigdy nie jeździłem na V-brake Tektro. Zapraszam do mojego profilu. Posiadam rower Author Basic model 2009r który jest standardowo wyposażony w OWE hamulce. Dziękuje! :down:

 

PS. chciałem dodać, że w poprzednim poście na samym początku dodałem słowo "OSOBIŚCIE", kolega zapytał, więc odpowiedziałem co jest moim zdaniem leprze.

 

PS. chciałem dodać, że w poprzednim poście na samym początku dodałem słowo "OSOBIŚCIE", kolega zapytał, więc odpowiedziałem co jest moim zdaniem leprze.

 

Przepraszam za ort w słowie lepsze na końcu wypowiedzi. ;)

Edytowane przez CORKY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie dokonałem jeszcze wyboru, pozwolę sobie na wypowiedź w kwestii tarcz. W poprzednim rowerze (niech kulę biją nowego bezprawnego właściciela) miałem tarczę z przodu i co chwilę wymagała regulacji - już po 2-3 tygodniach jazdy było czuć wyraźnie słabszą siłę hamowania. A skracanie linki nie zawsze rozwiązywało problem... Mimo wszystko nigdy nie stanąłem dęba na przednim kole, było to po prostu niemożliwe.

Ostatnio miałem przyjemność "karnąć się" na rowerze z hamulcami tarczowymi na obu kołach. Po zaciśnięciu obu hamulców jednocześnie rower po prostu stanął w miejscu. Siła! Moc! Potęga! Ale takie cacko kosztowało około 2000zł.

 

Ja jednak wciąż zastanawiam się nad podanymi przez was propozycjami:

  1. Kross Hexagon V6 (999zł) jest super i wszystko mi w nim odpowiada ale obawiam się o tarcze. gdyby miał z przodu tarczę a z tyłu V-brake, byłoby to idealny rower dla mnie. Dlatego go nie kupuję i szukam czegoś z niezawodnymi hamulcami.
  2. Kross Hexagon V3 (750zł) w kwestii hamulców bardziej mi pasuje ale zdaje się, że ma gorszy osprzęt.

Oba rowery ważą 14kg więc argument, że jeden ma aluminiową kierownicę a drugi - stalową, przestaje mieć sens. Wszystko w takim rowerze ma być jak najlepszej jakości za daną cenę. Dlatego jak czytam w opisie Hexagona V3 "korba: Romet-Wałcz" to trochę się krzywię... Jednak nie jestem w tej dziedzinie obeznany i prosiłbym, aby ktoś zajrzał w podane linki (1, 2 powyżej) i porównał osprzęt, przede wszystkim amortyzowane widelce a może nawet inne ważne elementy jeśli coś jest tam wartego uwagi.

Niestety dane na stronie producenta różnią się w obu przypadkach więc pozostaje opis na aukcji.

 

I jeszcze kwestia serwisu - pewnie żeby utrzymać gwarancję trzeba oddać rower do serwisu i zapłacić za przegląd? Niestety na stronie Krossa nie znalazłem adresu do serwisu w Pile, są za to serwisy w okolicznych mniejszych miastach. Coś tu nie gra... Jak mam jechać z rowerem 30km do sąsiedniego miasta to trochę przegięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wciąż zastanawiam się nad podanymi przez was propozycjami:

  1. Kross Hexagon V6 (999zł) jest super i wszystko mi w nim odpowiada ale obawiam się o tarcze. gdyby miał z przodu tarczę a z tyłu V-brake, byłoby to idealny rower dla mnie. Dlatego go nie kupuję i szukam czegoś z niezawodnymi hamulcami.
  2. Kross Hexagon V3 (750zł) w kwestii hamulców bardziej mi pasuje ale zdaje się, że ma gorszy osprzęt.

Mam tego V6 tylko z 2008 roku (na zdjęciu to najprawdopodobniej '07). Sam miałem wątpliwości co do hamulców, ale jak przy pierwszym, mocnym hamowaniu bezproblemowo zablokowałem koła to moje wątpliwości się rozwiały. Wiadomo, że nie są to jakieś niesamowitej jakości hamulce, ale mówimy tu o rowerze za 1000 zł 

 

I jeszcze kwestia serwisu - pewnie żeby utrzymać gwarancję trzeba oddać rower do serwisu i zapłacić za przegląd? Niestety na stronie Krossa nie znalazłem adresu do serwisu w Pile, są za to serwisy w okolicznych mniejszych miastach. Coś tu nie gra... Jak mam jechać z rowerem 30km do sąsiedniego miasta to trochę przegięcie :icon_wink:

 

4. Producent proponuje w ciągu 1. miesiąca EKSPLOATACJI od daty nabycia dokonanie przeglądu w autoryzowanym serwisie. Wykonanie przeglądu przyczyni się do (...) Koszty przeglądu ponosi właściciel roweru.
Podkreślenie własne.

 

Wychodzi na to, że ów przegląd obowiązkowy nie jest. A rowerek polecam. I zawsze możesz założyć V-kę na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem wątpliwości co do hamulców, ale jak przy pierwszym, mocnym hamowaniu bezproblemowo zablokowałem koła to moje wątpliwości się rozwiały.

Tarcze zostały stworzone do tego aby własnie kół nie blokowały, więc to wyznacznikiem ich siły być nie może, bo v-ki koła blokują bez problemów i jest to ich minus :icon_wink: , co do tarcz, to ten Hexagon ma tak niską cenę ze względu na to że to nie jest już to świeży model, Kross wypuścił sporą ilość tych modeli (od 2008 roku można znaleźć je na allegro i się sprzedają), kiedy ja kupowałem ten rower ceny wahały się od 929zł-1049zł, ale nie w tym sęk, wątek na temat Hexagona V6 http://www.forumrowerowe.org/topic/10596-rower-kross-hexagon-v6/ jest rozbudowany i zamarł ze względu braku modelu w 2009 roku, nikt tam na hamulce nie narzekał, wiele osób ma stereotypowe myślenie jak o rowerze z roku ok 2004 gdzie zaczęły sie pojawiać pierwsze tarcze w tanich rowerach - to nie hamowało, ale w Hexagonie hamują, i niech nikt nie pisze że są to kiepskie tarcze, bo kiepskie tarcze są tych firm co wymieniłem powyżej (które miałem okazję sprawdzić) - zresztą na forum zagląda się po to aby znaleźć coś dobrego a nie po byle gów*o i inni użytkownicy forum/jak i tego modelu potwierdzą jego zalety na pewno, nikogo nie bedę do niczego przekonywał, ale skończcie tą dyskusję na temat tych tarcz bo w wielu przypadkach opieracie sie na "mitach/faktach" dotyczących hamulców innej "generacji"/producentów :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo porad, jaki rower dla mężczyzny wysokiego, grubego ... itp :)

 

Moje pytanie. Jaki rower polecicie dla mnie. Mam 170 cm, ważę 52 kg. Rower będzie służył mi do jazdy po głównie po terenach leśnych, polnych, delikatnych wzniesieniach (nie wiem nawet czy to wzniesieniami można nazwać) itp. Myślę, że trasy o lekkim poziomie trudności (początkuję). Bardzo ważne, żeby rower był w miarę lekki. Cena do 1500 zł. Czekam na sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo porad, jaki rower dla mężczyzny wysokiego, grubego ... itp :)

 

Moje pytanie. Jaki rower polecicie dla mnie. Mam 170 cm, ważę 52 kg. Rower będzie służył mi do jazdy po głównie po terenach leśnych, polnych, delikatnych wzniesieniach (nie wiem nawet czy to wzniesieniami można nazwać) itp. Myślę, że trasy o lekkim poziomie trudności (początkuję). Bardzo ważne, żeby rower był w miarę lekki. Cena do 1500 zł. Czekam na sugestie :D

Lepszej opcji nie widzę, niska waga, amortyzator który będzie pracował (chociaż przy twojej wadzę powietrzny byłby potrzebny niestety to nie ta półka cenowa), osprzęt bardzo dobry - Kross Level A4 2007 http://www.allegro.pl/item968796626_kross_level_a4_deore_suntour_17_5_ostatnie_sztuki.html

 

Rozważyłbym rower Cross`owy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

 

Tuż po świętach wielkanocnych, planuję zakup nowego roweru.

Wiek, 15 lat, waga ok. 65kg, wzrost 170cm.

 

Szukam roweru, którego używał będę w miarę często.

Rano do szkoły i z powrotem (miasto - chodnik/ulica).

Od czasu do czasu na wycieczkę rzędu 30-50km (droga polna, las, asfalt)

 

Przedział cenowy to 1400-2000zł [więcej niestety nie jestem w stanie wydać].

 

Szukałem tu i tam i znalazłem ciekawe oferty (link do allegro):

Kross Level A6 v-brake

KROSS LEVEL A4

Merida Matts 40-D

Merida MATTS TFS XC 100-V

Merida MATTS TFS XC 300-V

Merdia MATTS TFS XC 100-D

 

Skupiałbym się głównie ku hamulcom klasycznym (V-ki), ponieważ z tymi tarczowymi mam złe wspomnienia ;) Chyba że się mylę i lepiej inwestować w tarczowe.

Zależy mi, aby rower mimo swojego przedziału cenowego nie był jakimś ciężkim klocem, a w miarę najlżejszy.

 

Pytaniem pozostaje dla mnie także jaka rama będzie dla mnie najodpowiedniejsza, wydaje mi się ze 17", ale pewien nie jestem.

 

Prosiłbym bardzo o opinie powyższych modeli oraz propozycje innych rowerów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie tego pytania powyżej będzie bardziej trafne w tym temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/6429-rower-jaki-mtb-do-1500/ , od razu powiem żebyś odrzucił Meridę Metts-40D ponieważ jest ciężka i nie warta tych pieniędzy, Levela V6 (tego co podałes) również odrzuć, nie patrz na ten rocznik, bardziej 2009 (nowa rama bardzo dobrej jakości).

 

Rozglądaj się za ramą 17"-18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie tego pytania powyżej będzie bardziej trafne w tym temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/6429-rower-jaki-mtb-do-1500/ , od razu powiem żebyś odrzucił Meridę Metts-40D ponieważ jest ciężka i nie warta tych pieniędzy, Levela V6 (tego co podałes) również odrzuć, nie patrz na ten rocznik, bardziej 2009 (nowa rama bardzo dobrej jakości).

 

Rozglądaj się za ramą 17"-18"

 

Jak już coś to Level a6 a nie v6 =///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jako, że postanowiłem kupić sobie w końcu jakiś porządny rower to chciałbym zasięgnąć u was porady zanim na cokolwiek wydam kasę. Szukam czegoś w miarę wszechstronnego (wiadomo, że za takie pieniądze nie ma mowy o cudach ale zawsze.. ;D) - trochę na płaski teren, trochę na górki i las. Moj wzrost to 177cm (sądzicie, że rama 17' będzie ok?) i ważę koło 80 kg. Gadałem trochę z kumplem i on mi poleca to:

 

Kross Sign DS za 1099 zł

 

ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jako, że postanowiłem kupić sobie w końcu jakiś porządny rower to chciałbym zasięgnąć u was porady zanim na cokolwiek wydam kasę. Szukam czegoś w miarę wszechstronnego (wiadomo, że za takie pieniądze nie ma mowy o cudach ale zawsze.. ;D) - trochę na płaski teren, trochę na górki i las. Moj wzrost to 177cm (sądzicie, że rama 17' będzie ok?) i ważę koło 80 kg. Gadałem trochę z kumplem i on mi poleca to:

 

Kross Sign DS za 1099 zł

 

ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelaką pomoc.

Jak napiszesz co rozumiesz pod pojęciem wszechstronny rower to Ci odpowiemy czy to dobry wybór, czego głównie oczekujesz od roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem z tą wszechstronnością - chodzi mi o rower z przeznaczeniem do normalnej jazdy - ścieżki rowerowe w mieście, trochę lasów i outdooru, ale bez przesady. Ogólnie rower coś jako makrokesz, tylko trochę lepszej klasy.

 

Bardziej mi chodziło o to, czy Sign DS jest rowerem godnym uwagi czy np. bardziej opłaca się kupić Kross'a Hexagona V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem z tą wszechstronnością - chodzi mi o rower z przeznaczeniem do normalnej jazdy - ścieżki rowerowe w mieście, trochę lasów i outdooru, ale bez przesady. Ogólnie rower coś jako makrokesz, tylko trochę lepszej klasy.

 

Bardziej mi chodziło o to, czy Sign DS jest rowerem godnym uwagi czy np. bardziej opłaca się kupić Kross'a Hexagona V6

To bardziej skłaniałbym się do Hexagona V6 2008, jeżeli szybka jazda po lesie to ramka 17" o ile nie urośniesz więcej jak 182cm (wtedy 19"), Sign ds do miasta i do lasu na scieżki się nie nada ponieważ jest ciężki oraz opony nie są do tego (duże opory toczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

A tak z ciekawości - w takim razie Sign do czego się bardziej nadaje?

Do ćwiczenia umiejętności w Dircie, Dualu, jakiś hopek w lesie - dobry rower za stosunkowo niewielkie pieniądze dla osby która chciałby zasmakować czegos bardziej "grawitacyjnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...