Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Unibike odstrasza trochę problematycznym serwisem a serwis Krossa mam 20 km od domu.

Czekam na odpowiedź od sprzedawcy w prawie rocznika tego V6.

 

Dziękuję za pomoc. :rolleyes:

Tutaj są modele 2008 (oprócz 1 aukcji):

http://www.allegro.pl/search.php?string=v6+hexagon&utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&category=16414&category=16420

Jakiej ramy potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Krossa A2 i w mudserwis.com już niema modeli 2009. Sprzedawca zaproponował A2 z 2010 za 1150 gdyż wcześniej się umawialiśmy na model z 2009 ale wszystkie 19" w międzyczasie zostały wyprzedane.

Warto brać za tą cenę? Chyba tylko z tyłu jest Altus zamiast Alivio.

 

Witam. Doszedł do mnie Level a2 i z przodu przerzutka zamiast alivio jest altus która strasznie ciężko chodzi :D . Co z tym robić :)

Edit. Sprzedawca mnie oszukał. Zamawiałem rocznik 2009 przysłali mi 2010. Co z tym zrobić. Mogę go zwrócić ale musiał bym go przesłać na swój koszt, opłaca się, znajdę jeszcze A2 2009 w tej cenie?? (za rower zapłaciłem 1150zł)

Zawiodłem się na mudserwis.com

 

Kamil ma chyba krótką pamięć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikebike nie mam krótkiej pamięci. :P

Sprzedawca powiedział że niema 19" 2009a bałem się brać 21" że będzie za duży ale zaryzykowałem i zamówiłem 21" 2009 (wcześniej ani słowa nie powiedział że 21 też niema) i mi przyszedł 21" 2010 :D . Powiedzieli mi że to ich wina i w zamian za inny model zgodzili się przysłać kilka dorobiazgów do rowerku za free.

Edytowane przez Kamil1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję przed decyzją o zakupie roweru. Zainteresowała mnie firma unibike. Mam 168 cm wzrostu, chodzi mi o rower dla kobiety - dużo jeżdżę, raczej po drogach polnych, leśnych, po terenie. Staram się odbijać od miejskiego smrodku, tym bardziej że teraz będę jeździć z dwólatkiem. Stąd moja decyzja o zakupie nowego roweru. Proszę mi doradzić jaki unibike byłby najlepszy i dlaczego ? sprzedawca w sklepie zasugerował missiona ale z tego co wiem nie ma wersji damskiej ? czy się mylę ? co sądzicie o trawersie ?

przedział cenowy do 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam 179cm wzrostu, chciałbym kupić jakiś dobry rower na leśne drogi i asfalt z naciskiem na to pierwsze i zmieścić się w 800zł. Może być używany, ważne żeby wytrzymał kilka lat :rolleyes:. Zauważyłem, że polecacie w tym przedziale cenowym przeważnie Kross Hexagon V6. Nawet jednego znalazłem w przystępnej cenie:

 

http://allegro.pl/item969179954_kross_hexagon_v6_uzywany_sprawny_krakow.html

 

A co myślicie o tym:

 

http://allegro.pl/item961889588_fuji_sunfire_usa_super_rowerek_warto.html ?

 

Proszę o rady :).

 

Czy rama 19' będzie odpowiednia na mnie?

 

P.S Widzę, że koledzy na forum nie są skorzy do szybkiej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet niestety się zmniejszył i mogę wydać max. 1000 zł.

Co myślicie o tych:

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-unibike-fusion-2009.html?keyword=unibike

http://www.allegro.pl/item961696064_rower_gorski_unibike_mission_09_19_wys_0zl.html

 

lub jakieś inne propozycje? O dołożeniu do tego 1000 zł, nie ma mowy (żona mówi, że w markecie widziała za 200 zł i że taki mi w zupełności wystarczy :) )

 

Jestem początkujący, jazda dużo po leśnych drogach (mieszkam na wsi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troszkę Ci utrudnię i może zastanowisz się nad używką? trzymając się unibika może model evolution z zeszłego sezonu albo sprzed 2? powinieneś znaleźć za mniej niż 1000zł. (tylko zwróć uwagę na stan amortyzatora jeśli decydowałbyś się na taki wariant...!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet niestety się zmniejszył i mogę wydać max. 1000 zł.

Co myślicie o tych:

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-unibike-fusion-2009.html?keyword=unibike

http://www.allegro.pl/item961696064_rower_gorski_unibike_mission_09_19_wys_0zl.html

 

lub jakieś inne propozycje? O dołożeniu do tego 1000 zł, nie ma mowy (żona mówi, że w markecie widziała za 200 zł i że taki mi w zupełności wystarczy :woot: )

 

Jestem początkujący, jazda dużo po leśnych drogach (mieszkam na wsi)

Rozejrzałbym się za Kross`em Hexagon`em V6 2007/2008 :D

 

Ciężko powiedzieć, z jednej strony osprzęt lepszy ma Kellys, z drugiej strony lepsze koła ma Kross, lepszy amorek ma Kross, osobiście brałbym Krossa ponieważ i tak osprzęt jest tym co się zużywa, wcześniej na pewno poprosiłbym dokładne fotki rowerków aby porównać ich stopień zużycia, użytkowania, ponieważ ich stan techniczny może nie być sobie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot: proszę jeszcze raz o radę - może znajdzie się ktoś kto odpowie na moje pytanko :D dzisiaj muszę podjąć ostateczną decyzję . Pytanko parę postów do tyłu :)

W Unibike nie mam za dużego rozeznania, dlatego rozglądałbym się wsród Merid i Krossów ponieważ mają ramy dla kobiet, np:

http://masterbike.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=39&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jeszcze raz mojego posta :) żeby nie trzeba było go szukać

Witam stoję przed decyzją o zakupie roweru. Zainteresowała mnie firma unibike. Mam 168 cm wzrostu, chodzi mi o rower dla kobiety - dużo jeżdżę, raczej po drogach polnych, leśnych, po terenie. Staram się odbijać od miejskiego smrodku, tym bardziej że teraz będę jeździć z dwólatkiem. Stąd moja decyzja o zakupie nowego roweru. Proszę mi doradzić jaki unibike byłby najlepszy i dlaczego ? sprzedawca w sklepie zasugerował missiona ale z tego co wiem nie ma wersji damskiej ? czy się mylę ? co sądzicie o trawersie ?przedział cenowy do 1200 zł.

 

Afly dziękuję bardzo za linka , zależałoby mi jednak żeby rower ten nie miał ramy do góry gdyż najczęściej będę jeździć z dzieckiem i zamontowanym fotelikiem z tyłu. Myślę że nieporęcznie byłoby mi schodzić z roweru w sytuacji gdy z tyłu jest fotelik z dzieckiem. A jak nie ma tej ramy do góry to jest to prostsze ;) . Co sądzicie o tym ?

 

http://unibike.pl/trawerslds.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do ciebie Afly :). Czy te tarcze w Hexagonie dobrze się sprawują? Czy lepsze v-brakei?

Ja tym mechanicznym hamulcą nic nie mogę zarzucić, spędziłem nad nimi nie mało czasu ale potem regulacje trwały bardzo krótko, waże 85kg i jestem tych hamulców pewny, ostatnio mam porównianie z Tektro Auriga (hydrauliki) i sie sprawują gorzej w porównaniu z Tektro IO, dawno nie jeździłem na V-kach (4 lata temu ostatnio), tarczę cenie za modulację siły, v-ki bedą trochę łatwiejsze w regulacji i lżejsze.

 

Wklejam jeszcze raz mojego posta :) żeby nie trzeba było go szukać

 

 

Afly dziękuję bardzo za linka , zależałoby mi jednak żeby rower ten nie miał ramy do góry gdyż najczęściej będę jeździć z dzieckiem i zamontowanym fotelikiem z tyłu. Myślę że nieporęcznie byłoby mi schodzić z roweru w sytuacji gdy z tyłu jest fotelik z dzieckiem. A jak nie ma tej ramy do góry to jest to prostsze ;) . Co sądzicie o tym ?

 

http://unibike.pl/trawerslds.html

Czyli szukasz bardziej rowerku miejskiego/trekkingowego, to ten rowerek będzie zdecydowanie lepszy http://allegro.pl/item957234548_okazja_kross_navigo_shimano_deore_super_cena.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bysio58 bierz Unibike Fusion, właśnie kilka dni temu dotarł do mnie ze sklepu, który wymieniasz w linku, co prawda przejechałem nim dopiero kilkadziesiąt kilometrów a już mi się spodobał :icon_confused: Myślę, że za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie stoję przed zakupem roweru górskiego i chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze.

 

Mam 190cm wzrostu, 80kg wagi i czaję się na klasyczny rower górski. Chciałbym zmieścić się w kwocie 800zł. Moje kryteria to: duża klasyczna rama 21" lub 22", amortyzowany widelec, wzmacniane obręcze, zmiana przełożenia w formie dźwigni "góra/dół" a nie pokrętło w kierownicy. Wymagania nie są wygórowane :icon_mrgreen: oprócz ceny...

 

Mam kilka opcji - doradźcie, proszę:

  1. Author Trophy 21" (~800zł)
  2. Kross Hexagon V2 21" (~800zł)
  3. Unibike Mission 22" (~1000zł)
  4. wasze propozycje?

 

Wcześniej miałem Kross Grand Adventure na 26-calowych kołach i 19,5" klasycznej ramie, z przodu tarcza i jakiś amortyzator, osprzęt Shimano. Nie psuł się, koła nie były ani razu centrowane. Jeżdżę spokojnie :thumbsup: Niestety został skradziony... Bardzo mi odpowiadał ale obecnie szukam czegoś większego i tańszego. Drobne naprawy, regulacje lub wymianę osprzętu dam radę przeprowadzić sam więc kupno słabszego roweru wchodzi w grę - po prostu zacząłbym go ulepszać po jakimś czasie.

 

Proszę o wyrozumiałość i umiar w łajaniu mnie za niespełnione marzenia :whistling: Ale proszę też o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybralbym -Unibike Mission. Mimo ze kosztuje 200 zl wiecej od dwoch poprzednikow ktorych podales. Ma lepszy osprzet ktory na wejsciu lepiej spozytkujesz...z miara czasu jak piszesz- sam mozesz wymienic/naprawic. Na Krossa osobiscie wogole nie patrze... to marka ktora wciska rowery tylko wykazujac sie osprzetem - tzn jak wydasz jakies 1500. :icon_mrgreen: Unibike w tej cenie oferuje lepsze mozliwosci :whistling: nawet od authora. Generalnie mozesz popatrzec w tej cenie jeszcze na takie Marki jak CTM albo Maxis. Ale zrobisz oczywiscie jak uwazasz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bardzo się znam na markach czy na osprzęcie, dlatego proszę doświadczonych i obeznanych użytkowników o pomoc.

Tu gdzie mieszkam mam raczej skromny wybór rowerów i nie mam możliwości zobaczyć czy dotknąć roweru przed jego kupnem - dlatego właśnie prośba o Wasze propozycje.

 

Poszukałem na Allegro marki CTM i Maxis ale szukajka nic nie znalazła :/

 

Na razie zainteresuję się tym Unibike Mission :> Dzięki za wskazówkę. Chętnie jednak wysłucham dalszych komentarzy.

 

Pozdro!

 

-- edit @ 11:16 --

 

Znalazłem Unibike Mission 21" za 999zł :icon_mrgreen: dostępny od ręki a to ma dla mnie znaczenie.

 

Ale pojawiła się jeszcze jedna opcja: Eurobike ~20,5" za 970zł (podobno przeceniony z 1200zł) - niestety nie wiem jaki to model więc prosiłbym o opinie o samym producencie, czy można polegać itd.

Edytowane przez tomilipin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...