Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje roweru MTB w tym przedziale cenowym. Myślałem nad trzema modelami.

1. Kross Hexagon X1 2013

2. Kross Hexagon X2 2013

3. Author Outset 2012

Czytałem też, że dobrym wyborem będzie Kands 1300.

Będe nim jeździł głównie po mieście, ale czasem gdzieś po jakichś bardziej nie równych drogach. Który będzie najlepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe nim jeździł głównie po mieście, ale czasem gdzieś po jakichś bardziej nie równych drogach. Który będzie najlepszy ?

 

to nie lepiej kupić cross'a zamiast mtb? zależy też co masz na myśli pisząc "bardziej nierównych drogach"

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej kupić cross'a zamiast mtb? zależy też co masz na myśli pisząc "bardziej nierównych drogach"

 

 

Chodzi mi o jakieś takie tereny bez asfaltu itp.

Myślę, że w 85% przypadków będe jeździł po ścieżkach rowerowych, chodnikach itp.

Któryś z nich będzie dobry do tego typu jazdy ?

Edytowane przez grapcio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o jakieś takie tereny bez asfaltu itp.

Myślę, że w 85% przypadków będe jeździł po ścieżkach rowerowych, chodznikach itp.

Któryś z nich będzie dobry do tego typu jazdy ?

Zdecydowanie cross będzie tutaj lepszym rozwiązaniem. 28" koła, wąskie opony i możesz nim spokojnie zjechać na utwardzone ścieżki leśne polne itp.

Poszukaj (żeby nie zasmiecać tutaj, w końcu to temat o MTB), jest kilka tematów omawiających rowery crossowe w pułapie cenowym ~1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy gdzieś w Warszawie można kupić rowery firmy Lazaro albo Kands? nigdzie ich nie ma, na allegro też jakieś pojedyńcze sztuki jeżeli chodzi o model Kands 1100 w rozmiarze 21"...

Czy ten producent w ogóle jeszcze istnieje? Bo z polskich producentów jest dużo np GRANDa ale on w tej samej cenie ma dużo gorszy osprzęt :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy gdzieś w Warszawie można kupić rowery firmy Lazaro albo Kands? nigdzie ich nie ma, na allegro też jakieś pojedyńcze sztuki jeżeli chodzi o model Kands 1100 w rozmiarze 21"...

Czy ten producent w ogóle jeszcze istnieje? Bo z polskich producentów jest dużo np GRANDa ale on w tej samej cenie ma dużo gorszy osprzęt :(

 

sam szukałem na ale Śląsku i powiem CI tak, nie znajdziesz... hmmmm to wersja jakby tylko dla internetu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o produktach decathlonu czyli rockrider? 5.1? 

ogólnie szukam roweru do jeżdżenia w weekendy głównie po mieście... ale chcę MTB bo inne mi jakoś nie podchodzą wyglądem ;)

szczerze to coś niedrogiego:

http://www.decathlon.pl/rockrider-51-c1-id_8231773.html

http://sklep-kross.pl/product-pol-24976-Rower-gorski-GRAND-MTB-Rock-300-2013-.html

http://allegro.pl/rower-gorski-mtb-kands-energy-900-alu-shimano-i3266436033.html

 

ogólnie nie zależy mi na mega dobrym osprzęcie, do tego grand czy rockrider ma tą cenna zaletę że w Warszawie mam serwis na miejscu...

 

Nie wiem czy jest sens się spinać z ceną i szukać przerzutek o klase wyższych jak i tak tego nie wykorzystam

 

co powiecie o tym kands 900? ta tarcza z przodu daje radę czy zaraz się pognie?

 

 

czy warto dokładać do roweru 200zł czy je zainwestować w stopke, bidon, licznik i światełka? ;)

Edytowane przez bikuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zainwestowałem ostatnio w KANDSa Energy 1300 i czekam na paczkę:) ale mam dylemat co dla żonci?

 

Czy ktoś ze znających temat może coś podpowiedziec?

 

1. MTB HORIZON SPECTER 26 RAMA 19 -  849 zł http://allegro.pl/lekki-rower-mtb-horizon-specter-26-rama-19-gratis-i3269095527.html 2. KANDS MTB ALU AMOR ACERA ENERGY 1100 - 845 zł

http://allegro.pl/damka-kands-mtb-alu-amor-acera-energy-1100-solidna-i3270381122.html

 

 

 

 

...jako ,że nie jesteśmy z żoncią profesjonalistami mtb (park + lekkie górki w weekandowe wojaże) stawiam tu pytanie czy jest właściwie nad czym rozprawiać?  Modele podobne choć w pierwszym tarczówka (przód), kolor na plus według kobiety dla nr 1, oba maja koła 26" i ramę 19', osprzęt SHIMANO, wiec czy pozostaje tylko kwestia podobania sie czy za któryms z modeli przemawiają lepsze warunki?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikuss, rowery z twoich propozycji sa bezmala takie same osprzetowo. zakladam, ze ramy tez sa na zblizonym poziomie, dobrym do rekreacyjnej jazdy. dokonujac wyboru stawiaj na serwis w 1 kolejnosci. choc w ramach niego na co chcesz liczyc ? regulacje przerzutek i hamulcow sam zrobisz. pomijajac serwis, wybierzez rower ktory najbardziej ci sie podoba. na ladnym rowerze wiecej i chetniej sie jezdzi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do moich propozycji to tak:

serwis mam na myśli jak coś się popsuje to żeby blisko było oddać to gwarancyjnie ;)

bo przerzutki i hamulce to wiem co i jak regulować więc tym się nie przejmuje

 

co do samych rowerów:

- rockrider - jedno-profilowe obręcze, i te manetki przekręcane - słyszałem że lubią się psuć

- grand - amortyzator o skoku tylko 5cm i bez regulacji - i najdroższy, do tego na wolnobiegu a nie kasecie... 

- kands - czy ten hamulec z przodu trochę pojeździ bo podobno w tej cenie to tarczówki to pic na wodę - fotomontaż ;) i korby oblane tym plastikiem wyglądają jakby miały się urwać ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam raz jeszcze , na jaki serwis liczysz ? badzmy szczerzy, regulacje nie sa objete gwara, zreszta sam sie tym zajmiesz. pozostaje rama i amor. jedna moze ulec peknieciu a 2 dostac luzow. wydaje sie mi, ze w obu przypadkach i tak rower trafia do producenta... pisze o tym, zeby zachecic cie do zakupu roweru ktory ci sie podoba. i w droge. a ze czesci i tak sie wyrabiaja, pedaly potrafia pasc po kilkuset km, to i tak wymiany osprzetu cie czekaja.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w decathlonie zobaczyć ten rockrider 5.1 na żywo, prezentuje się dobrze, czy ktoś miał z nimi styczność, może coś powiedzieć o tej firmie? czy koła jednoprofilowe nie pogną się w chińska ósemkę w przy pierwszym lepszym krawężniku? 

Edytowane przez bikuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam zamiar kupić swój pierwszy "lepszy" rower... Na oku mam 2, które wcześniej były polecane. A mianowicie Kands 1300 i Lazaro Evolution v3. Pytanie brzmi: Jak to jest z lakierem w Lazaro? bo słyszałem, że szybko odpryskuje.. Skłaniam sie właśnie ku Lazaro. Jak wypadają piasty Joy Tech'a? Nie wiem jaką rame wybrać... Mam 176cm wzrostu i jakieś 77-79cm od ziemi do kroku. 19", będzie odpowiednia?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Kupiłem synowi Unibike Mission i chcę coś dla siebie aby z nim pojeździć.

Mam 176, waga 84 kg. Trasy - drogi, ścieżki polne. Tak mi się wydaje.

Myślałem o polecanym Lazarusie Integral V3.

 

Ale zdarzyła się taka sytuacja, że mam możliwość zakupu roweru po zmarłym wójku:

 

Giant Sedona LX 2004 rama 21 cali.

 

http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?year=2004&brand=Giant&model=Sedona+LX

 

Używany dosyć dużo, ostatni rok stał w piwnicy.

Trochę poobijany, ale wydaje mi się, że dopuki jeździł, to był utrzymywany w dobrym stanie.

 

Czy warto wogóle rozważać zakup takiego czegoś, ile on może być warty?

Edytowane przez Alienscum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić swój pierwszy "lepszy" rower... Na oku mam 2, które wcześniej były polecane. A mianowicie Kands 1300 i Lazaro Evolution v3. Pytanie brzmi: Jak to jest z lakierem w Lazaro? bo słyszałem, że szybko odpryskuje.. Skłaniam sie właśnie ku Lazaro. Jak wypadają piasty Joy Tech'a? Nie wiem jaką rame wybrać... Mam 176cm wzrostu i jakieś 77-79cm od ziemi do kroku. 19", będzie odpowiednia?

Pozdrawiam.

Lektura http://www.forumrowerowe.org/forum/35-rowery-i-ramy-rowerowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...