Skocz do zawartości

[800-1200zł] Mtb


kierus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zamierzam kupić nowy rower jednak moja wiedza w tym zakresie jest mierna dlatego zwracam się do was o pomoc.

O mnie: mężczyzna, 178cm wzrostu, 80kg wagi. - jaką wielkość ramy powinienem wybierać?

Charakter jazdy: lubię jeździć dość szybko i agresywnie, zeskakiwać z krawężników itp., roweru głównie używam na asfalcie jednak trawa/piach/żwir też się zdarzają. 

Rodzaj roweru: Zdecydowałem się na Mtb, ale zastanawiałem się też nad crossem.

Przedział cenowy: 800-1200 (gdzie 1200 to absolutny max)

Moje propozycje: znam tylko 4 firmy rowerów: merida, krss, giant i romet z czego rowery 2 ostatnich firm niezbyt mi się podobają stąd mój wybór był trochę ograniczony.

To co znalazłem:

 

Merida Matts 10-V 
 
KROSS HEXAGON X3
 
KROSS HEXAGON V3
 
MERIDA DRAKAR SPEED 5-V
 
Czekam na odp. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

univega ma takze amor z blokadą i regulacją.

sprawę postawię tak...  bierz ten który bardziej Ci się podoba.

Univega na pewno bardziej pewna firma jak kands.. ale ludzie na kandsy nie narzekają, więc mozesz smiało brać. ;)

ja wybrałem jednak univege gdyż moj znajomy jeździ podobnym rowerem juz 3 lata i ani razu nie był w serwisie bo wszystko gra jak należy.. oczywiście podstawowe regulacje potrafi robić sam ;)

ja od siebie moge tez polecic univege.. bo to jest po prostu dobry rower i tyle ;)

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w porównaniu z podanymi przez was rowerami wypada Merida Matts 10-V, bo nie ukrywam, że wizualnie podoba mi się najbardziej. Co myślicie o lazaro V3?



 Porównałem lazaro i kandsa to oprócz wyglądu różnią się tylko piastą: JOY-Tech w lazaro i SHIMANO w kandsie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz rower w internecie,to te liczne wspaniałe,stacjonarne serwisy nie chcą ich naprawiać.Przykładem niech będzie CentrumRowerowe w Bydgoszczy.Naprawiają np. Romety te zakupione w ich sklepie.

 

za serwis się płaci... więc nie wiem dlaczego piszesz ze nie chcą serwisować? płacisz i gość powinien się cieszyć ze robotę ma.

po drugie regulacje itp. to proponuje zrobić samemu, poczytać neta i do dzieła.

i mówię to jako amator.. nie mający w ogolę doświadczenia z rowerem, a regulacje już robiłem sam ;) i podejrzewam ze lepiej to zrobiłem jak nie jeden serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w kandsie 1300 nie ma problemu z pekającą ramą.

To był tylko przykład,że na naprawy gwarancyjne rowerów kupionych w necie nie możesz liczyć w serwisach stacjonarnych.Czy jak padnie suport,też będziesz odsyłać rower do sprzedawcy?

Firmy kurierskie,czy poczta nie cackają się z przesyłkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

drugim był kross hexagon x3 za 1250zl z gwarancją na 1rok i serwisem na miejscu w sklepie.

Jeśli nie potrafisz naprawić roweru sam,to lepiej nie kupuj w necie,takie jest moje zdanie.Kross X3 może nie jest super rowerem,ale nie tak żle jak niektórzy piszą.Jeśli nie będziesz na nim skakał,to wytrzyma parę  ładnych lat.Rower trzeba czyścić i konserwować i nie będzie żle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...