Skocz do zawartości

[korba] Problem - Stukanie w korbie SR Santour XCC314


ksseban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem rower Kelly's Oxygen z wyżej wymienioną korbą, po przejechaniu 45 km pojawiło się stukanie (raz na 2-3 sek), nie jest ono zbyt głośnie. Co może je powodować? Moim zdaniem prawdopodobnie jest to korba, jednakże moze być to coś innego. Czy warto jechać z tym do serwisu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy rower musi sie dotrzec.ja mialem podobnie w moim, myslalem ze to korba, ale okazalo sie na szczescie ze to pedla jest nie wyrobiony i wszystko jest dobrze. Ja na twoim miejscu poczekalbym do przegladu gwarancyjnego, ale jak bardzo cie to martwi to mozesz udac sie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc wiele zalezy czy stukanie pojawia sie przy pedalowaniu czy przy luźnej jezdzie. Stukanie kojazy mi sie z rozsypanymi łozyskami.

jesli przy pedałowaniu to mogą to byc pedały.. mozesz sprobowac poluzowac pedaly i dokrecic je jeszcze raz; jesli to suport to dokręcenie go do ramy moze pomóc. chyba ze to cos w srodku to jesli to pakiet to do wymiany (choc po 45 km to musial by byc jakis felerny egzemplarz) a jesli rozbieralny suport to mozesz go sprobowac wyregulowac( zlikwidowac ewentualne luzy bądż poluznic jesli jest za mocno). chyba ze faktycznie łożyska sie posypaly to musisz rozebrac i wymienic. spotkałem sie jeszcze z dziwnymi dzwiekami z napedu jesli kolo z tyłu było źle zacisniete w ramie lub kaseta była niedokręcona. Jesli 'stukanie' pojawia sie bez pedałowania to moze to byc suport lub piasta tylnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...