Skocz do zawartości

[Scott Scale 960] niewygodna pozycja (drętwieją ręce)


vibovit185

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko związane z wygodną pozycją na rowerze. Rower to Scott Scale 960 (katalogowa specyfikacja) [tylko opony zmieniłem na Smart Samy 2.1]
Rowerek w rozmiarze XL. Wzrostu mam 193 cm, wagi obecnie 87 kg, noga 96 cm od ziemi do nabiału. W związku z faktem, że nogi mam całkiem długie - sztyca jest wyciągnięta dosyć wysoko (powyżej mostka ok 8 cm.) Taka pozycja sprawia, że spory ciężar idzie w ręce - przez co zauważyłem że już po przejechaniu ok 10 km ręce mi drętwieją i jazda jest mało komfortowa. Rowerej jest świeżo kupiony - przejechałem nim jak na razie 80 km . Co polecacie ? Czy mostek wysunąć wyżej - żeby zrównał się z siodełkiem ?? Nadmieniam, że siodełko jest ustawione optymalnie pod mój wzrost i rozmiar nogi. Pozdrawiam. 
P.S. Jutro postaram się porobić zdjęcia roweru i opisze pierwsze wrażenia z jazdy - gdyż na forum nie znalazłem żadnych opini.

 
Edytowane przez vibovit185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostka tak po prostu nie wysuniesz jeśli nie masz nad nim podkładek jeśli są to ok.

Następny krok to odwrócenie mostka o 180*

z - na + (w sieci znalazłem foto z mostkiem na - więc zakładam, że u Ciebie jest tak samo).

Jeśli to nie pomoże to mostek trzeba wymienić na bardziej turystyczny z kątem 15-20* lub regulowany. Następnie wymiana kierki na taką z większym wzniosem. Spróbuj też odrobinę przysunąć siodełko do przodu.

Scott-scale960-5.jpg

Edytowane przez Centek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...