Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma Sport BC-906


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Szybkie pytanie o licznik BC906 - W jaki sposób mogę skasować tylko wybraną wartość (np. dystans dzienny)? gdy wciskam przycisk kasujący na wstępie miga "ALL reset" i kasują się od razu wszystkie dane...jak przestawić, aby kasowała się tylko pojedyńcza wartość?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie wykorzystać temat. Otóż wyjeżdzające ze sklepu w liczniku miałem wpisaną wartośc 2130 (opona 26 2,1) ale przeglądając forum postanowiłem sam zmierzyć obwód i wyszło mi 2080. Pojechałem na trasę, zatrzymałem się przy słupkach informujących na którym jestem kilometrze, skasowałem licznik i przejechałem równy kilometr. Co się okazało, ano to, że przy obydwu wartościach dystans się zgadzał. Czy to jest normalne? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie wykorzystać temat. Otóż wyjeżdzające ze sklepu w liczniku miałem wpisaną wartośc 2130 (opona 26 2,1) ale przeglądając forum postanowiłem sam zmierzyć obwód i wyszło mi 2080. Pojechałem na trasę, zatrzymałem się przy słupkach informujących na którym jestem kilometrze, skasowałem licznik i przejechałem równy kilometr. Co się okazało, ano to, że przy obydwu wartościach dystans się zgadzał. Czy to jest normalne? <_<

Witaj

Wykonując proste działania matematyczne:

1km = 1000 m więc, żeby je przejechać koło - to o mniejszym obwodzie musi się obrócić 1000/2,080 = 480,76923 raza

Różnica obwodu koła = 2,130 - 2080= 0,050 m , czyli różnica w dystansie powinna być = 480,76923 x 0,050= 24,04 metra więcej dla koła o obwodzie 2130 ( lub wpisanej takiej wartości)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...