Skocz do zawartości

[ buty ] shimano M087 , dobór rozmiaru


bano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, 

 

 

Chciałbym zapoznać się z Waszą opinią nt. doboru rozmiaru butów SPD. Miesiąc temu zakupiłem buciki SPD shimano M087, rozmiar jaki noszę  w butach codziennych to 43 - 44. Buty dobieram tak aby były dopasowane, bo po rozchodzeniu zawsze się trochę rozchodzą. Moje SPD kupiłem w rozmiarze 45 - 28,5 cm, na siedząco nie dotykam palcem końca buta, natomiast przy chozeniu już tak. W bucikach przejehcałem ok. 250km, przez jakiś czas czułem drętwienie w palcach, ale z tego co wyczytałem jest to problem z umocowaniem bloków i sztyną podeszwą.  Obecnie rzadko odczuwam taki dyskomfort, bo cofnąłem bloki w kierunku stopy. Wybrałem się ostatnio na dłuższą wycieczkę ok 85 km, nie dostałem żadnych obtarć, odparzeń itp (ok. 5 h w butach). pomimo tego, że noga dość mocno pracowała, pociła się . 

Obecnie kupiłem takie same buty w rozmiarze 46, podczas chodzenia w nich nie odczuwam abym dotykał palcami końca buta, ale są zdecydownie bardziej luźne na końcach, gorzej przylegają do stopy. Trudno mi powiedzieć co będzie kiedy przejadę nimi trochę km i się rozejdą, czy będą dobrze trzymały stopę ? Te w których obecnie jeżdżę na pewno delikatnie się rozeszły. Mam 30 dni na zwrot tych nowo zakupionych, jednak nie mogę sie zdecydować w tym przypadku, jaką decyzję podjąć.. 

 

jakie są Wasze odczucia z chodzenia w butach SPD (sportowych) typu M087?

 

Czy dotykacie palcami końca buta podczas chodzenia ?

 

 

Poczytałem trochę nt. doboru rozmiaru i zdanie są różne, jedni piszą, że lepiej jak mają trochę luzu, drudzy, że lepsze są bardziej dopasowane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dotykacie palcami końca buta podczas chodzenia ?

 

Tak. Moje palce dotykają, nie lubię jak mi stopa lata w bucie jak "żyd po pustym sklepie".

Podczas jazdy nie czuję żadnego dyskomfortu więc to znaczy, że dla mnie tak ma być i już. A na chłodne dni i zimę to mam buty zimowe.

 

W tych mniejszych przejechałeś ponad 200 km, co za problem ubrać większe i też zrobić 200 km. Na pewno zmieścisz się w wyznaczonym terminie. Wybierz te w których czujesz się lepiej, kropka. Skąd inni mają wiedzieć co lubisz?

 

Tak na marginesie to chyba dopasowanie buta jest sprawą indywidualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam M087 w rozmiarze 45 i nie dotykam palcami czubków buta, pasują mi idealnie i w niczym ten mały luz nie przeszkadza. Przy zakupie przymierzalem również rozmiar 46 ale był za luźny, palec za piete wchodził, na codzień noszę rozmiar 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...