Skocz do zawartości

[koła] 28" 24 szprych do trekingu.


LUTY123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do was, czy koło 28" czyli także do 29er z przeznaczeniem do trekingu z 24 szprychami nie nada się do typowego 29era. chodzi mi ogólnie o to czy te 24 szprych będą na tyle wytrzymałe aby znieść życie takiego górala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj po prostu chcę kupić koła do mojego 29er i to co zauważyłem to były koła 28" czyli do 29er wiec pytam sprzedawce czy one się nadają do takiego roweru a on będą dobre lecz one są z przeznaczeniem na treking wiec mogą nie wytrzymać jakiś skoków czy czegoś wiec, grzecznie pytam na forum gdyż kiedyś pan na forum powiedział mi że to nie ma znaczenia że są mocne i wytrzymają życie 29er lecz sprzedawca powiedział że ze względu na ilość szprych (24) koło nie może być tak wytrzymałe jak z większą ilością ale mi się cos tak nie wydaje rowery są mtb mają 24 szprychy takie grube i jakoś wszystko gra wiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Koła trekingowe moga byc za wąskie do szerokich opon. Poza tym 24 szprychy działają dobrze wtedy jak działają. Z własnego doświadczenia wiem że jak wszystko jest OK to jest OK, a jak sie tylko coś stanie to zaczynają się permanentne kłopoty. Ciągłe centry, zrywanie szprych itp...

 

Jeśli to ma byc do trekingowania to Twój wybór, jeśli do MTB to bym dał  sobie siana...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha skoro tak mówisz to jeszcze zobaczę co z tego wywnioskuje  ale i tak najpierw muszę sprzedać koło chyba że ktoś składa tanio koła to bym się skusił lecz i tak nie mogę znaleźć takich samych obręczy i piasty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...