Skocz do zawartości

[rower] Do 3500 zł


Maraks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuję roweru do jazdy w terenie leśnym, górzystym, rzadko asfalt , hałdy. Dzienny przebieg okolo 30 km. Wzrost 184 cm, waga 85 kg. Wedlug mnie rozmiar ramy 19. Jezdzilem po sklepie 29 i 26 lecz nie zauważam różnić. Wiem sklep to nie teren, ale w teren mi go nie wypozyczą. Przymierzam sie do Cuba Acida. Jest to mój drugi wpis. Pierwszy zle wpisalem, i nadal nic nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy szukasz sztywnego roweru do xc ze skokiem 100 mm z lekkimi i mniej wytrzymałymi częściami czy coś w teren z większym skokiem amortyzatora i z solidniejszymi komponentami. Przebiegi w okolicach 30 km nie są za duże więc 29er chyba nie jest Ci potrzebny, przy dłuższych trasach leśnych i maratonach owszem ale dla zabawy po lecie i hałdach dla mnie są za duże i mniej zwrotne. 

 

Co do cuba acid hmmm... za niedługo pół Polski będzie jeździć na Cubach a chłopaki ze skiteamu będzie skakać z radości pod sufit:D dla mnie nie są one takie wyjątkowe i lepsze od innych, a popularność ich jest dla mnie nie zrozumiała. Konfiguracja acid nie jest zła wiadomo że oszczędnie podeszli do hamulców czy korby ale do xc za około 3 tysiące to wszystkie firmy oferują podobny poziom kwestia gustu co do ramy. 

 

W przypadku roweru takiego jak acid to dla twojego wzrostu 19 cali tak jak pisałeś będzie idealnie.

 

Jak wolisz coś mocniejszego to alternatywą jest jakiś rower ze skokiem 130-140 mm, spokojnie 50 km na trasie robisz bez wysiłku a w górach radzi sobie lepiej. Taka propozycja:

http://allegro.pl/rower-gorski-romet-mosquito-1-poekspozycyjny-i3402759419.html za 2200 zł moim zdaniem bomba, jeśli rama Ci się nie spodoba to zawsze możesz ją zamienić chociażby na dartmoora horneta 18", jesteś z Gliwic więc masz velo i cyklo2 żeby zobaczyć na żywo jak to wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wolałbym coś solidnego , wiadomo kupuje rower na dłużnej niż jeden sezon, z czasem z 30 km będzie robić się np 60 kilometrów. Powiedzmy ze nie chce przekroczyć 4 tyś. A wiec w tym przedziale miałbym CUBA LTD 26" 20 na mój wzrost chyba jest ok . Co do 29 namierzyłem cos takiego jeszcze :
http://rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=413502
lecz nie znam firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...