Skocz do zawartości

[korba] Wybór korby na mocowanie howitzer


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów,  mam do was pytanie odnośnie doboru korby. Suport truvativ bb howitzer, szerokość mufy 73mm. Myślę o truvativie hussefelt. Docelowo chce mieć najmniejszą i średnią zębatkę oraz rockring.

 

Korba hussefelt występuje w odmianach 1 2 i 3 rzędowych. Czym sie różni wersja 2 rzędowa z rockringiem fabrycznym, od korby 3 rzędowej z założonym rockringiem zamiast największego blatu ? Które rozwiązanie będzie lepsze ?

Nie wiem czy koniecznie szukać 3 rzedowej odmiany, bo duzo jest 2 rzedówek. Zniechęca mnie do nich fakt ze ten fabryczny rockring w 2 rzędówkach nie wygląda  solidnie :/

Dodatkową zaletą 3 rzedówki jest fakt ze w każdej chwili moge założyć największy blat zamiast rockringa. Nie wiem czy to przejdzie w 2 rzędówce z odpinanym(?) rockringiem, może sie mocowanie różnic.

 

I jeszcze jedno - czym sie różni model hussefelt od ruktion ? Są bardzo podobne.

Pozdrawiam stach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miałem do czynienia z Hussefeltem w starszej wersji (na isis). Miałem wersje z rockringiem z alu (zdaje się, że rocznik 2004) i z takim jaki wystepuje obecnie. Ten aktualny to bardzo solidny kawał plastiku. Wytrzymywał nawet lekkie grindowania.
 Do niedawna miałem w swoim rowerze do użytku codziennego Ruktion. Nie widzę większych różnic.
Bierz wersje 2 + rockring. Nie patrz czy to Ruktion czy Hussefelt tylko na cene. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...