Skocz do zawartości

[bagażnik samochodowy] jaki bagażnik polecacie?


jafo24

Rekomendowane odpowiedzi

Bagażnik na hak to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Niestety nasz normodawca nie przewidział takiego wynalazku :/ Nie wolno zasłonić tablicy rejestracyjnej. Nie wolno też używac duplikatu tablicy na takim bagażniku, oraz przełożyć tablicy rejestracyjnej na bagażnik.

Z innych ciekawostek:

W przyczepce rowerowej dla dzieci nie wolno przewozić ludzi.......

Czasem Panowie z Wiejskiej mnie zadziwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik na hak to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Niestety nasz normodawca nie przewidział takiego wynalazku :/ Nie wolno zasłonić tablicy rejestracyjnej. Nie wolno też używac duplikatu tablicy na takim bagażniku, oraz przełożyć tablicy rejestracyjnej na bagażnik.

 

wystarczy trochę poszukać i można znaleźć bagażniki na hak lub zderzak które spełniaja normy vide:

 

br-mb-easy-s3.jpg

br-fa-dato.jpg

br-th-easybike.jpg

o ile się nie mylę można w tym 3 miec "duplikat" tablicy rejestracyjenj :)

 

osobiście mając kilka nieprzyjemnych sytuacji z "deklami" majacymi założene tak rowery jestem raczej sceptyczne do nich nastawiony - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówie właśnie o bagażniku przedstawionym na 3 zdjęciu. Dwa powyższe mają swoje wady niestety. Na przykład w moim przypadku owiewka nad szybą eliminuje taki bagażnik.

Nasze prawo nie przewiduje z tego co wiem czegoś takiego jak duplikat tablicy rejestracyjnej do bagażnika rowerowego. ;) Tablica musi być umieszczona na pojeździe i niewolno jej przesłaniać. Jako, że bagażnik nie jest integralną częścią samochodu nie można na nim umieścić tabilcy.

Ktoś po prostu nie pomyślał i nie uzględnił takiej opcji. Mam nadzieję, że zmienią jak najszybciej ten durny przepis.

Ludzie normalnie używają takich bagażników, ale jak się policjant uprze to może za to wlepić mandat.

 

Ciekawe Trin co powiedza policjanci. :)

Dla zainteresowanych link do tematu na forum policyjnym.

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&...ewtopic&t=13561

 

Ja moje dane opieram na wypowiedzi policjanta z komendy stołecznej, którą widziałem zeszłego roku na wakacjach w programie Rowermania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam Thule VeloVise pro. Rowerek montuje się z przodu za widelec, a kółko ląduje w bagażniku. Jak dla mnie jest to najbezpieczniejszy i najstabilniejszy system montżu na dachu. Mam Yariska i niestety nie posidam haka. Bagażnika na klapę też nie mogłem założyć ze względu na lotkę. Pozatym sprzedawca odradził mi ten typ bagażnika. Powiedział, że na krótkie trasy do 50 km. to spoko, ale na dłuższe to podobno masakra. Trzeba co jakiś czas się zatrzymywać i sprawdzać, ewentualnie poprawiać paski sciągające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po prostu nie pomyślał i nie uzględnił takiej opcji. Mam nadzieję, że zmienią jak najszybciej ten durny przepis.

Ludzie normalnie używają takich bagażników, ale jak się policjant uprze to może za to wlepić mandat.

Ja bede uzywal takiego bagaznika ... zobacze jak beda wygladac moje stosunki z policja. Jak beda malo ciekawe to na pewno to opisze :)

Ewenatualnie ktos wie jaka moze byc wysokosc mandatu za taki bagaznik zakrywajacy rejestracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe Trin co powiedza policjanci. :D

Dla zainteresowanych link do tematu na forum policyjnym.

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&...ewtopic&t=13561

 

Ja moje dane opieram na wypowiedzi policjanta z komendy stołecznej, którą widziałem zeszłego roku na wakacjach w programie Rowermania.

 

ja ostatnio taki bagaznik widzialem na Smarcie :blink: ...

wiesz jak wystawały rowery poza obrys :o

 

W pierwszej chwili myślałem, że śnię ... ale okazało się że NIE...

Pani która jechała Smartem zupełnie nie zdawała sobie sprawy jakie stanowi zagrożenie ... co z tego że przód się mieści jak doopa to już nie rozmiar S a XL ...

 

Zarówno ludzie którzy kupują i sprzedają takie bagazniki są czasami zupełnie bez wyobraźni ... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jakiej firmy dobre są bagażniki samochodowe? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Ja mam Skode Felicię, czy moze ktoś z was wie jaki bagażnik pasuje do tego auta?

 

Bagażnik jaki pasuje do Twojego samochodu, to bagażnik dla samochodu Skoda Felicja - tu nic nie wymyślisz. Jak nie masz uchwytów na bagażnik, to dostaniesz zestaw z belkami i łapami, które odpowiednio trzymają się szpar przy dzwiach - tu nie ma problemu.

 

Jak jesteś z Krakowa to podjedź do Interpacka na Kapelankę albo niedaleko Krakchemii (nie pamiętam adresu, znajdziesz na stronie), albo np. na Krowoderską (mają tam m.in thule, ale też inne, tańsze rozwiązania). Tańsze, nie oznacza gorsze (oczywiście porównując ta samą klasę wyrobu).

Tam dobiora ci belki i na pewno zamocują, ale z tym też nie ma filozofii. Ja pierwszy raz zakładałem trochę dłużej, żeby sobie dokładnie spasować (nie mam w Bravo typowych mocowań pod bagażnik), ale już za drugim razem zajęło mi to może z 10 minut.

Widziałem jakiś zestaw tanich belek, gdzie dodatkowo łapy były ściągane jakimś drutem/linką - to raczej kiepskie rozwiązanie, bo taki bagażnik po prostu gwiżdże jak jedziesz. Belki warto kupić z zamkiem, zawsze trochę to zniechęca przed odkręceniem.

 

Uchwyty na rower to inna bajka, jak nie jesteś pewny to podjedź z rowerem (jeśli ma nietypowy kształt ramy) do sklepu. Kup uchwyty i nawet sam je zamocuj, bo to też nie jest jakaś czarna magia - oczywiście w sklepie na pewno ci je przykręcą za free - na pewno w tych trzech, o ktorych pisze.

Te uchwyty wbrew pozorom trzymają rower wystarczająco, przy czym NA KAŻDYM podana jest prędkość maksymalna. InterPack podawał chyba 90km/h (nie pamiętam). Na pewno spokojnie jechałem 110 i nic się nie działo, oczywiście co jakiś czas wyjdź z samochodu i sprawdź czy wszystko trzyma się kupy i ew. podocągaj (tak rowery, jak i same belki). Nie chciałem sprawdać jak szybko da się jechać...

Przy bagażnikach dachowych pamiętaj o zapięciu pasków na koła (thule ma chyba plastikowe paski), ja w interpacku mam po prostu taśmy. Na boki rower się nie wywróci, ale bez tych pasków wyobraź sobie co się stanie jak będziesz musiał mocniej przyhamować... i rower wpadnie ci przez przednią szybę.

 

Co do mułowatości - nie ma bola, jak wieje w pysk to faktycznie poczujesz różnicę na niekorzyść - a już na pewno poczuje ją Twój portfel na stacji benzynowej :)

 

Ktoś pisał o bagażniku na "plecy". Gdzieś widziałem porównanie spalania i okazało się, że rower "na haku" pali więcej niż taki na dachu, poprzez zawirowania powietrza w tylnej części nadwozia.

 

Ale mi się napisało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o bagażniku na "plecy". Gdzieś widziałem porównanie spalania i okazało się, że rower "na haku" pali więcej niż taki na dachu, poprzez zawirowania powietrza w tylnej części nadwozia.

 

Witaj, mam prosbe. Jesli rzeczywiscie gdzies znalazles taka informacje to podaj linka (chetnie przeczytam z ciekawosci).

W te niedziele jade na zawody do Tarnowa (wlasnie z bagaznikiem na hak) i specjalnie sprawdze ile spali paliwa. Jesli Ty rowniez tam jedzie to zrobimy test porownawczy :( . Mysle, ze samochody mamy podobnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem na hak i polecam każdemu. Na 2 bike za2 setki na więcej odpowiedni więcej kosztuje.

Monatrz prosty w 1 min. W czasie jazdy nic nie wadzi i nie przeszkadza. Przy odpowiednim ustawieniu nawet nie wychodzi poza szerokość wozu.

Dodam tylko, ze jeśli zasłaniają swiatła i tablice rejestracyjną-tu są podzielone kwestje, ale jeśli rzeczywiście nie widać swiateł warto wydać te 70 zł na dodatkowe lampy.

Poniżej dodaję dwa foto: 1 i 2.

Dodatkowy atut to że pasuje do każdego wozu co ma hak, a warto jednak mieć hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...