Skocz do zawartości
  • 0

[1000zł] Rower zarówno do jazdy po górach jak i wycieczek


Gość Gość

Pytanie

Gość Gość
Witam. 

 

Mam następujący problem, otóż nie mam pojęcia jaki rower zakupić. Już wyjaśniam, jestem lekkoatletą po kontuzji i muszę w jakiś sposób przez te wakacje nadrobić braki kondycyjne. Zaraz ktoś może zacząć wywody, że od tego mam własne treningi. Gwoli ścisłości jestem wieloboistą, a treningi kondycyjne przeważnie mam w okresie zimowym. Rower nigdy nie zaszkodzi, ba, nawet dużo pomoże! 

 

Do rzeczy, potrzebuję rower do 1000zł (i ani grosza niestety więcej, mam inną pasję na którą poświęcam fundusze, ew. mogę dopłacić za wysyłkę). Rama 20", mam 180 wzrostu, w sklepie sprzedawca mi mówił że mogę zarówno 18 jak i 20, ale bardziej wskazana dla mnie jest 20, na owej miałem też okazję się przejechać dzięki uprzejmości sprzedawcy i myślę, że to jest to co mi najbardziej odpowiada. Jeździć mam zamiar zarówno po górach, wszelakich lasach jak i jakieś wycieczki szosowe. Ale najczęściej jednak to do jazdy po wszelakiej drodze ;) Nie wiem jaki rodzaj roweru, górski, crossowy, kiedyś to się wchodziło do sklepu i brało taki, który dobrze wyglądał, hehe. Patrząc na allegro nie widzę jakiegoś, który by mi odpowiadał, no cóż. Mimo wszystko myślę że chyba górski, siodełko zawsze mozna zmienic. Nówka czy używka, wielkiej różnicy mi to nie robi. Tylko, że nie widzę ciekawych używek, albo po prostu nie umiem szukać. Jak już używka, to tylko w dobrym stanie. No i nie w pedalskim kolorze. Mam jeszcze jeden bardzo istotny szczegół, nie chcę prostej kierownicy. Po prostu musi być lekko wygięta ku mnie, nie wiem czy to widzimisie czy cokolwiek innego, po prostu musi tak być, dziekuję za zrozumienie. ;) No i bym zapomniał, wolałbym również aby przerzutki nie były przekręcane (mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi). Ale jak jakaś okazja będzie, no to nie pogardzę oczywiście. Wybaczcie zatem za moje grymasy, ot taki ze mnie wydziwiacz.

 

Jeśli się mylę w czymkolwiek, proszę mnie poprawić, skarcić, cokolwiek. Nie jestem rowerzystą, ale dziękuję za cierpliwość do moich wypocin :)

 

Obecnie wpadły mi w oko następujące rowery:

http://allegro.pl/mtb-sektor-x-force-26-2xtarcza-shimano-gratisy-i3393172713.html - jeśli to okazałoby się najlepszym wyborem, to pytanie czy rama 19", czy 21"...

 


 


 

http://allegro.pl/rower-merida-matts-tfc-xc-100-v-2010-i3394697803.html - nie wiem czy kierownica nie jest przypadkiem prosta

 

 

Z góry serdecznie dziękuję za wszelaką pomoc i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...