Skocz do zawartości

Jura Krakowsko Częstochowska


mrosporek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest ktoś w stanie podesłać jakies ciekawe trasy rowerowe w Jurze ? Do 60km. Jedyny problem to taki że na miejsce z którego wyrusze ( i wróce) jest możliwość dojazdu i powrotu z Gliwic pociągiem.

Trasa szosowa + leśne nie przepadam za jazda po piasku.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest ktoś w stanie podesłać jakies ciekawe trasy rowerowe w Jurze ? Do 60km. Jedyny problem to taki że na miejsce z którego wyrusze ( i wróce) jest możliwość dojazdu i powrotu z Gliwic pociągiem.

Trasa szosowa + leśne nie przepadam za jazda po piasku.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Witam

Najlepiej samemu zaplanować sobie trasy z mapą w ręku, ale jeśli chcesz skorzystać to zapraszam na www.jzurek.elsat.net.pl - tam jest troszkę tras po Jurze. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki super stronka. Czegoś takiego szukałem :D

 

A to ja również dziękuję. Wkrótce aktualizacja o nowe trasy, będą też do pobrania ślady do nawigacji rowerowych, jak tylko będę miał chwilę czasu i wenę twórczą ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jechałem rok temu, z gliwic do masłońskie natalin i z tego miejsca:

na około jeziorka, dość zacna traska, ale bywało piaszczyście;

pętla do zamków bobolice i mirów, nam wyszło koło 60 km, ścieżek jest tam pełno, ja tworzyłem trasę już jadąc na żywo.

Jeszcze jakiś przewodnik sobie kupiłem, w tym roku też chciałbym jechać bo świetna tam nawierzchnia i widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Jurze zjeździłem już chyba wszystko, tylko nie mam za bardzo czasu na uaktualnienie swoich tras, kolejny raz przejechać sobie, choćby po to aby zrobić zapis śladów na gps, a także sprawdzić przejezdność, oznakowanie szlaków, czasem też szukam lepszej alternatywy niż oznaczone szlaki, ale z tym różnie bywa. Niestety pogoda nie rozpieszcza teraz. Oczywiście opisy opisami, ale bez mapy generalnie ani rusz - no chyba, że jadę sobie kolejny raz tą samą trasą, ale i tak pomimo posiadania map na telefonie, wożę zawsze też w wersji papierowej - nigdy nie wiadomo co człowiekowi odbije i gdzie mu się zachce skręcić ;-) Cieszy to, że powstaje coraz więcej oznakowanych szlaków, budowane są przystanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworcu PKP koło kas biletowych jest punkt informacji turystycznej, jest też koło dworca taki żólty kiosk informacji jurajskiej, ale nie wiem w jakich godzinach jest otwarty. Mapy też są w księgarni przy ul. 3-go Maja - ulica przy dworcu, którą najprawdopodobniej będziesz jechał. Nie wiem tylko jaki jest stan zaopatrzenia. Ewentualnie możesz mapy kupić np. w Empiku gdzieś u siebie, a najlepiej zamówić w wydawnictwie - ostatnio widziałem dosyć fajne wydanie na 2013 rok - łącznie cztery mapy + przewodnik - tyle, że będzie droższa o koszty przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...