Skocz do zawartości

[rower] jak uzyskać idealną pozycję na rowerze?


adam00

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę, że wiele aspektów było poruszanych już w innych tematach natomiast chciałbym jednak zadać tutaj to pytanie, bo cóż kupiłem i częściowo wyregulowałem rower kierując się tymi poradami, jednak wciąż do ideału trochę brakuje, a metoda prób i błędów - cóż trwałaby pewnie w nieskończoność -  np. bo pewne dolegliwości wychodzą dopiero po jeździe

Najchętniej to bym sie przeszedl na jakis symulator (np analizujacy przeciazenia stawow) ale nei wiem czy i gdzie cos takiego istnieje :P

W sumie chcialbym zeby to byl troche taki temat koncepcyjny(jesli umiescilem go w zlym dziale to prosze o przeniesienie)  takze na poczatku napisze co wg mnie jest wazne. Jako styl jazdy prosze, przyjmijmy jazde turystyczna (co nie znaczy, ze spacerowa) ale jazde bez szalenstw typu ostre zakrety czy zjezdzanie po schodach czy slalomy miedzy pieszymi

1) rozmiar ramy - w sumie na to mamy akurat już poradnik (http://www.forumrowerowe.org/topic/90215-rama-jak-dobra%C4%87-rozmiar-ramy/ ) i jej geometria

2) wysokosc kierownicy i kat nachylenia mostka

3) siodelko  i dlugosc sztycy  oraz kwestia spodenek z wkladka

4) amortyzator

pytanie brzmi jak to wszystko ustawić(lub ewentualnie dobrać), by obciazenia rozkladaly sie mysle, w miare rownomiernie, tak by kolana bardziej pedałowanie masowało niż obciążało, by kręgosłup nie bolał po jeździe, by nie było obtarc w kroku, by szlo usiedzieć więcej niż godzinę na siodełku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pociąć ? Przecież chyba nie chodzi o cenę która i tak jest dużo mniejsza niż koszt 4 mostków, 5 siodeł, 2 kierownic itd, i sprzedawania tego poźniej. Do tego dochodzi całe know-how bo co prawda z pomocą kogoś z boku kto porobi zdjęcia też w miarę się ustawisz kierując wskazówkami i prawidłowymi wartosciami kątów, ale dopiero profesjonalne ustawianie da praktycznie 100% pewność że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...