Skocz do zawartości

[renowacja roweru]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeprowadzam renowację starego roweru odziedziczonego po dziadku. Mam problem z demontażem części suport oraz kolumny kierownicy.

 

Pomożecie, może macie jakiś pomysł jak to odkręcić? Rama musi iść do piaskowania i cynkowania...

 

post-165468-0-62716500-1370120015_thumb.jpg

post-165468-0-56909500-1370119893_thumb.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Co do tej drugiej sruby to sa takie klucze z pazurem, bardzo czesto w uniwersalnych kluczach rowerowych wycietych z blachy jak np ten http://sklep.fiha.pl/produkt/9702/Klucz-uniwersalny-rowerowy-plaski-0168.html . Chyba kazdy cos takiego gdzies ma ;) bardzo popularne kiedys. Druga sprawa to taka czy sruba nie bedzie zapieczona ;) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem stary suport w braciaka rowerze i odkręcałem to francuzem.

 

 

Francuzem próbowałem oczywiście, ale nie dałem rady tego chwycić, mimo wielu prób :verymad: ale dzięki za pomoc! :thumbsup:

 

 

takie klucze z pazurem, bardzo czesto w uniwersalnych kluczach rowerowych wycietych z blachy

 

Mam nawet kilka takich kluczy i wcześniej też wpadłem na pomysł, że coś może pasować, ale nie mam zielonego pojęcia, jak one mogłyby być pomocne do rozkręcenia tego układu ze zdjęcia (taki rowek jest również wycięty po drugiej stronie nakrętki, symetrycznie, co lepiej widać na dołączonym zdjęciu).

 

post-165468-0-36751500-1370175653_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skladalem singla, znaczy rozbieralem starego ROMET-a 30-to letniego mialem podobny problem. Z pomoca przyszly nastepujace rzeczy:

WD-40

mlotek

opalarka

i oczywiscie klucz dobrze dobrany, ewentualnie rzabka, etc.

 

lejesz WD-ka i obstukujesz mlotiem - powtarzasz to pare razy i zostawiasz na chwil pare zalane WD

pozniej podgrzewasz rame z zewnatrz, meczysz mlotkiem i probujesz odkrecic juz kluczem

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...