Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Amulet dziś dotarł, dopiero przed chwilą go rozpakowałem i założyłem koło, pedały i siodełko.

Waga: 14,4 kg. 

Co innego mogę jeszcze powiedzieć? Subiektywnie mogę powiedzieć, że jest piękny! W sobotę przejadę na nim z 10-20 km to opiszę wszystko w dziale "Wasze rowery", bo widzę że zainteresowanie bardzo duże  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak jak sie spodziewałem. Szału nie ma. Czy to rozmiar 19"?

Patrząc na stronę amulet.cz najbliższy wyglądem model to ten z roku 2015 - route 35 disc.

Osprzęt prawie ten sam. Różnica to tylna przerzutka.

Pewno ta 500 to jakaś limitowana seria... I tylko mall je sprzedaje.

Nie ma jej w katalogu, ale za to super cena jak na osprzęt.

Edytowane przez Granite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się 100 metrów (padający śnieg plus mokro-oblodzona droga nie zachęca na takich oponkach do testowania nowego roweru  :icon_cool: ). Przednia i tylna przerzutka źle wyregulowane, kierownica lekko skrzywiona. Oczywiście są to szczegóły, które można samemu poprawić, ale jak moja dziewczyna kupowała lazaro v3 to był idealnie wyregulowany. Jakoś dziwnie mam poprowadzone linki, np do hamulca przedniego jest przyczepiona z przodu amora, ale moje doświadczenie z różnymi rowerami jest minimalne, więc to może i normalne :thumbsup:  Strasznie dziwne gripy, ale mam nadzieje że się przyzwyczaję. 2 miejsca do przykręcenia koszyków na bidony.

 

Rama 19, mój wzrost to 174 cm i muszę powiedzieć, że dość na styk. Jeśli ktoś jest nawet minimalnie niższy to polecam wziąć mniejszą ramę.

 

Patrząc na mojego scotta voltage kupionego z 7-8 lat temu (oczywiście to inny typ roweru), to ten amulet jest kosmiczny jeśli chodzi o osprzęt, można patrzeć na tą przerzutkę slx i patrzeć  :laugh:

 

Co do wagi, to myślałem że będzie mniej ważyć, ale pewnie i tak ciężko by mi było odczuć drastycznie różnice 0,5 kg, Patrząc na cenę, to na pierwszy rzut oka mogę stwierdzić kupujcie puki jeszcze są te rowery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się 100 metrów (padający śnieg plus mokro-oblodzona droga nie zachęca na takich oponkach do testowania nowego roweru  :icon_cool: ). Przednia i tylna przerzutka źle wyregulowane, kierownica lekko skrzywiona. Oczywiście są to szczegóły, które można samemu poprawić, ale jak moja dziewczyna kupowała lazaro v3 to był idealnie wyregulowany. Jakoś dziwnie mam poprowadzone linki, np do hamulca przedniego jest przyczepiona z przodu amora, ale moje doświadczenie z różnymi rowerami jest minimalne, więc to może i normalne :thumbsup:  Strasznie dziwne gripy, ale mam nadzieje że się przyzwyczaję. 2 miejsca do przykręcenia koszyków na bidony.

 

Rama 19, mój wzrost to 174 cm i muszę powiedzieć, że dość na styk. Jeśli ktoś jest nawet minimalnie niższy to polecam wziąć mniejszą ramę.

 

Patrząc na mojego scotta voltage kupionego z 7-8 lat temu (oczywiście to inny typ roweru), to ten amulet jest kosmiczny jeśli chodzi o osprzęt, można patrzeć na tą przerzutkę slx i patrzeć  :laugh:

 

Co do wagi, to myślałem że będzie mniej ważyć, ale pewnie i tak ciężko by mi było odczuć drastycznie różnice 0,5 kg, Patrząc na cenę, to na pierwszy rzut oka mogę stwierdzić kupujcie puki jeszcze są te rowery!

 

Zamowilem 19'' na moje 176 cm, mam nadzieje ze bedzie pasowac. Mysle ze 17'' byloby za malo na crossa przy tym wzroscie. Jedyna mozliwosc to szukac 18'', ale to juz nie amulet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W route 55 jest inna rama, ta z route 500 mi sie bardziej podoba. Chodzi jedynie o taka mozliwosc a nie ze chce je wymieniac.


Opony miejskie bo to cross czyli z przeznaczeniem na asfalt i ubite ścieżki leśne. Agresywny bieżnik to jest potrzebny w MTB.

 

Ja mam zamiar uzywac wiekszego bieznika na zime. Cos w tym stylu 

http://www.mbike.pl/Opona-AUTHOR-SPEED-MASTER-Kevlar-700-42C-czarna(4,23852,15237).aspx

 

Na las moze byc taka

http://www.mbike.pl/Opona-Continental-Speed-King-Cross-700x35-KV(4,23852,13593).aspx

 

Wiadomo ze cross to nie MTB ale sa przeciez opony mieszane na miasto/las. I to nie jest przeciez tak ze crossem sie po lesie nie mozna przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Amulet route 55 kolor czarny z ramą 19 cali(oby była odpowiednia na 176cm wzrostu...). Nie wiem czemu, ale z tego co przeczytałem, wbrew większości, do mnie zdecydowanie bardziej przemawia wygląd route 55. Chyba dlatego, że wolę bardziej klasyczne i stonowane ramy. No, ale to tylko kwestia gustu, osprzętem oba rowery są moim zdaniem bardzo zbliżone, no i chyba poza konkurencją jeżeli chodzi o cenę. Trochę trudno znaleźć zdjęcia w wyższej rozdzielczości, więc linki wklejam poniżej. To chyba najlepsza oferta w rowerach crossowych do 1600zł. Sam już po ostatnim sezonie się rozglądałem za rowerem crossowym w tej cenie, ale u Lazaro kiepsko z dystrybucją, a Kands już trochę oklepany. No i trafiły się amulety. :) Chyba jedyny minus jest taki, że route 55 jest z 2013 roku, a o route 500 w ogóle nic nie wiadomo i na wyprzedaży jest po kilka, kilkanaście sztuk. Gdyby ktoś miał jakieś pytania na temat tego modelu to jak przyjdzie, prawdopodobnie w środku przyszłego tygodnia, to postaram się na nie w miarę możliwości odpowiedzieć.

 

Route 500

https://i.cdn.nrholding.net/16676033/2000/2000/

Route 55 black

https://i.cdn.nrholding.net/16169083/2000/2000/

Route 55 white

https://i.cdn.nrholding.net/16169084/2000/2000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już parę rzeczy napisałem o moim nowym rowerze Amulet 500, to czas na coś negatywnego na jego temat, a w sumie na temat mall.pl. Rower przyszedł z nieuregulowanymi przerzutkami. Męczyłem się z godzinę, żeby tylnego slx'a ustawić i nie dałem rady. Skrajne biegi chodziły, ale środek się gubił. Stwierdziłem, że nie potrafię po prostu tego zrobić, więc pojechałem do serwisu. Tam jak zaczął mi go ustawiać, stwierdził że łańcuch trzeba skrócić. Po skróceniu i regulacji mogę ocenić, że przerzutka działa w 85% zadowalająco.. Bardzo mnie wkurzył ten sklep mall.pl bo dużo nerwów natraciłem przy próbie ustawienia, stracony czas na serwis, a i tak dalej nie jest tak jak powinno.. Dalej jestem wstanie polecić ten rower, bo cena bardzo niska, ale zaznaczę, że rower może do Was dojść, niewyregulowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że taki sklep jak Mall.pl nie robi regulacji rowerów, a tylko sprzedaje. To różnica między nim a typowym sklepem rowerowym. Sam także zaryzykowałem i kupiłem Amuleta Route 55. Tylna przerzutka również jest do regulacji, ale z tym poczekam do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...