Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, zarejestrowałem się tutaj bo po 23 latach przyszła pora na zakup pierwszego porządnego roweru (czytaj: nie z marketu). Dysponuje budżetem do 1500 złotych i z tego co się zorientowałem potrzebuję crossa. Jeżdżę głównie po asfalcie, po wiejskich, łatanych drogach, czasem dochodzi do tego ścieżka rowerowa. Niezbyt często: 1-2 razy w tygodniu lubię zrobić 40 - 50 kilometrów.

 

Możecie coś polecić, ewentualnie podpowiedzieć na co zwracać uwagę? Jestem zupełnie zielony w kwestiach przerzutek, amrtyzatorów, ram, itd. Mam 181cm wzrostu i 80kg wagi.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zakończona chyba na korzyść Spartakusa ;) Czyli albo Spartaksu za 1399zł albo jedna z opcji podana przez Dawkon13 za 1199zł. Moglibyście wskazać laikowi różnice, wartą te 200 złotych? Odczuje ją, jeżdżąc typowo amatorsko (w sezonie max 300km miesięcznie)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie moge zdecydowac sie jaki rower wybrac teraz mam dwa na uwadze.Oba mi sie podobaja osprzet podobny.Ktory z nich wybrac.Chcialem kandsa maestro ale jakos ta firma do mnie nie przemawia.Czy ktos ma z tych modeli jakie sa wasze opinie.

 

http://allegro.pl/rower-corratec-x-vert-cross-gent-2014-wyprzedaz-i4767459877.html

http://www.sabotage-bikes.de/Fahrrad/Cross-40/55842

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę lepiej wyposażony w osprzęt od Kandsa. Ten Eurobike był dość często polecany na tym forum ale nie każdemu podobało się malowanie. Pomijając ocenę estetyczną to dobry rower w tej cenie. Ale trzy posty wyżej polecany jest Sabotage który zdecydowanie jest najlepszy w puli cenowej ok. 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz na priva do @duron23 on pisał że może mieć go w cenie kandsa. Znalazłem Sabotage http://cenyok.com/pl/p/Rower-crossowy-SABOTAGE-4.0-CROSS/6752 i następny Sabotage tu też jest http://www.artex-rowery.pl/sabotage-28-meski-acera-cross-p-770.html   ale mają one trochę inną specyfikacje niż ten z kilku postów wyżej <_<

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje. Tarczowe hamulce są podobne droższe w eksploatacji i bardziej skomplikowane w obsłudze - to prawda? Ja jestem amatorem, więc V-Brake powinny chyba wystarczyć.

 

Który z tych czterech modeli byście wzięli?

Bierz tarcze. Są właściwie bezobsługowe. Nic nie trzeba poprawiać. Przy amatorskim "plątaniu się" zostaniesz z nimi na długo. Niezawodne na deszcz, itd.

Jesli masz wybór to bierz tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę taką ciekawostkę na potwierdzenie powyższej wypowiedzi odnośnie tarczówek w crossie - mam w swoim Phanaticu od 9 lat fabryczne Hayes Sole i przez 9 lat nie wymieniałem płynu, nie odpowietrzałem, w zasadzie to nic nie grzebałem poza wymianą klocków i dopiero teraz po 9 latach bezobsługowej jazdy będę je wymieniał na jakieś nowe bo jeden z zacisków zaczął się  już delikatnie pocić (pewnie uszczelki już sparciały) a chcę przejść na Shimano. Tak wiem, i tak mi w to nikt nie uwierzy bo jakim cudem Hayes Sole tyle wytrzymały... ale takie są fakty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na eurobike'u. Mam jeszcze tylko pytanko techniczne: jak to jest z wielkością ramy w crossach?

 

Pomierzyłem się, posprawdzałem w tabelkach i wychodzi, że powinienem mieć ramę około 21''. Przymierzyłem się do crossa kolegi z taką ramą i wygląda to tak, że jak stanę nad siodłem to ledwo dostaję palcami do ziemi. Jak stanę nad ramą to mam może ze 2-3cm luzu. Wyczytałem, że cross powinien mieć trochę większą ramę, bo wygodniej się jeździ, ale czy tak powinno to wyglądać?

 

Wybór mam pomiędzy ramą 20,5'' i 19''. Mój wzrost 181cm, od ziemi do krocza jakieś 85 - 86cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...