Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Pablo59 napisał:

Deore z tyłu lepsze od alivio, a octalink od suportu na kwadrat.

Z drugiej strony nie wiadomo w jakiej konfiguracji dojadą nowe explorery - a historia różnie uczy :) 

Tyle że eries cross też występuje w mocno ograniczonej rozmiarówce póki co... chyba że masz na myśli wersję disc z hydraulikami...

Ahh faktycznie te Eries Cross Alivio rozmiarówka 20,5 tylko, a ja potrzebuje 17... No to jeśli te Explorery mogą być wielką niewiadomą jeśli chodzi i konfiguracje i czas oczekiwania, a Eries Cross bez mojego rozmiaru to co polecacie? Lazaro Integral V3? Czy dopłacić jeśli warto do Kands Avangarde / Lazaro Elitary V3 (lub coś lepszego do 1800zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, remover napisał:

Polecamy to gdzie jest twój rozmiar :) . Za 1500 17'' jeszcze dostępny Integral v3 i Spartacus 4. Za 1800 właściwie wszystko jest - elitary, avangarde, spartacus 4.1, eries cross disk.

Oj wybacz zapomniałem z zamieszania. Wzrost 171cm, do krocza 79cm, waga 70kg. Tutaj bardziej szczegółowo wyniki z kalkulatora: https://imgur.com/a/jXNWY8d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wskazuję na ramę 17. Bym kupiłem Eries Cross (Disk). Bo wg obrazku z rozmiarami ramy wysokość jest 73, a transrowery mają 77 co niebezpiecznie się zbliża do 79. Spytaj sprzedawcę kiedy będzie tańsza wersja i weź pod uwagę im dłużej w sezon czekasz tym mniejszy wybór zostaję.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pablo59 napisał:

Obawiam się że eriesa nie będzie - więc lazaro integral / elitary lub spartacus 4.0 / 4.1 w zależności jakie chcesz hamulce pozostają na placu boju ...

Dzięki! Chyba jednak pójdę w hydraulikę, którą ewentualnie będę mógł wymienić na lepszą w przyszłości. Myślę, że to będzie dobry wybór w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych komentarzy jest typu kupiłem to jest najlepszy i nie ma wad albo nie mam porównania  xD

Zupełnie jak w IT

Rama kends w porówaniu np do krossa  to krówsko a kross to zgrabny rowerek.

Jeden na youtube już mi skomentowal ze co sie czepiam bo to rekreacyjne mtb.

Już widze z takim katem  rury podsiodłowej  oraz  z taka zwrotnoscia przez ta rure podsiodłowa mtb xD

Pierwsze kendsy tez miały taka rame?Bo spotkalem  sie z komentarzami ze ramy pękały. Może to wynik

Widze że w tej firmie wszystkie ramy są dłuzsze równiez ale w crosie to przesadzili bo wyszedl im trekking z tym że  przez pochył bardzo niewygodny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hal900 napisał:

Widze że w tej firmie wszystkie ramy są dłuzsze równiez ale w crosie to przesadzili bo wyszedl im trekking z tym że  przez pochył bardzo niewygodny......

Że co ???

Kands nie kends - a wygoda to kwestia mocno indywidualna... "zgrabność" takoż :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mocno indywidualna, jak bardzo różnić się mogą ludzie budową anatomiczną na przykład ...

Analizę wpływu różnicy kąta o 15 minut kątowych pozostawiłbym szukającym ułamków sekund na trasie :)

 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat to jestem wzór anatomii a nie włoch z długim tułowiem i kaczymi nózkami

Rozstaw kół kands to ok 116.5 cm .To teraz sobie skocze do rowerowgo i sprawdze rozstaw kół krossa lub rometa w 21.......

Jak myślisz kto bedzie rekordzistą?

Ja tu mówie o rowerze aby sie karnać a nie o ułamkach sekund xD

Edytowane przez hal900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego "rekordu" ma wynikać ? Nikt nikogo do niczego nie zmusza - albo komuś pasuje albo nie pasuje -  i nie ma o co kruszyć kopii... 

Temat geometrii wyrobów transroweru był już tu wałkowany NIE RAZ ... Możesz odgrzebać jak bardzo ci zależy...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby to ze polecacie tu te rowery tylko dlatego ze ma napsiy alivio a z rama z którą nic nie da sie zrobić to sie nikt nie zajaknie

te ramy sa dla jakiś mutantów z przeszczepami a nie dla 90% ludzi którzy łapią sie na norme

Poza tym nikt nie pisze ze jakość lakieru mocno odstaje od krossa a i do rometu daleko.Ktoś kupi przez neta i małe rozczarownie jak to przeanalizuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zawracać Wam głowy i przepraszam że pierwsze co robię po założeniu konta to pytanie o radę ale spędziłem już na czytaniu internetu i różnych for wiele godzin, już byłem zdecydowany ale teraz znowu mi się zawróciło w głowie i może ktoś będzie w stanie mi doradzić bez wielkiego nakładu pracy. 
Chcę kupić rower do jazdy ok 10 razy w miesiącu po 30-50 km drogami polnymi, leśnymi, szutrowymi, czasem asfaltowymi. Zdecydowałem się na Lazaro Integral V2/V3 w zalezności ile będę chciał wydać ostatecznie, czy 1300 czy 1500. Jako że mam 170 cm to wybrałem ramę 17". Jednak bardzo ważna dla mnie jest możliwość zamontowania sakw, bagażnika, błotników itp, obładowania go i pojechania z namiotem ok 300- 600 km ok 2 razy w roku. Stąd moje pytanie, czy nie lepiej kupić rower trekkingowy np.
http://rowerykands.pl/sklep/rowery/kands-elite-pro-men-acera/

Wtedy nie musiałbym już dokupować bagażnika, błotników itp, pozycja też byłaby chyba wygodniejsza niż na crossie i bardziej odpowiednia na takie tygodniowe maratony? Jednak chciałbym zapytać na ile gorszy będzie osprzęt takiego kandsa niż lazaro integral v2 i czy nie lepiej jednak po prostu dokupić te elementy do Lazaro.

Serdecznie dziękuję za wszelką radę :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kands ma mozliwosć zamontowania bagaznika oraz błotników

Co do ramy to po pierwsze mniejsze bo to krówsko a po drugie  to spradz czy ci ta dluga ram , długi mostek i zero jaskółki na kierownicy plus twarde gripy  pasuje

Co do trekingu chyba na acerze dostaniesz wiele rowerów  o lepszej jakosci wykonania np kross

Słyszałem teza ze marketowa indiana to wyrób krossa ze zmieniona nazwa bo nie chca psuć nazwy marki a podejrzewam ze to jakośc nie gorsza jest

generalnie ja sie przekonalem ze jednak do roweru trzeba sie przymierzyc to polecam przejscie sie do duzego rowerowego i przeanalizowanie na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo59 napisał:

Kands elite pro nie występuje w rozmiarze 17" - ewentualnie z tej samej "stajni" spartacus premier 3 lub 4

U krossa dopiero trans pacific ma kasetę  (tylko 7 niestety) ...

 

A to w takim razie ten kands elite pro odpada. 
To w sumie się teraz zastanawiam czy Lazaro Integral V3 za 1499 czy Senatore V3 2018 ( http://allegro.pl/2018-senatore-v3-men-wypasiony-trek-na-alivio-sr-i7249519904.html)  tylko z tego co rozumiem to on ma słabą korbę Tourney, a reszta chyba w miarę podobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zajeździsz korbę (a trochę czasu na to potrzeba  - lub usilnych starań :) ) najwyżej wymienisz na coś lepszego ...

tu masz 3x9, tu 3x8 - lepszy napęd kosztem ekstra gratów ....

No i jeśli wolisz "spokojniejszą " pozycje, to jednak trekking...

Edytowane przez Pablo59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...