Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam jakiegoś roweru do +\- 2000zł. Rower głównie do miasta -ścieżki rowerowe i asfalt. Często drogi żwirowe i raz na rok las. Więc odpadają szosówki. Podoba mi się typ crossa lub trekingu z wysoką ramą - niemalże poziomą do podłoża. Wzrost 176m, waga 70kg. Lubię siedzieć wysoko. Zależy mi głównie na szybkiej jeździe i mocnych hamulcach. Ostatnio miałem okazję przejechać się Krossem znajomego -Hexagon 6.0. Bardzo przyjemny rower. Możecie polecić za czym warto się oglądać -rower może być nowy jak i używany. Mile widziane linki do stron- ponieważ w temacie rowerów jestem tak samo zielony jak przedszkolak w dziedzinie fizyki kwantowej. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Łukasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki za ciekawy wątek. Mam dylemat między popularnymi "noname'ami". Po lekturze wątku urodziły mi się dwa pytania:

Co to za firma LRO? Jeden z rowerów ma m.in. piasty tej firmy. Sprzedajacy chwali się że są w nich łożyska maszynowe. Nie mogę znaleźć info o tej firmie. Jak się ona ma do Shimano fh-tx800. 

Jaka jest różnica między korbami FCM-371 a FC-T3010 ? Lepsze jak korba SR Suntour Xct?

Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby to jest ta sama grupa Acera. XXX to jest poprzednia generacja, XXXX obecna. Różnicy nie ma.

Z piastami jest ciekawiej. Generalnie na łożyskach maszynowych to jest zdecydowanie lepsza opcja. Ale z powodu zbyt dużej noname'owosci tego LRO jak coś pierdyknie, to mozna zostać bez części ma wymianę. Natomiast do Shimano choć i na kulkach, części się znajdą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, remover napisał:

Korby to jest ta sama grupa Acera. XXX to jest poprzednia generacja, XXXX obecna. Różnicy nie ma.

Z piastami jest ciekawiej. Generalnie na łożyskach maszynowych to jest zdecydowanie lepsza opcja. Ale z powodu zbyt dużej noname'owosci tego LRO jak coś pierdyknie, to mozna zostać bez części ma wymianę. Natomiast do Shimano choć i na kulkach, części się znajdą.

Dzięki za odpowiedź. Biorąc pod uwagę że wszystko się kiedyś psuje chyba lepiej iść w Shimano, wiem że podany przeze mnie model to jedna z najsłabszych piast tej marki, ale biorąc pod uwagę że rowerem nie będę jeździł tak intensywnie jak zapewne większość z Was to może trochę posłuży.

Edytowane przez Padrozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mój pierwszy post i też pierwsza prośba o pomoc/poradę. Trochę już posiedziałem w temacie doboru ramy do roweru i poczyniłem odpowiednie wymierzenia ciała, jednak dalej nie jestem pewien. Zamierzam kupić rower crossowy Vellberg Explorer 4.1 jednak mam problem z doborem ramy. Wymiary i kalkulacje dokonałem na stronie competitivecyclist.com i poniżej wklejam wyniki. Na szybko podam, że wzrost 171cm, a odległość do krocza ok. 79/80cm. Znalazłem również tabele wymiarów ramy dla rowaru Vellberg Explorer 3.1 (sądzę że różnicy do 4.1 nie ma) i też podaje niżej. Z wyliczeń i tabeli wychodzi mi, że powinienem mięc ramę 21"... Obawiam, się że przy moim wzroście może to być chyba za dużo. Wysokość od podłoża do środka górnej ramy w 21" to aż 86cm, więc boję się że mogę "haczyć". Kalkulator mówi również, że górna rama powinna mieć ok 53cm, gdzie w 21" ma ona aż 66cm. Możliwe jednak, że się tu wiele mylę, więc prosiłbym o pomoc i sprostowania. Będę bardzo wdzięczny :)

Wyniki kalkulatora

Tabela wymiarów Vellberg Explorer 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Padrozor napisał:

Ramy rowerów w vellberg, lazaro, kands itd. wg info w tym wątku mają delikatnie inną konstrukcję niż pozostałe. Zdecydowanie 19 dla Ciebie. Explorer 4.1 jest niedostępny, masz jakieś info?

Dzięki bardzo. Przez chwilę myślałem nawet o 17, ale byłby wtedy chyba za mały? Napisałem do producenta na alledrogo z zapytaniem o dostępność i czekam na odpowiedź. Mam jeszcze ponad miesiąc na zakup, bo pod koniec czerwca urlop rowerowy :) Wiadomo coś może czemu 4.1 są niedostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo59 napisał:

I dobrze myślałeś o 17" - 19  będzie za duża ..

Nie no serio? A mógłbyś mi powiedzieć jaki wymiar tutaj o tym głównie zdecydował? Z jednej strony widzę, że wysokość do rury górnej wtedy by mi odpowiadała w 17", ale z drugiej ta rura podsiodłowa jest wtedy niby za krótka według obliczeń, a rura górna za długa (choć wiem, z wcześniejszych odpowiedzi że te modele mają nieco inne konstrukcje). Oczywiście obliczenia z kalkulatora mają tylko trochę naprowadzać, ale zawsze dobrze wiedzieć co tu głównie decyduje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zeuskk napisał:

Nie no serio? A mógłbyś mi powiedzieć jaki wymiar tutaj o tym głównie zdecydował? Z jednej strony widzę, że wysokość do rury górnej wtedy by mi odpowiadała w 17", ale z drugiej ta rura podsiodłowa jest wtedy niby za krótka według obliczeń, a rura górna za długa (choć wiem, z wcześniejszych odpowiedzi że te modele mają nieco inne konstrukcje). Oczywiście obliczenia z kalkulatora mają tylko trochę naprowadzać, ale zawsze dobrze wiedzieć co tu głównie decyduje :) 

No to jest proste. Zbyt krótką podsiodlowa jest regulowana w pewnym stopniu wysunieciem siodełka. Zbyt długa górna rura okresla tylko jak jesteś pochylony i ewentualnie mozna założyć krótszy mostek. Natomiast wysokość środka ramy nie jest regulowana i tam się uderzasz jajami, wiec trzeba zminimalizować tą możliwość :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, remover napisał:

No to jest proste. Zbyt krótką podsiodlowa jest regulowana w pewnym stopniu wysunieciem siodełka. Zbyt długa górna rura okresla tylko jak jesteś pochylony i ewentualnie mozna założyć krótszy mostek. Natomiast wysokość środka ramy nie jest regulowana i tam się uderzasz jajami, wiec trzeba zminimalizować tą możliwość :)

Dzięki za pomoc, teraz już wiem jak na to patrzeć :) Dostałem odpowiedź od Vellberga, że póki co produkcja jest wstrzymana bo nie mają części i nie widzą kiedy wznowią... No szkoda, bo bardzo mi zależy na tym modelu. Jeśli w ciągu miesiąca nic się w tym kierunku nie zmieni to myślicie,  że Eries Cross byłby dobrym zastępcą? Staram się w tej cenie (do 1500zł) wyciągnać jak najlepsze części i jakość, bo rower ma mi trochę posłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój 1 post więc jestem świeżak :)

Czytałem sporo stron, jakie to najlepsze rowery polecacie w tych cenach, dokładnie interesują mnie crossowe.

W jakim osprzęcie są lepsze często polecane ( Unibike Viper GTS, Rockrider 540 czy Lazaro Integral v3) względem Hexagona X5/X6 ?

Czy te Krossy odstają jakością, dlatego są rzadko polecane ?

Oraz pytanie, czy te modele które wymieniłem to crossy a może niektóre bardziej MTB ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remover napisał:

Eries cross disk lub blizniaki Lazaro.

Dzięki za propozycje z Eries Cross Disk. Ciekawy model. Nie wiem który między tymi dwoma będzie lepszym wyborem, cena ta sama. Bliźniaczych modeli nie znam. Proszę o pomoc w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kkostekk napisał:

Dzięki za propozycje z Eries Cross Disk. Ciekawy model. Nie wiem który między tymi dwoma będzie lepszym wyborem, cena ta sama. Bliźniaczych modeli nie znam. Proszę o pomoc w wyborze. 

Kands Avangarde, Spartacus Cross 4.1, REMIRO VIPER SUPER CROSS. I poczytaj temat kilkanaście stron do tylu. 

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć w czym lepszy jest Vellberg Explorer 4.1 od Eries Cross Alivio? Bo nie wiem czy warto czekać na niego czy brać Eries Cross (chyba że coś innego?). W ciągu miesiąca muszę kupić rower na urlop :( Czy może jednak podwyższyć wydatek do 1800zł i kupić coś lepszego o te 300zł? Czy te 300zł zrobi znaczącą różnice w jakości/sprzęcie? Nie jeżdżę jakoś sporo na rowerze, chcę mieć tylko coś na lata z sporadycznymi wypadami na wycieczki i jazdę po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore z tyłu lepsze od alivio, a octalink od suportu na kwadrat.

Z drugiej strony nie wiadomo w jakiej konfiguracji dojadą nowe explorery - a historia różnie uczy :) 

Tyle że eries cross też występuje w mocno ograniczonej rozmiarówce póki co... chyba że masz na myśli wersję disc z hydraulikami...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...