Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie zależy ci na przednim uginaczu i chcesz przyoszczędzić, a nie stracić na poziomie osprzetu to

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6047914283&reco_id=e53876d9-eaf8-11e5-9901-028b7cd84653&ars_rule_id=201

 

jest dla ciebie optimum na dziś.

 

A do  lazaro V1 to szkoda otwierać link :) - na wstępie sprawdź co to tourney a co alivio  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bije lazaropodobne... i ma fajnego sztywniaka. No i ma crossową geometrię. Zawsze polecę fajną używkę zamiast Lazaro/Kands. Jak ktoś ma awersję na używki niech bierze Kandsa i się męczy z długaśną ramą. Jeśli chodzi o używki to warto na zakupy zabrać kogoś kto ma odrobinę pojęcia o rowerach. Te XT przejeździ/przetrwa 3 plastikowe przerzutki alivio z serii 4000 ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do Was takie pytanie, ponieważ rozglądam się za zakupieniem roweru i wypatrzyłem sobie Kellys Spider 30 2015 za kwotę 1600 zł .Czy jest warty zakupu ten rower? Nie jestem jakimś profesjonalistą rower ma mi slużyć do dojazdu do pracy i czasami jazdy po lesie :)

 

Informację na temat osprzętu - http://chlebek.shoper.pl/pl/p/Rower-Kellys-Spider-30-2015/8828

 

Waga 60 kg

wzrost 173

Edytowane przez kosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że w tym modelu płacisz za Nazwę jego :P Takie podzespoły to ja mam w Kandsie za 1000zł. Poszukaj Romet Orkan 4.0 w sklepach, wyjdzie trochę drożej bo 1800zł ( normalnie kosztuje 2500 ). Romet będzie miał lepszą przednia i tylną przerzutkę, lepsze manetki, lepszy amortyzator z manetką blokady na kierownicy. Ponadto lepsza korba, opony i prawdopodobniej lepsze hamulce. Ogólnie - Romet tylko będzie trochę gorszy wyglądem ale cała reszta o wiele lepsza! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pół roku temu stworzyłem swój temat i postanowiłem, że o sobie przypomnę, bo coraz bliżej do nowego roweru, a wciąż nie wiem, nad jakimi powinienem się zastanowić.

 

Wzrost: 195cm

Waga: 92kg

Długość nóg: 95cm

 

Cena: około 1000zł-1300zł.

 

Szukam roweru uniwersalnego, który da radę na asfalcie i na szutrze. Często jeżdżę po polnych drogach z dołkami, a większość asfaltu, po którym się poruszam jest starej daty i posiada masę kamyków, które znacznie przyczyniają się do spadku prędkości. A i może to będzie też ważne: nie staję na pedałach. Generalnie, moje trasy wyglądają tak:

 

-kilka kilometrów polnych dróg

-jazda po idealnie gładkiej drodze

-jazda po drodze Made in PRL

-jazda po polnej drodze z cegłami, porozrzucanymi kamykami

 

Chciałbym odkryć nowe tereny polne, lasy i inne tego typu. I teraz rodzi się pytanie. Cross czy MTB? Jeśli cross to jaki? Co do MTB, to napisałem w drugim temacie ten sam post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut się minąłeś z widełkami cenowymi w stosunku do tematu wątku.

 

Na taki wzrost i nogę to 21" raczej będzie mało - a większych szukać trzeba ze świecą. Z nowych to w zasadzie googluj brennabor 23" .

Na więcej niż acerę nie masz przy tym co liczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59

Zaryzykował bym stwierdzenie że rama 21" może też by podeszła ale sugerował bym szukanie w sklepach stacjonarnych.Wsiąść na rower z ramą 21", przejechać się i zobaczyć jak się czuje i jak wyglądają parametry które trzeba ustawić pod siebie w rowerze.Jak wiemy rozmiar ramy podany w calach to właściwie tylko jeden wymiar rury podsiodłowej.Rowery danych producentów różnią się długościami pozostałych rur i pomimo rozmiaru 21" rowerzysta może być nieźle wyciągnięty przez rurę poziomą.

 

@eis

W tym wątku padło "milion" propozycji z konkretnymi modelami rowerów.Jak przez pół roku nie możesz się zdecydować na jaki rower to już Ci nikt nie pomoże bo decyzja należy tylko do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...