Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam. Jeżeli chodzi o tego Northteca. No powiem szczerze że jestem zadowolony jak najbardziej. Jeździ się świetnie. Rowerek jest bardzo dobrze wyregulowany, nic nie musiałem do tej pory grzebać ani robić jedynie mycie aby był czyściutki. Nie zastanawiałem się nad lazaro, gdyż nie wiedziałem wtedy, że takowy istnieje, aczkolwiek teraz już wiem. Kupiłem swojej dziewczynie właśnie Lazaro v3 wersje damską i ona jest bardzo zadowolona rowerek też wysokiej jakości. Gdyby mi wcześniej ktoś doradzał lazaro, a doradzali tylko northteca  to i może bym go sobie kupił. Sprzętowo prawie to samo a cena mniejsza.

 

Dzięki za odpowiedz! Mi się chyba bardziej podoba z wyglądu ten Northtec niż Lazaro,a sprzętowo z tego co zauważyłem to podobne parametry Northtec ma lepsze hamulce i opony się wydaje,ale też jest trochę droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubie za duze, kapke, ramy. majac tez 178cm jazde uprawiam na rowerach 19/21/21,5 cali. kola 28 i 29 cali. jezdzi mi sie nader dobrze.

No to jest nas dwóch :) Ja również lepiej się czuję na dużej ramie, ale mam na myśli takie ramy, gdzie praktycznie odległość od górnej rury do krocza jest bliska zeru. Oczywiście mam na myśli rowery cross i trekking, przy MTB raczej bym nie ryzykował. Podobno mała rama jest bardziej zwrotna, ale ja mam wrażenie, że kolanami o kierownicę bym uderzał a obcieranie stopą o oponę przy mocnym skręcie to standard (mam nawyk pedałowania bardziej środkiem stopy niż palcami), Na mniejszej ramie czuję się jak na rowerze młodszego brata. Jednak te wszelkie zalecenia fachowców doprowadziły do tego, że nowo zakupiony rower z dużą ramą idzie na sprzedaż i spróbuję się przyzwyczaić do czegoś mniejszego.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o tego Northteca. No powiem szczerze że jestem zadowolony jak najbardziej. Jeździ się świetnie. Rowerek jest bardzo dobrze wyregulowany, nic nie musiałem do tej pory grzebać ani robić jedynie mycie aby był czyściutki. Nie zastanawiałem się nad lazaro, gdyż nie wiedziałem wtedy, że takowy istnieje, aczkolwiek teraz już wiem. Kupiłem swojej dziewczynie właśnie Lazaro v3 wersje damską i ona jest bardzo zadowolona rowerek też wysokiej jakości. Gdyby mi wcześniej ktoś doradzał lazaro, a doradzali tylko northteca to i może bym go sobie kupił. Sprzętowo prawie to samo a cena mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem bf_bike nie odbiera telefonu. Co ciekawego wyczaiłem to to że amortyzator nie hałasuje gdy jest zablokowany natomiast po odblokowaniu gdy tylko na coś wjeżdżam pojawia się tępy dzwięk uderzanego metalu o metal tak jakby były luzy w kierownicy(kiedyś tak miałem w starym rowerze) dziwne to dla mnie bo porównywałem luzy w amorku do luzów w lazzaro żony i tam jest podobnie a odgłosy nie występują gdy na nim jadę. CO jeszcze może to powodować taki hałas luzy w kierownicy? - Jak je ewentualnie wyeliminować.

 

Chętnie bym rower odesłał ale kurde sezon w pełni wolę jeździć :)

 

Uroki zakupu wysyłkowo roweru nie posiadającego sieci serwisowej...Swoją drogą, który to już transrower na tym forum z takimi przypadłościami?

 

Na poważnie najlepsze wyjście to odesłać rower (co może być trudne ze względu na brak kontaktu ze sprzedawcą; domagaj się raczej zwrotu kasy, bo nie masz pewności, że w rozsądnym czasie usterka zostanie naprawiona czy też wymieniony egzemplarz nie będzie posiadał takich samych przypadłości).

Możesz też spróbować odkręcić pedały, wyczyścić i nasmarować gwinty i bardzo mocno skręcić - podobno pomaga ale nie na długo. Korby rozumiem, że już dowaliłeś.

Co do amortyzatora to "ten typ tak ma" dodatkowo przy ostrzejszym terenie luzy szybko się powiększają (plastikowe prowadnice).

Możesz mieć też luzy na sterach - sugerowałbym poprawienie montażu mostka do rury widelca (najpierw odkręć te boczne śruby trzymające, potem z wyczuciem ale nie za delikatnie dokręć tą śrubę z góry, która jest odpowiedzialna za ściągnięcie łożysk i dopiero skręć te uprzednio wykręcone boczne śruby).

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest droższy ale jeśli masz kasę na ten rower to warto dopłacić brać i sie nie zastanawiać rame mam 17 wzrostu 178 jest idealna 

 

Na tą chwile to średnio z finansami,ale jak będę chciał kupić rower to taki właśnie do 1500zł wiec raczej Northtec odpada.Ja mam 173 cm wzrostu i noga 80 cm do pachwiny bez butów.Wiec myślę,że 17" cali dla mnie będzie dobry,a już na pewno Lazaro w tym rozmiarze jak porównywałem z innymi użytkownikami.

Jeździłem ostatnio Giantem Crossem rama rozmiar L i był dużo za duży.Dziś jeździłem kolegi Kelly s Viper 1.0 MTB rozmiar ok.20" i tez jest za duży.

 

Ogólnie porównując te dwa rowery do różnej jazdy to spodziewałem się większej różnicy w jeździe.Na pewno w Crossie kola 28"  trochę łatwiej się pedałuje na pewno mniej siły się wkłada w pedałowanie,ale różnice nie są tak wielkie jak myślałem.Przynajmniej na nie wielkim dystansie 12/15 km trasa i warunki bardzo podobne.Oczywiście to nie są rowery idealnie skrojone pode mnie co też ma pewnie znaczenie.Trochę to wprowadziło zamieszania odnośnie wyboru dwóch kółek bo w lesie w bardzo lekkim terenie Crossem jeździ się ciężej mimo wszystko.

A mieszkam za miastem i jest tu trochę obok mnie takich dróg mimo,że większość będę jeździł na asfalcie.Generalnie zglebiłem temat i sporo może załatwić bardziej terenowa opona w Crossie i ku temu się skłaniam,ale mimo wszystko w tym momencie znów zrobiło się trudniej w podjęciu wyboru.

Takie moje spostrzeżenia...


Zmierzyłem jeszcze raz nogę do pachwiny i coś zaszalałem z tym wcześniejszym pomiarem bo teraz zmierzyłem 3 razy na pewno dobrze +/- 1 cm i wychodzi max 78 cm przy wzroście 173 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne przy tym amorze, po zablokowaniu jest minimalny luz i stąd to stukanie.

No własnie ale pisałem że stuka na odblokowanym :)

 

 

Uroki zakupu wysyłkowo roweru nie posiadającego sieci serwisowej...Swoją drogą, który to już transrower na tym forum z takimi przypadłościami?

 

Na poważnie najlepsze wyjście to odesłać rower (co może być trudne ze względu na brak kontaktu ze sprzedawcą; domagaj się raczej zwrotu kasy, bo nie masz pewności, że w rozsądnym czasie usterka zostanie naprawiona czy też wymieniony egzemplarz nie będzie posiadał takich samych przypadłości).

Możesz też spróbować odkręcić pedały, wyczyścić i nasmarować gwinty i bardzo mocno skręcić - podobno pomaga ale nie na długo. Korby rozumiem, że już dowaliłeś.

Co do amortyzatora to "ten typ tak ma" dodatkowo przy ostrzejszym terenie luzy szybko się powiększają (plastikowe prowadnice).

Możesz mieć też luzy na sterach - sugerowałbym poprawienie montażu mostka do rury widelca (najpierw odkręć te boczne śruby trzymające, potem z wyczuciem ale nie za delikatnie dokręć tą śrubę z góry, która jest odpowiedzialna za ściągnięcie łożysk i dopiero skręć te uprzednio wykręcone boczne śruby).

Spróbuję jeszcze tych zabiegów o których piszesz i zobaczę co będzie. Te boczne śruby o których piszesz to dwa imbusy trzymające mostek ?

 

Strasznie się wkręciłem w jazdę robimy z żoną średnio 200km w weekendy szkoda mi pozbywać się teraz roweru ale jeśli trzeba będzie to się to zrobi.

Edytowane przez johny3108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ale pisałem że stuka na odblokowanym :)

 

 

Spróbuję jeszcze tych zabiegów o których piszesz i zobaczę co będzie. Te boczne śruby o których piszesz to dwa imbusy trzymające mostek ?

 

Strasznie się wkręciłem w jazdę robimy z żoną średnio 200km w weekendy szkoda mi pozbywać się teraz roweru ale jeśli trzeba będzie to się to zrobi.

Te boczne śruby imbusowe na mostku to zasadnicze mocowanie mostka do rury widelca - te śruby najpierw luzujesz. Potem tą śrubą imbusową co włazi przez mostek osiowo od góry w rurę widelca skręcasz (moment około 6Nm tak więc nie siłuj się z nią) - ta śruba odpowiada za wstępne ściągnięcie łożysk sterów. Na koniec dokręcasz te boczne imbusy, które luzowałeś na początku (te się skręca dużo mocniej, nie pamiętam jaki moment chyba ze 25Nm).

 

Doskonale Cię rozumiem, kupiłeś rower i nawet gdyby kosztował 100zł to masz prawo oczekiwać pełnej sprawności bo tak byłeś zapewniony przez sprzedawcę. 

 

BTW: jeśli mieszkasz na Mokotowie/Ursynowie to mogę coś ew. pomóc na miejscu

 

Daj znać czy kasowanie luzów na sterach albo smarowanie geja pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w odróżnieniu od dość monotonnej dyskusji, w której przewijają się te same pozycję rzucę zgromadzonym wyzwanie, a właściwie zasięgnę waszej opinii, sam jestem fanem rozwiązania sprawy zakupu takiego budżetowego roweru w takim przedziale cenowym stałymi bywalcami tego tematu ale niestety trafiła kosa na kamień i znajoma, która waha się nad zakupem roweru crossowego nie chce dokonać transakcji przez internet, zakup ma być dokonany w stacjonarnym salonie. I tu do grona pytanie czy jest coś godnego polecenia w tym przedziale cenowym 1300-1500 w aktualnej ofercie producentów posiadających stacjonarne salony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands, Lazaro, Spartacus sa dostepne we Wroclwiu, sklep miesci sie w starym porcie rzecznym, kolo ulicy Kleczkowskiej. ceny maja o 3 setki wyzsze niz rowery kupowane przez interneta. https://www.google.pl/maps/place/Sportowy+Rowerowy/@51.1269534,17.0258033,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x470fe9eef8e8a249:0x2e8fea7561438e6f   .

 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim cykaniu piszesz, ale u mnie powodem cykania było ocieranie łańcucha o fabryczną naklejką do konfiguracji przerzutki.

 

 

I faktycznie powodem cykania na 3 biegu była czerwona naklejka umieszczona na przedniej przerzutce, o którą ocierał łańcuch. Także banał :)

 

Muszę wyregulować za to przerzutki, bo coś jest nie tak. Nie zawsze wchodzą i łańcuch trochę przeskakuje po tylnej kasecie.

Nie wiem czy powinno się grzebać przy przerzutkach, jeśli rower ma przejechane niecałe 200km, mam nadzieję, że regulacja wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach od Bike-factor jak byk stoi: http://lazaro-bike.pl/Galeria/GetImage/2598

 

 

Cóż jeśli tak to kolego Johny1038 grzej z rowerem do serwisu ;)

 

A swoją drogą - mógłby tu ktoś udostępnić listę tych lokalizacji serwisowych? Na aukcji wspominają, że lista będzie dołączona do gwarancji od kwietnia - jeśli ktoś dostał to plz o załączenie foty. Na stronie transrowej czy kands o serwisie jest tyle co było kilka lat temu czyli dokładnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - mógłby tu ktoś udostępnić listę tych lokalizacji serwisowych? Na aukcji wspominają, że lista będzie dołączona do gwarancji od kwietnia - jeśli ktoś dostał to plz o załączenie foty. Na stronie transrowej czy kands o serwisie jest tyle co było kilka lat temu czyli dokładnie nic.

 

 

Proszę bardzo :)

post-189662-0-74883200-1439459630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przeglądając aukcje internetowe natknąłem się na taki rower!

 

http://allegro.pl/lekki-rower-crossowy-miles-x-comp-deore-xt-kola-28-i5542464260.html

 

Może ktoś widział,jeździł,wie co to za rower? Ja przeglądając forum i internet wcześniej go nie widziałem.

Może design jajec nie urywa,ale wyposażenie wydaje się spoko jak na taką cenę!,a może się mylę co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam parę pytań:

 

1. Czy ktoś wie jak z dostępnością Integrala V3 17 cali ? będzie jeszcze w tym sezonie? (teraz została sama rama 21 na allegro) Niestety bf_bike nie odpowiada na maile z tym pytaniem, a telefonu dzisiaj też 5 razy nie raczyli odebrać. Może ktoś już o to pytał? Albo jak było w poprzednich latach?

 

2. Jeśli go nie będzie to zastanawiam się jeszcze nad KANDS Maestro 19 cali, ale nie wiem czy nie za dużo. Dzisiaj co prawda się do niego przymierzyłem w sklepie, ale miałem dosłownie 1cm luzu - wiem, że to mniej niż się zaleca, ale czy tyle wystarczy do crossa? mam nogę 80cm. W sumie chyba trochę ryzykowny temat, a z drugiej strony 20 lat jak jeżdżę na rowerze to może 1 raz spadłem na ramę na samym początku ;]

 

3. Jeśli ten "luz" to za mało to chyba z sensownych rowerów w tej półce zostaje tylko Spartacus 4.0 w ramie 19 - i teraz pytanie czy ktoś może potwierdzić ile tak naprawdę jest od podłogi do góry ramy? Kilka stron wcześniej kolega wstawił posta, że niby 76cm, ale ktoś też wcześniej pisał, że to ramy prawie identyczne z Lazaro więc wychodziłoby 80cm... ma ktoś ten model żeby to zmierzyć?

 

A może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na inny rower? Patrzyłem też SCUD - ale nie ma wymiaru. Jest jeszcze Northtec Caledon VB, ale chyba trochę słabszy osprzęt za te same pieniądze.

Jakaś niesamowita posucha z tymi transrowerami w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...