Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Masz może jakieś własne propozycje :

na co zwracać uwagę w osprzęcie ?...może znajdę cos zupełnie innego w ofertach , to taki wstępny mój zarys tego co przeglądałam ;) trudno jest coś sensownego znaleźć do 2000tys ..może zbędnie uparłam sie na te 27/30 przełożeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amulet jest super

wlasnie do mnie dotarl

niestety spadl snieg i pewnie szybko nie wyjde pojezdzic

ale prezentuje sie pieknie :)

 

kupuje jeszcze drugi :)

 

dziekuje wszystkim, ktorzy mi doradzali, szczegolnie rodszyldowi :)

  Edytowane przez PiotrM5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś własne propozycje :

na co zwracać uwagę w osprzęcie ?...może znajdę cos zupełnie innego w ofertach , to taki wstępny mój zarys tego co przeglądałam ;) trudno jest coś sensownego znaleźć do 2000tys ..może zbędnie uparłam sie na te 27/30 przełożeń?

Ilość przełożeń oczywiście jest ważna ale dla mnie tak kolosalnej różnicy nie ma między 8 i 10 rzędową kasetą. Jeśli nie przeraża Cię kupno przez internet to ten amulet jest naprawdę optymalny do ceny 2000zł. Jedynie co to nie jestem pewien czy rozmiar będzie ok. Sam mam 168cm i jeżdże po miescie i w okoliczne lasy uszosowionym MTB na 17 calowej ramie ( jakby mi go ukradli kupiłbym crossa ;) ) w czasie jazdy Dla mnie istotne żeby manetki były dobrej klasy w tym amulecie są deore czyli bardzo dobrze. Hamulce hydrauliczne przy Twojej wadze będą nawet za dobre, 9 rzędowa kaseta też spełni swoją funkcję w połączeniu z manetkami no i przerzutka tylna slx +10 do lansu ;) Edytowane przez jur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz ;)

Nie przeraża mnie , zresztą mam chyba opcje odbioru osobistego w wawie ;)

Cały ten osprzęt przy moim obecnym rowerze będzie niebiańska półką ;) ..do tej pory wmawiałam sobie że istotna para w nogach i chęci i na szrocie* można wykręcić dobre czasy ;) ...apetyt rośnie w miarę .....chętnie wykręcę 100 w lepszym czasie jak w 4h ;/ 

Typowej szosówki sie boje , no nie na moje okoliczne trasy ...szosa to "ser" pozostałe trasy z pobocznymi trasami rowerowymi to jakiś survival (kładem podejrzewam czasem to i wyczyn jechać nimi ). Dlatego zmuszona jestem kupić coś pośredniego . Może w przyszłym roku kupię jakąś szosówkę ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz ;)

Nie przeraża mnie , zresztą mam chyba opcje odbioru osobistego w wawie ;)

Cały ten osprzęt przy moim obecnym rowerze będzie niebiańska półką ;) ..do tej pory wmawiałam sobie że istotna para w nogach i chęci i na szrocie* można wykręcić dobre czasy ;) ...apetyt rośnie w miarę .....chętnie wykręcę 100 w lepszym czasie jak w 4h ;/

Typowej szosówki sie boje , no nie na moje okoliczne trasy ...szosa to "ser" pozostałe trasy z pobocznymi trasami rowerowymi to jakiś survival (kładem podejrzewam czasem to i wyczyn jechać nimi ). Dlatego zmuszona jestem kupić coś pośredniego . Może w przyszłym roku kupię jakąś szosówkę ;)

Dokładnie jest tak jak piszesz nie rower robi kolarza tylko noga ;) sam w zeszlym roku kupiłem chyba najlepsza szose dostepna stacjonarnie do 2000zł - tribana 500. Oczywiscie jedzie się szybciej ale jazda na szosie w samotnosci jest nudna i nie taka szybka i przyjemna jak w kilka osób. Jest to zbyt mało uniwersalny rower żeby był jedyny do wszystkiego ale jesli zechcesz robić średnie powyżej 30km/h to szosa jest pomocna ale tak jak na początku bez nogi wiele się nie zdziała ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr-Mozesz powiedziec czy bylo ciezko zlozyc Amuleta?Trzeba bylo dokrecic tylko kierownice i pedaly czy tez zalozyc przednie kolo?Co bylo dodatkowo w kartonie?Gwarancja jest 2 lata na rame i rok na osprzet czy na osprzet rowniez jest dwuletnia gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przednie kolo tez trzeba zalozyc, ale jest to bardzo latwe i trwa pol minuty.

Na wszystko jest dwa lata.

Bardzo fajnie zapakowane, tak aby nic sie nie uszkodzilo i nie porysowalo. Kurier zna ten sklep i od razu wiedzial, co to jest, wiec byl delikatny, co jest dosc rzadkie :).

Generalnie jestem zadowolony.

Jeszcze w tym tygodniu kupuje drugiego.

 

Dodatkowo w kartonie sa swiatelka odblaskowe, instrukcja itp.

 

A, przy hamulcu jest zabezpieczenie, przed zalozeniem kola trzeba je wyciągnąc i po prostu wsunac tarcze. 

Edytowane przez PiotrM5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę ze rowerek sprzedaje sie jak świeże bułeczki... 19 cali w modelu z tarczami już sprzedane.

Dlatego zapytam o model z 2013 roku czyli amulet route 55. Faktycznie osprzęt ok. Najsłabszy jest amor i to malowanie....po co taki wielki napis dali...

 

Ile ten sprzęt wazy?

Czy jego tył jest wystarczająco długi aby dać bagaznik i sakwy? Tak aby piętą nieobijac but spd shimano 44. Jak sądzicie?

Czy na 180 cm to brać 19 cali czy 20? Idealnie byłoby sie przymierzyć ale gdzie taki rower stoi w Wawie?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Dzięki. Taki cross to faktycznie idealne skrzyżowanie kilku typów rowerów i do jazdy po miejskich duktach będzie idealny. Blotniki oraz bagażnik i będzie wypas.

Wolałbym bez tych tarczowek, sam mam w mtb avidy i wiem ze i waza więcej i tez czasem coś zapiszczy... Ale ta 500 dużo fajniej wyglada niż ten model 55. Ciekawe ile osób na wiosnę będzie po Wawie na tym śmigać... Ja pewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...