Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

ale szkoda tego braku blokady w Evado..

Na stronie tego Evado 4.0 stoi jak byk "widelec SR Suntour NEX MLO (skok 63mm, blokada)"

 

A Tadeus pisał "bez blokady którą można załączyć w czasie jazdy"

 

W ogóle z tymi widelcami, zwłaszcza Suntoura, to jest jakiś straszny bałagan...

Na stronie Suntoura NEX MLO występuje jako widelec do koła 26" :)

 

Sorry, doszukałem - jest również NEX MLO 700c

Edytowane przez AdamF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na kandsa maestro, ale mam mały dylemat, czy z 

- z 2013 r. http://allegro.pl/szybki-cross-rower-kands-maestro-28-najtaniej-i4299762462.html 

- z 2014 r.  http://allegro.pl/super-szybki-cross-kands-maestro-28-alivio-2014-i4282176985.html

rower z 2014 r. jest o 100 zł droższy,

ponadto znalazlem nastepujace roznice: w rowerzez 2014 r. jest:

- manetka: shimano acera st - m360 dwu dzwigniowe 3x8 (z 2013 r. shimano st m410),

- kierownica: aluminowa kalloy uno typu ahed profilowana, (z 2013 była zoom profilowana - nie aluminiowa)

- mostek: aluminiowy kalloy uno (z 2013 r. był  zoom aluminowy),

- sztyca siodła: aluminiowa kalloy uno (z 2013 r. był  zoom aluminowa),

- siodło: ddk eden t3 anatomiczne (z 2013 było vader anatomiczne).

Z mniej istotnych rzeczy Inne tez sa chwyty kierownicy oraz kolor szprych jest ciemny.

który model wybrać?

 

 

Edytowane przez advoccat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, ale domyślam się, że pytasz z którego rocznika brać.

 

Maestro z 2013 r. ma przednią przerzutkę przystosowaną do napędów 8-rzędowych, więc napęd pracuje cichutko w szerszym zakresie przełożeń. W Maestro 2014 przerzutka przystosowana jest do napędów 9rz. i niektórzy się skarżą, że napęd hałasuje już przy minimalnych przekosach. Pozostałe różnice nie mają większego znaczenia przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo chińszczyzny w tym twoim.

 

Radziłbym dopłacić do:

 

http://allegro.pl/mocny-cross-lazaro-integral-v2-acera-suntour-alu-m-i4276943166.html

 

To już pod każdym względem dobry rower, bez chińszczyzny wpakowanej między skromne Shimano :)

 

No i do tego łatwiejszy w późniejszej rozbudowie, bo już na nowocześniejszej kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego orzec. Są ludzie którzy w rok zjadą rower, który innym posłuży 10 lat :)

 

Kupując lepszy rower nie masz też pewności, czy nie posypie ci się po paru miesiącach. Masz tylko trochę większą szansę :> Ten V2 w każdym razie w uproszczeniu ma wytrzymalszą oś tylnego koła - był to słaby punkt w rowerach tańszych typu tego Spartacusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów! Mam do Was pytanie odnośnie roweru Unibike Crossfire - czy jest to możliwie najlepszy wybór w tej cenie(+ew. jakieś dodatki do niego typu światełka, licznik). Bo mam zamiar go kupić w sklepie stacjonarnym w Kielcach i nie wiem czy nie dopłacić do Vipera ale troszeczkę szkoda kasy bo upatrzyłem jeszcze w sklepie rower dla swojego chrześniaka i chcę go także zakupić. Ja obecnie posiadam już rower - jest to podstawa Kross Evado 1.0 z 2012 r i znalazł się kupiec na niego i chcę go sprzedać(przy okazji piszę że źle dobrałem ramę chociaż bardzo mi się wygodnie na nim jeździło z powodu wysokiej pozycji). Rowerem jeżdżę 1-2 może 3 razy w tygodniu kilkukilometrowe trasy(powyżej 15km), czasami w weekend wyskoczę gdzieś w dłuższą trasę 50- 60 km. Przeczytałem tutaj wszystko co było możliwe i mam dalej dylemat. Byłem w tym sklepie oglądałem te modele i bardzo mi się spodobał - bo niektórzy piszą że nie ma ładnego designu - a ja wręcz przeciwnie powiem że ma naprawdę ładny kolor matowy (mój Kross też kupiłem w kolorze niebieskiego matu). Tylko czy jest jest sens dopłacać do tego Viper skoro nie robi się aż tak dużo km tygodniowo (jazda bardziej rekreacyjna 70%asfalt 30 %leśne drogi). Miałem na  oku kellysa cliff 30 ale ja tu poczytałem to poniżej cliff 60 nie ma co brać roweru. Krossa też za bardzo nie polecają tu na forum ze względu na słabe podzespoły. Hamulce tarczowe odpadają wolę vb. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem na  oku kellysa cliff 30 ale ja tu poczytałem to poniżej cliff 60 nie ma co brać roweru. Krossa też za bardzo nie polecają tu na forum ze względu na słabe podzespoły.
 Chodzi po prostu o to, że jak na użyte podzespoły te rowery są za drogie.

 

Crossfire to niezła opcja. Jeśli jesteś zadowolony z Evado 1.0 i nie potrzebujesz nic więcej, to w zupełności wystarczy. Viper to już kawał solidnego sprzętu.

Jak chcesz wypasu nieco tańszego niż Viper, to rzuć okiem na Medano Vanity vt.3, ale on jest dostępny prawie wyłącznie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chodzi po prostu o to, że jak na użyte podzespoły te rowery są za drogie.

 

Crossfire to niezła opcja. Jeśli jesteś zadowolony z Evado 1.0 i nie potrzebujesz nic więcej, to w zupełności wystarczy. Viper to już kawał solidnego sprzętu.

Jak chcesz wypasu nieco tańszego niż Viper, to rzuć okiem na Medano Vanity vt.3, ale on jest dostępny prawie wyłącznie w internecie.

 

Shiryu dzięki za odpowiedź. Chcę kupić rower w miarę solidny i z dobrymi podzespołami a Crossfire je już posiada. A rower sprzedaję tylko z jednego powodu - rama jest trochę za duża (mam L a powinna być u mnie M - za szybko podjąłem decyzję o wyborze ramy). A że kolega jest wyższy i chce ode mnie odkupić rower ( bo wie że zadbany jest ten rower - wygląda jak nowy). Internet odpada jedynie stacjonarne sklepy mnie interesują. I dlatego zastanawiam się między Crossfire a Viper + rower dla chrześniaka. Bo jeżeli będzie Viper to zakup niestety na raty bo budżet bardzo przeskoczę - chociaż tej opcji nie chce za bardzo (bo jeszcze chcę do roweru coś jeszcze dokupić). A jeśli chodzi o Medano to chyba jeszcze rok temu ta marka była w tym sklepie co kupowałem Krossa a teraz już jej nie ma). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu pasjonatów dwóch kółek. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw (przede wszystkim przeczytaniu tutaj wszystkiego co możliwe było o rowerach crossowych) zakupiłem dzisiaj rower marki Unibike. Wybór padł na Viper GTS - tylko z tego powodu że w Crossfire nie było ramy 19". Chociaż przekroczyłem budżet to i tak jestem zadowolony z zakupu. Powiem inaczej - im dłużej patrzę tym bardziej mi się podoba - im dłużej nim jechałem tym bardziej nie chciałem z niego zejść. Po przejechaniu kilkunastu km dzisiaj mogę stwierdzić jedno że to rower jakiego szukałem i nie żałuję że go wybrałem. Jeżeli ktoś się nad nim zastanawia a nie jest pewny to ja go polecam. Jutro będę chciał nim zrobić więcej km i wtedy będę mógł więcej powiedzieć ale na razie jest po prostu rewelacja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 17 brać, tak?

 

Mam ~180, wziąłem 20". Okazała się za duża. Lepiej weź metrówkę, poczytaj specyfikację, zmierz sobię nogę, itd.

Zrobiłem ten błąd że uwierzyłem w teorię - sugerowałem się cyferkami a nie rzeczywistością.

Lepiej się pobawić teraz niz potem tłuc jajka :D

 

Tak trochę OT ;)

Mam problem... Moja chce nowy rower. Aktualny się jej już nie podoba :sick: Chce teraz Cube NATURE PRO.

Rowerek wg. mnie bardzo dobry ale w cenie poprzednich dwóch :bye2: Da się ją czymś zniechęcić na coś tańszego? :sweat:

Edytowane przez sephiroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...