Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

pomożecie w wyborze?

 

kompletnie nie wiem co kupic, a zostałam bez roweru.

 

Dotąd jeździłam na nieprodukowanym już Kellys Axis yellow 2011 , jednak zmuszona jestem z pewnych powodów do kupna nowego roweru.

 

Mam wytypowane 2 rowery:
KELLYS CLEA 20 DARK LIME 2014 oraz KELLYS CLEA 30 SUNRISE 2014, ale zupełnie nie wiem, czym się kierować, by zakupić odpowiedni rower.

Dodam, że robię rowerowo około 150-200 km tygodniowo i jeżdże głownie po ulicach, rzadziej po lasach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również szukam Crossa do 1800. Mam na oku takie oto 2 Kellys'y: http://www.kellysbike.com/PL/duel/41304/41298#.VVfM1v7Vyg0 . Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd różnica w cenie 200 zł i czy warto dołożyć do 50tki ? Rowery mają prawie identyczny osprzęt, więc za same manetki taka dopłata?

 

Jeśli polecacie jakiś inny lepszy model z tej półki to proszę o informacje, ale prawdopodobnie wybiorę któryś z tych 2, bo moge je przetestować, a z internetu to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Chyba zdecyduje sie na tego Lazaro, powiedzcie jeszcze jedno czy zakup przez internet jest bezpieczny, nie mam niestrty blisko mnie mozliwosci zakupu osobistego, poleci ktos pewny sklep z tym modelem na allegro? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny. Ja dziewczynie zamówiłem go właśnie na allegro. Napisałem tylko aby dobrze wyregulowali przerzutka. Rowerek perfekcyjnie zapakowany. Zamówiony we wtorek, w czwartek juz był. Moja dziewczyna ma 164cm wzrostu wybrałem 17 rame.Nie zastanawiaj się nawet tu masz link http://allegro.pl/2015-queen-of-the-road-lazaro-integral-alivio-i5341896573.html

Edytowane przez Howard1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć do klifa 50... trochę ponegocjować ze sprzedawcą ;-)

Co do miażdżenia... to lekka przesada. Różnica w osprzęcie jest, ale rama w lazaro jest długa jak pociąg, geometria spierniczona, ale przewracać się nie będziesz. Jak lubisz wyciągniętą pozycję jak na rowerze XC to Lazaro jest dla ciebie.

Ja zawszę radzę wybrać lepszą ramę, kosztem osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przymierzam się do zakupu 2 rowerów crossowych - dla siebie i żony. Łączny budżet to 2500 - 2800 zł (ale jak się da to mniej). Przejrzałem forum w miarę starannie i wygląda na to, że wszyscy polecają Lazaro Integral, więc mój wybór w zasadzie został dokonany. Dla siebie wybrałem Integral V3 - rower ma mi służyć do codziennego dojazdu do pracy i okazyjnych wycieczek rodzinnych (czasem po lesie). Dla żony pomyslałem o Integralu V2 - ona nie będzie z niego korzystała na co dzień bo do pracy dojeżdża samochodem, więc dla niej pozostają wycieczki rodzinne.

I prawie już zrobiłem zakupy, ale wpadł mi w oko na Allegro taki rower: http://allegro.pl/rower-cross-scud-atlantic-28-alivio-amortyzator-i5304106643.html Widzę drobne różnice w oznaczeniach modeli poszczególnych podzespołów i nie wiem, które lepsze...

I teraz mam 3 pytania:

1) czy dla siebie pozostać przy Integralu V3, czy też ten Atlantic byłby lepszy?

2) czy dla żony brac Integrala V2 czy da się tu jeszcze sensownie coś oszczędzić, nie spadając oczywiście do poziomu makrokesza? mam wątpliwości czy nawet ten V2 nie jest dla niej na wyrost, ale z drugiej strony boję się brać czegoś na Tourneyu

3) do tej pory jeździłem na sztywnym widelcu i zastanawiam się czy w ogóle pójście w amortyzowany ma sens - ale nie wiem czy są w ogóle jakieś crossy bez amorków, które warto brać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz te lazaro i się nawet nie zastanawiaj. Jest to polski rower. Masz na terenie kraju sporo serwisów a do tego scuda żadnego. Dużo osób jeździ lazaro i go poleca, a o scudzie nikt nie mówi. Ja swojej lasce też kupiłem lazaro tylko ze v3 bo ma lepsze przerzutki od v2 i jest bardzo zadowolona. Nie szukaj już aż tak bardzo oszczędności bo tanie mieso to psy jedzą i potem będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dużo osób jeździ lazaro i go poleca, a o scudzie nikt nie mówi
Scud, to klon Lazaro. Pochodzi od tego samego producenta  :icon_confused:

 

 

 

Widzę drobne różnice w oznaczeniach modeli poszczególnych podzespołów i nie wiem, które lepsze...
Ten Scud to mniej więcej poziom zeszłorocznego Lazaro v3. Możesz spokojnie brać, o ile nie przeszkadzają Ci różnice (najważniejsze to: napęd 3x8 o troszkę twardszych przełożeniach zamiast 3x9 i mechaniczna blokada skoku zamiast hydraulicznej). Mimo wszystko polecałbym zakup 2x v3 z 2015 r., ale jeśli potrzebujecie rowerów do okazjonalnej jazdy, to i v2 wystarczy. Ale niżej nie schodź, bo v2 to już naprawdę minimum przyzwoitości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...