Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze rower marki eurobike model cross trail 0.1 bije na głowe osprzetem wszystkie kandsy, maestro i wiele innych droższych modeli, bije je także ceną, problemem jest niestety dostępność i rozmiar ramy oferowany w sieci

 

 

 

http://allegro.pl/rower-eurobike-trail-o-1-lepszy-od-kands-maestro-i5181421255.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy 6061 lepsza cieńsza rama i 6005 bardziej popularna gdzie rama jest grubsza. V-brake przerabiałem i jest to średnio udany hamulec. ATB odpada bo 90% tras to asfalt, chodnik, ścieżki rowerowe utwardzone.

10% to przełaje drogi gruntowe utwardzone. Wystarczy opona semi-slick w terenie oczywiście bez wydm.

charlie1986 masz rację bo podobnie jest między Kands a Merida. Do meridy z tym samym osprzętem trzeba dopłacić i to sporo w sklepach w moim mieście. Natomiast Kands nie ma ofert w sklepach.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze rower marki eurobike model cross trail 0.1 bije na głowe osprzetem wszystkie kandsy, maestro i wiele innych droższych modeli, bije je także ceną, problemem jest niestety dostępność i rozmiar ramy oferowany w sieci

 

 

 

http://allegro.pl/rower-eurobike-trail-o-1-lepszy-od-kands-maestro-i5181421255.html

Z tym biciem na głowę, to przesadziłeś - zresztą jest to opis pewnego znanego mi sklepu [emoji14] - bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zizitop901

Wydaje mi sie ze roznica miedzy alivio a acera jest mala, i nie warto doplacac.

Złota myśl typu "nie znam się, ale się wypowiem".

Po pierwsze: Spartacus 3.0 i Lazaro v2 mają napęd 3x8, tegoroczne rowery (w tym Integral v3 czy Spartacus 4.0) mają już 3x9. Tłumaczyć, ile to zmienia?

Po drugie: manetki Acera 3x8 od Alivio 3x9 różnią się bardzo wyraźnie. To nie tylko inny wygląd (Acera jest koszmarnie brzydka :sick:), ale też mechanizm i system 2-Way Release, który jest wręcz zaskakująco przydatny. Do tego najnowsze Alivio jest dużo wygodniejsze w obsłudze niż stare m430.

Po trzecie: różnica (Acera vs Alivio) w wypadku kasety czy łańcucha może i jest symboliczna, ale już w wypadku tylnej przerzutki - GIGANTYCZNA. O manetkach pisałem wyżej.

 

Pozatym bralbym v brake a nie hydrauliczne hamulce(bo ich jakosc moze byc kiepska).

Ale i tak lepsza, niż dostępnych w tej cenie v-brake.

 

V-brake przerabiałem i jest to średnio udany hamulec.

Widać, że nigdy nie spotkałeś się z porządnymi v-brake. Dobre v-ki w określonych warunkach nie ustępują tarczom hydraulicznym. Z tym, że dobrych v-brake z żadnym rowerem już nie kupisz, trzeba o to samemu zadbać, więc mimo wszystko bardziej opłaca się kupić rower z tarczami (choćby i tanimi), a potem ewentualnie wymienić je na lepsze, jeśli nie wystarczą. Podobna kombinacja w przypadku v-brake (czyli zmiana na tarcze) jest dużo bardziej kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiryu masz rację że tak było z v-brake dobrej jakości nie miałem styczności bo najdroższe jakie miałem były do 130zł za komplet 2szt ale możliwe że to wina samej felgi że po zakurzeniu trzeszczały tragicznie.

Suma summarum wnioskuję że warto kupić ten rower z tym wyposażeniem i ewentualnie z czasem go zmodernizować na lepszej

klasy. Dodam że rower kupuję na dłuższy czas.

 

 

Kupione. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakies info odnośnie rowerów Northtec, miały być dostępne pod koniec marca, a tu cisza, coprawda mam zaklepanego Caledona VB 2015 za 1400zł, ale w sklepie z Rybnika( cisza w eterze po zapytaniach mailowych i do producenta i tego sklepu na ten moment). Czyżby jakies opóźnienie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest jeszcze rower marki eurobike model cross trail 0.1 bije na głowe osprzetem wszystkie kandsy, maestro i wiele innych droższych modeli, bije je także ceną, problemem jest niestety dostępność i rozmiar ramy oferowany w sieci ROWER EUROBIKE TRAIL O.1 LEPSZY OD KANDS MAESTRO!! (5181421255) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Niby w czym on jest lepszy?

Nowe modele kands i lazaro:

maja tez hydrauliczna blokade skoku amortyzatora,

lazaro ( nie wiem jak maestro) lepszy osprzet i 27 przełożeń

czy ten regulowany mostek jest lepszy to nie wiem bym się mocno zdenerwowł jeśli miałbym mieć maleńki luz.

Euro jest brzydki jak noc

 

Więc z tym biciem o głowe bym się zastanowił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mowa o Kands Maestro skoro celuje w inny model KANDS AVANGARDE CROSS LINE gdzie primo rama jest
inna. Poza tym tak bez uprzedzeń ale "maestro" to bardziej nazwa roweru dla kobiety. A ROWER EUROBIKE TRAIL O.1
to szczerze jakoś mnie nie przekonują nazwy z EURO w tle bo często i gęsto kojarzy mi się to z lipą. Znane mi marki to Orbea, Merida, Scott, Giant, Author, Kross, Kelly’s, Romet, z Rometa miałem rower tzw góral z roku 95,
nie wspomnę o słynnym wigry3 tzw składaku 1wszym moim rowerze potem była UKRAINA nie do zdarcia szła jak
przecinak na tych olbrzymich kołach i stalowej prostej ramie. I teraz mało znana ale wydająca się godna uwagi
marka/nazwa KANDS.

Jeśli ktoś pamięta rower UKRAINA to wie o czym mówię a jeśli ktoś zna tylko rower przez pryzmat Meridy to sadzę że wie sporo o osprzęcie. Mam na myśli sentyment do tamtych czasów.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałem się właśnie w weekend na rower Eries :) stwierdziłem, że ważny jest osprzęt i uważam, że za tą kasę nie kupię nic lepszego ma wszystk oco mieć powinien rower krosowy a nowe Alivio i przerzuty LX to tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu 


Aktualnie na allegro nie ma Lazaro, prawdopodobnie mają się pojawić na koniec tygodnia. W międzyczasie znalazłem rower Eries Eveo, specyfikacja wygląda całkiem dobrze:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5218209621

 

Co myślicie, jako alternatywa dla Integrala V3 2015?

A ja zdecydowałem się właśnie w weekend na rower Eries  :) stwierdziłem, że ważny jest osprzęt i uważam, że za tą kasę nie kupię nic lepszego ma wszystk oco mieć powinien rower krosowy a nowe Alivio i przerzuty LX to tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na allegro nie ma Lazaro, prawdopodobnie mają się pojawić na koniec tygodnia. W międzyczasie znalazłem rower Eries Eveo, specyfikacja wygląda całkiem dobrze:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5218209621

 

Co myślicie, jako alternatywa dla Integrala V3 2015?

mam , sprawdziłem i zgadza się to co jest na aukcji 

też się nad tym zastanawiałem ale wymiary są ok np Kross w tym rozmiarze na o 7 mm dłuższą ramę to żadna różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się robi tak. stajesz na podłodze i mierzysz od podłogi do krocza ile jest cm przykładowo masz 78cm od tego odejmujesz 33cm wynik dzielisz przez2,5 i masz w calach w przypadku gdy masz w kroczu 78cm to z mojego sposobu wyjdzie 18cali ale takiej ramy nie ma więc skoro masz bliżej do 80cm w kroczu to bierzesz 19cali 

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo_kands_zpsnoidhcxl.jpg pozwoliłem sobie na porównanie maestro z  eveo

ze zdjęcia wychodzi, że różnica na długości to 1:5 lub 1:6 co daje średnio 10 cm :) co nijak się niestety ma do realnych rozmiarów chyba, że te rzeczywiście to potwierdzą 

Różnica ogromna i to jest skok o 2cale na ramie i z 4na kole po długości

 

realna różnica na długości to 2 cm a zdjęcie jak pisałem wcześniej to tylko praca photoshopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia wychodzi, że różnica na długości to 1:5 lub 1:6 co daje średnio 10 cm :) co nijak się niestety ma do realnych rozmiarów chyba, że te rzeczywiście to potwierdzą 

 

realna różnica na długości to 2 cm a zdjęcie jak pisałem wcześniej to tylko praca photoshopa

 

eries podaje przy 19" 580 a lazaro 60 czyli wychodzi równe 2 cm kolejna sprawa to czy osoba która robiła to porównanie być może nie zwróciła uwagi czy model x i model y to rzeczywiście takie same rozmiary np 19" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...