Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po przeczytaniu ogromnej ilości postów zdecydowałem się na zakup roweru: Lazaro Integral V3 2016.

 

Mam dwa pytania:

Wzrost:186cm, noga:85cm

1. Czy to odpowiada ramie 21"?

2. Czy u użytkowników danego modelu są jakieś uwagi na temat detali/części, które warto wymienić/ulepszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A co powiecie o tych rowerach ?

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=125055&us_id=25053783

 

Miałem w zeszłym roku jeden z nich ale niestety ukradli. Widzę, że coś się zmieniło na zdecydowany plus ale proszę o wasze zdanie.


A widziałeś to :
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=125055&us_id=25053783

 

Fajny rower w dobrej cenie sam się zastanawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ yarushr

Ad. 1. w mojej ocenie na 85% tak; przeciwwskazania: relatywnie krótsze ręce w proporcji do reszty ciała względnie zdecydowana niechęć do pochylonej sylwetki.

Ad. 2. tak na "dzień dobry" ? Nieźle jest zmienić chwyty, sporo osób zmienia pedały. Warto rozważyć lepszy łańcuch + spinkę.

 

Do ram Transroweru można się przymierzyć w Józefowie pod Otwockiem - o ile w międzyczasie nie pojawiło się coś w samej Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eries który ma tarczówki ma chyba lepszy amortyzator, blokadę amortyzatora w manetce na kierownicy, nowsze alivio, lepsze opony. Co do nowszego alivio nie jestem na 100% pewny. Eries bez tarczówek jest na poziomie Lazaro bez tarczówek z Twoich poprzednich propozycji. Więc moim zdaniem Eries z tarczówkami najlepszy.

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie:

Reactor 600

http://www.wheeler.pl/rowery/gorskie/reactor-700-29-34-new-180-229-detail

czy Spartacus 4

http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-amor-blokada-alivio-2016-i6096689143.html

czy Kands Avangarde?

 

 

zależy mi na dobrym amortyzatorze i preferuję napęd 3x8 (tańszy przy wymianie łańcucha/kasety).

Edytowane przez Heinrich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoltysWsi

 

Zwróć uwagę na geometrię ramy - eriesy są krótsze niż lazaro....

 

Mam 171cm nogę 78

17 będzie dobra ?

Czy ten rower będzie najlepszy w tej cenie ?

http://allegro.pl/2016-eries-cross-dysk-alivio-blokada-27-biegow-i6115664332.html

I czy opłaca dopłacać sie do hamulców hydraulicznych ?

Edytowane przez SoltysWsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań odnośnie roweru Romet Orkan 3.0 2015.

 

1. Rama w 3.0 jest taka sama jak w wyższych modelach, np w 4.0 czy 5.0?

 

2. Kaseta / wolnobieg Shimano Altus 11-32 8 speed. Tutaj chcę się upewnić, to jest kaseta czy wolnobieg, przypuszczam że kaseta? Po zajechaniu w przyszłości kasety, będę mógł założyć kasetę z grupy acera lub alivio, bez wymiany np przerzutek, manetek itp? Przy wymianie na kasetę 9 rzędową muszę liczyć się z wymianą tylnej przerzutki i manetki?

 

3. Na poniższych aukcjach to jest ten sam rower?

http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-orkan-3-0-meski-disc-alu-i6119254875.html

http://allegro.pl/romet-orkan-3-0-m-2015-od-rower-sport-pl-i6103274012.html

 

4. Mam 172 cm wzrostu długość nogi około 79 - 80 cm, czy rama 19" nie będzie za duża? Na stronie rometa przy tym wzroście proponują ramę 19"

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

PS Myślałem jeszcze nad eriesem, ale rama wydaje mi się za krótka jak na crossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem rok temu Eveo Disc, tak więc model 2015. W zeszłym roku chodził dobrze, jedynie po dwóch miesiącach rozlegulowała się delikatnie przerzutka ( chyba nie chciał wskakiwać na jedno przełożenie ). Próbowałem sam to wyregulować ale nie udało mi się to i olałem sprawę bo i tak był koniec sezonu. Teraz, po roku czasu, znowu wyjąłem rower z piwnicy i przypomniało mi się, że przerzutka nie jest wyregulowana. Pojechałem do serwisu i okazało się, że taki krótki pancerz, w którym jest linka od przerzutki, trochę nazbierał śmieci w środku i poszedł do wymiany ( koszt to parę złotych, zrobione na miejscu w 5 minut ). Teraz śmiga jak nowa. Także jakby co, to mogę polecić te rowery Eveo Disc, bo nic innego się nie zepsuło, wszystko chodzi. Aha, jeszcze coś tam serwisant majstrował przy szprychach, bo tarcze lekko ocierały o klocki. Kręcił kołem i chyba skręcał szprychy. Po tych zabiegach nic już nie ociera. W sumie jakbym miał teraz kupować drugi rower to brałbym Eveo ale 2016 bo ma blokadę od amora na kierownicy, fajna sprawa, bo w moim muszę rękę wyciągać na dół aby zablokować amor jak wjeżdżam na asfalt.

 

Aha, jakbym miał wybierać tarczówki albo v-brake, to radzę jednak tarczówki. Tzn. są gorsze w regulacji, droższe są klocki do nich, ale za to klocki nie brudzą koła. A to, co najbardziej podoba się ludziom w moim rowerze, to jednak te białe koła. Każdy jak patrzy to mówi " łoooo, ale dizajnerski rower ". W sumie głupota, ale robi wrażenie. No i po roku są cały czas białe. Gdyby były v-brake, to pewnie byłyby już czarne ślady od klocków.

Edytowane przez Rafal80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TadekNiejadek W czwartek zamówiłem, rama 19", kolor szary, w formie niezłożonej. Z rowerem planuję podskoczyć do pobliskiego serwisu rometa, żeby złożyli, wyregulowali... Ile taka usługa może kosztować? Odnośnie ceny, też mi się podejrzanie niska widzi, dlatego zadawałem, tak laickie pytania na forum, w celu upewnienia się że dostanę nowy nieużywany oryginalny rower :) Na poprzedniej aukcji 29 osób kupiło 30 sztuk, i już coś koło 7 - 9 pozytywnych komentarzy do tamtej aukcji jest. Obawiałem się żeby nie były to rowery ze zwrotów, powystawowe, z rysami, wgnieceniami czy innymi śladami użytkowania. Przyjdzie to się okażę, mam nadzieję że rower będzie jeszcze pachniał nowością, w przeciwnym razie się wkurzę :)

 

Byłem już na kupnie Lazaro Integral na Alivio, ale naszły mnie pewne wątpliwości co do geometrii ramy, czy długości, kąty nie są przypadkowe... Myślałem jeszcze o Orkanie 4.0, ale nigdzie nie mogłem znaleźć w cenie do 1800. A skoro ramy przy Orkanach są takie same, to w przyszłości nic nie powinno stać na przeszkodzie w modernizacji na osprzęt klasę wyższy, np Alivio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...