Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

1. Czy ktoś wie jak z dostępnością Integrala V3 17 cali ? będzie jeszcze w tym sezonie? (teraz została sama rama 21 na allegro) Niestety bf_bike nie odpowiada na maile z tym pytaniem, a telefonu dzisiaj też 5 razy nie raczyli odebrać. Może ktoś już o to pytał? Albo jak było w poprzednich latach?
 

 

mi kilka dni temu bf_bike odpisał, że wystawione są ostatnie egzemplarze i w tym sezonie nie będzie już nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co prawda założyłem nowy temat, ale prawdopdoobnie ze względu na podobną tematykę do tego, nikt mi nie odpisał, przez co pozwolę sobie powielić mój post i napisać też tutaj, za co w razie czego przepraszam. Jestem też nowym użytkownikiem forum i nie ukrywam, że użytkownika założyłem tylko w celu prośby bądź rady tyczącej się kupna nowego roweru.
Szukam roweru za ok. 1100zł.

Na rowerach niestety nie znam się w ogóle, nic a nic. Przez całe swoje życie jeździłem na rowerach pokroju tych z Tesco/Auchan, które kosztowały w granicach 300-500zł a ich żywotność nie była dłuższa niż dwa lata.

Aktualnie jeżdżę właśnie na takim rowerze i zdecydowałem się na zakup nowego bo w moim, nie dość, że jakimś cudem nie ma opcji zamontowania tylnych hamulców i przednich przerzutek, to jeszcze tylnia część ramy odpowiadająca za montowanie koła skrzywiła się do takiego stopnia, że koło mi ociera o ramę, a ostatnie 3 tylne koła jakie miałem zostawały uszkodzone po miesiącu przez skrzywienie osi w piaście.

 

W każdym razie, kilka danych:

- pomijając późną jesień, zimę i wczesną wiosnę, rower ma być wykorzystywany 4-5 razy w tygodniu do dystansów 20-40km dziennie. W wakacje, raz bądź dwa razy na miesiąc, chętnie bym przejechał 2 dni z rzędu dłuższy dystans, nawet do 100km.

- ma służyć głównie do jazdy po mieście, głównie po stosunkowo płaskim terenie. Zakładam, że 80-90% to beton i asfalt, reszta to żwir bądź ziemia.

- fajnie by było jakby był dostosowany do mojej wagi, która aktualnie osiąga aż 107kg, ale wziąłem się za siebie i sprawnie leci w dół.

- mój wzrost to 176cm, długość nogi od pięty do kroku to 78-80cm. (tutaj proszę o poradę dotyczącą zalecanego rozmiaru ramy)

- nie wiem czy dobrze z tego wszystkiego wywnioskowałem, ale sądze, że najlepszą opcją byłby Cross (a nie MTB) z 28 calowymi kołami.

- nie przepadam za hamulcami tarczowymi, raczej wolę v-brake. Do tarczowych nie mam zaufania.

- nie zależy mi na maksymalnej szybkości, tylko na przyjemną jazdę z optymalną prędkością.

 

Czytając owe forum, zauważyłem, że w tym przedziale cenowym najbardziej pasuje mi Romet Orkan 2.0, jednak nie wiem czy wielkość ramy jest dobra, bo nigdy tego nie sprawdzałem. Wiem, że jego DMC (chyba) to 100kg, co sama moja podstawowa waga na dziś dzień przekracza ten wymóg. Jak już pisałem, na rowerach w ogóle się nie znam, więc nie wiem co jeszcze mogłoby mi w nim nie odpowiadać. Proszę o pomoc.

 

Link do oferty: Rower ROMET ORKAN M 2.0 19' brązowy 2015 WYPRZEDAŻ (5591941345) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wiem, że nie powinienem na to patrzeć, ale pomijając jego parametry, sam kolor mi się bardzo podoba :)

Liczę bardzo na waszą pomoc.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego może nie mam specjalnego doświadczenia bo sam od paru tygodni zgłębiam temat rowerowy i pomykam na razie na jakimś marketowcu to przekopując internet doszedłem do jakiś wniosków

Mianowicie jeśli chodzi o styl twojej jazdy to rower Crossowy jest dobrym wyborem,porównywałem różne modele w podobnej cenie i opierając się o własne porównania i rady forumowiczów to rowery Lazaro,Spartakus czy Kands nie mają sobie równych w tej cenie.I wiem,że już co niektórym rzygać się chce na te wałkujące polecenia marki,ale tak jest. Różnice robią tylko wygląd i prestiż marki co pewnie nie jest bez znaczenia.Ponieważ mając ramę która ci się nie będzie zwyczajnie podobać to w późniejszym czasie pewnie nie będziesz chciał w taki rower inwestować i nic zmieniać,pozostanie tylko wymiana całego roweru co na pewno jest droższa opcją,

 

Jeśli chodzi o tego Rometa co przedstawiłeś to moim skromnym zdaniem to nie dość,że ma gorszy osprzęt to jest po prostu brzydszy od tych wymienionych wyżej,ale to tylko moje zdanie bo o gustach się nie dyskutuje.

 

Tyle ode mnie,mam nadzieje ze coś ci pomogą moje spostrzeżenia...


 

 

Zobacz na to REMIRO VIPER CROSS LINE FULL ALIVIO MEN NEX 2015 (5611868944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Cytat Wiem, że nie powinienem na to patrzeć, ale pomijając jego parametry, sam kolor mi się bardzo podoba Kolor też jest ważny

 

Powiem szczerze,że też ten rower prezentuje się jak najbardziej w porządku,cena wydaje się b.dobra.Ciekawe jak w użytkowaniu się sprawuje,może ktoś ma,jeździ to się wypowie bo sam jestem ciekawy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za odpowiedź.

 

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś wypowie się w temacie i poleci mi konkretne modele, bo szczerze znam się tak mało na rowerach, że sama nazwa firmy nie wiele mi mówi.

 

Do tego co napisał MarcMarc. Jak najbardziej, kolor to kwestia gustu, ale w tym Romecie podoba mi się sam kolor brązowy który jest moim ulubiony + odrobine oldskulowy design. Praktycznie każdy rower dzisiaj ma te swoje "szpanerskie" malunki, naklejki, w niewiadomo jakich kształtach, a ten Romet jest po prostu zwykły. No ale to kwestia gustu i jeśli okaże się, że inny w podobnej cenie ma faktycznie lepszy osprzęt, to nie ma co się zastanawiać :)

 

A jak wygląda sprawa z DMC? Jak już napisałem - trochę ważę, czy będzie to wielki problem jeśli pojeżdżę przy takiej inesywności jak wyżej napisałem, a będę przekraczać DMC załóżmy o 10-20kG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiro viper to bardzo dobra propozycja - tyle że jest taki problem,  że rama 19" (mniejszych nie ma) może być przyduża do twojego przekroku ...

 

17" maja inne "klony" ze stajni Transroweru

http://allegro.pl/mocny-cross-2015-lazaro-integral-v2-men-19-bialy-i5600405423.html   (link jest do 19" - uwaga jak wyżej - ale może się pojawi)

 

oraz aktualnie dostępny

http://allegro.pl/rower-28-spartacus-cross-3-0-shimano-acera-2015-i5612867881.html

 

osprzęt ciut niżej, ale nadal lepiej od orkana 2.0 który jest na altusie

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już przekonaliście mnie do tego, że Romet nie będzie najlepszym wyborem.
W każdym razie, jak sprawdzić rozmiar ramy w rowerze na którym do tej pory jeździłem? Może był beznadziejny i nie warty złamanego grosza, ale bardzo wygodny, więc w zależności jaki rozmiar miała w nim rama, taki też wybiorę nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria ramy to jedno , a wysokość rury poziomej (i ewentualny jej kontakt z "wydmuszkami" w sytuacji nagłego zeskoku z  siodełka to drugie :)

 

Gdzieś na ramie powinno być umieszczone oznaczenie rozmiaru - czy to makrokesz czy nie ...

A jak nie ma, to zmierz wymiar od osi suportu do końca rury podsiodłowej.

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Do tej pory jeździłem na 17 i było dobrze. Ale jeśli Lazaro jest faktycznie lepszy od Spartacusa, to jeszcze od znajomego pożyczę na parę godzin jego rower z 19, przejadę się i zobaczę co z tego będzie. Niedługo odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rama 19 " od jednego producenta to może być zupełnie nie to samo co 19" od Transroweru - więc jeśli mierzysz w lazaro / spartacusa to przymierzać się powinieneś to tychże ram :)

 

Sorry za banał, ale niektórzy sądzą że wszystko jedno ....

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo59, bezwzglednie masz racje. mam rowery na ramach 21 i 19 cali, wiec pomyslalem, ze szosowka 20 calowa bedzie w sam raz. i okazalo sie, ze jest nie dosc ze za mala to i za krotka... pod moj lichy wzrost 178cm szosa 55-57 cm okazuje sie byc ok, a to jest 21-22 cale! co wiecej, jedni wola kapke za male ramy  a inni za duze. ja zaliczam sie do tych2. jazde uskuteczniam na 550mm, 530mm i 545mm i czuje, ze to sa ramy w sam raz dla mnie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Remiro viper to bardzo dobra propozycja - tyle że jest taki problem,  że rama 19" (mniejszych nie ma) może być przyduża do twojego przekroku ...

 

Według tego co podają na stronie to przy wzroście co podaje kolega (176cm) 19" jest ok.ale lepiej zmierzyć nogę od ziemi do pachwiny to da większą pewność

I poprosić o zmierzenie ramy od ziemi do górnej rury bo na stronie gdzie sprzedają ten rower nie podają tego parametru,a to wiele wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie "podłączyć się" do tematu i poprosić o radę. Rower przeznaczony do jazdy głównie w mieście, spore wzniesienia i zjazdy, 90% asfalt i utwardzona powierzchnia.

Mój dylemat dotyczy 3 propozycji w podobnych cenach:

1. SPARTACUS CROSS 4.0 DISC 3x9 ALIVIO 2015 (1599 zł) link: http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-disc-3x9-alivio-2015-i5619494712.html

2. KANDS AVANGARDE CROSS LINE SHIMANO ALIVIO (1549 zł) link: http://allegro.pl/rower-28-kands-avangarde-cross-line-shimano-alivio-i5615262385.html

3. WHEELER CROSS 6.4 28 HYDRAULIC DEORE (1899 zł) link: http://allegro.pl/rowery-rower-wheeler-cross-6-4-28-hydraulic-deore-i5619740134.html

 

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko co to za amortyzator tam jest bo nie widziałem wcześniej w crossach.

To chyba tylko te najtańsze oglądałeś :P NCX to półka wyżej NVX. W zależności od rocznika ze sprężyną stalową albo powietrzną. DRL oznacza blokadę skoku uruchamianą manetką na kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę, że przecierasz szlaki u tego sprzedającego (2 punkty) no to nie zapomnij o tych wrażeniach napisać : )

 

Zawsze można wziąć za pobraniem by zmniejszyć ryzyko.

 

 

 

Dziekuję za radę- właśnie zakupiłem doradzany rower - Romet Orkan 4.0 2015 - z linku podanego przez użytkownika Endrju911. Czekam na paczkę Dam znać jak wrażenia z jazdy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

 

Daj znać kolego później czy jesteś zadowolony z tego roweru itd.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep wystawia na allegro ale ma też wersję "stacjonarną" w Szczecinie, więc w razie problemów wiem gdzie jechać po zwrot gotówki i dodatkowych kosztów... :) Jak na razie obsługa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła (rozmowy telefoniczne i szybkie reakcje na moje e-maile) ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca. Tak jak obiecałem- dam znać jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko te najtańsze oglądałeś :P NCX to półka wyżej NVX. W zależności od rocznika ze sprężyną stalową albo powietrzną. DRL oznacza blokadę skoku uruchamianą manetką na kierownicy.

Zgadza się raczej oglądałem te tańsze : ) Tak rzuciłem okiem teraz, widzę w Krossie też się tak od 2500 zaczynają :P Widziałem właśnie na zdjęciu, że kabli dużo a na samym widelcu mało się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam niecały miesiąc Orkana 4.0 i jestem bardzo zadowolony. 

 

Sprzętowo naprawdę fajnie ten rower się prezentuje no i cena za którą kolega wyżej kupił ten rower tez spoko! Tylko nie mogę jakoś się przekonać do marki Romet,kiedyś,kiedyś miałem Rometa,ale to było bardzo dawno temu...

Tak czy siak mocne wyposażenie sprzętowe jak porównuje inne marki w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...