Skocz do zawartości

[hydrauliki] Problem z Deore 535 - co jest?


lenoxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od 2 miesięcy mam hamulce hydrauliczne Deore 535. Dzisiaj tak sobie jeżdże i zauważyłem że tarcza się poluzowała, więc dokręciłem śrubki i już było ok. Ale po chwili zauwarzyłem że hamulce słabiej hamują niż przed chwilą. Odrazu pomyślałem że nie wiem dlaczego ale chyba się zapowietrzyły. Pierszy ram spotkałem się z czymś takim a na dodatek mam instrukcje po angielsku.

 

Odkręciłem śrubkę w zacisku i nacisnołem klamkę. Na poczętki wyleciało powietrze a jak zaczoł olej lecieć to zakręciłem śrubkę. Ale i tak nic się nie poprawiło w siłe hamowania. Więc odręciłem zbiorniczek przy klamce, troche ponaciskałem klamkę i znów odkręciłem dolną śrubkę przy zacisku. Nacisnąłem jeszcze pare razy klamkę i wyszystko pozakręcałem. Ale to też nic nie dało.

 

Nie wiem co robić może coś źle zrobiłem przy odpowietrzaniu albo jakoś inaczej się to robi. Jeśli mógłby to ktoś opisać w zrozumiały sposób to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Aha i nie mam zapasowego oleju ale zbiorniczek był pełny.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo - zrobiłem tak, że podnosiłem koło do góry i opuszczałem (tak że rower się odbijał od ziemi) i jednocześnie naciskałem i puszczałem klamkę. Klamka się "utwardziła" a po przejechaniu kilku kilosów wszystko wróciło do normy i hamuje tak jak powinno :)

 

Chodzi o to, że to powietrze nie zawsze chce się przedostać przez przewód i trzeba to lekko wytrząść żeby coś poskutowało. (mam nadzieję, że nie zaoleiłeś tarczy ani klocków)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...