Skocz do zawartości

[do 2000] Rower dla amatora- Do spokojnej jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku chciałem się przedstawić jako że jestem tu nowy, mam na imię Dawid i jestem osobą niepełnosprawną. Jako że nie mogę mieć prawa jazdy to poruszam się często rowerem. Do  teraz jeździłem głównie do znajomych czy do dziewczyny, zwykłym rowerem poniżej 1000 zł. Od jakiegoś czasu planuję zacząć jeździć tak rekreacyjnie dla zdrowia. I planuję kupić sobie porządny rower, i kompletnie się na tym nie znam. Będąc w sklepie u nas rowerowym pytając sprzedawce to polecił mi Meride za około 2 tyś złotych. Ale w przeszukiwaniu internetu i czytając tematy o rowerach całkiem zgłupiałem i nie wiem co wybrać, dla tego liczę na waszą pomoc. Jedynie co zrozumiałem to, że hamulce tarczowe są lepsze od V brake i bezpieczniejsze. I tu moja prośba pomóżcie mi wybrać rower bym nie przepłacił lub bym dziadostwa nie kupił. Na rower chcę przeznaczyć 2 tyś. ewentualnie mogę trochę dołożyć. Rower nie musi  być nowy bo pewnie jak ktoś ma rower za duże pieniądze to pewnie dba o niego, tak myślę? Rowerem będę jeździł po terenie mieszanym typu asfalt jakaś polna droga ziemia kamienie i również trochę leśne czyli nierówny teren. Da się coś w tej cenie kupić dobrego? Mam 165 cm. wzrostu i  około 55kg. Robiłem też rozeznanie na allegro i zainteresowały mnie takie używane rowery:  

 MTB GHOST FULL XT TORA ROCK SHOX DISC MAVIC

 MTB CUBE FULL XT DISC TARCZE ROCK SHOX RECON

Kross Hexgaon V8

 MTB PEPPER BLACK pełne Deore 47cm

Rower SCOTT CHENOA - SLX - DEORE - XCR - rama L

Rower MERIKROSS LEVEL A6 2012

DA MATTS TRAIL 700-D 

MTB AMERICAN EAGLE LIGHTNINC 850 WIDELCE KARBON

Warto się którymś z nich zainteresować? Czy innych modeli szukać, bo się kompletnie na tym nie znam. Przepraszam za błędy i liczę na akceptację mnie jako niepełnosprawnego. I z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie bedzie ciezki teren, to ja bym ci polecil raczej rowerk typu Cross a nie MTB i oto dwa przyklady http://www.unibike.pl/vipergts.html lub ten http://www.unibike.pl/crossfiregts.html, ale jezeli nie zalezy ci na znanej marce to moze byc ten, http://allegro.pl/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-rozm-19-i3273277819.html i kup raczej sobie nowy a nie uzywke, bo tai uzywany moze okazac sie skarbonka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki raczej bym to nazwał średni teren: ubita ziemia, po deszczu pewnie błota trochę, kamienie,  nierówny teren pewnie jakiś wystający korzeń jakaś górka i zjazd. Typowo wiejski polny i leśny krajobraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki raczej bym to nazwał średni teren: ubita ziemia, po deszczu pewnie błota trochę, kamienie,  nierówny teren pewnie jakiś wystający korzeń jakaś górka i zjazd. Typowo wiejski polny i leśny krajobraz.

No to to raczej rower typu cross a nie MTB , czyli takie jakie ci podlem w linkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to raczej rower typu cross a nie MTB , czyli takie jakie ci podlem w linkach. 

Ok dzięki to będę się rozglądał za rowerami typu cross. A co do firmy nie znam się nie musi być znana jeśli rower ma dobrą jakość nie musi być dla mnie markowy. A te co podałeś są dobre który z nich najlepszy a jakieś inne możesz polecić? I mogę prosić o jakieś porady na temat czym się kierować i na co patrzyć przy wyborze roweru? Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki to będę się rozglądał za rowerami typu cross. A co do firmy nie znam się nie musi być znana jeśli rower ma dobrą jakość nie musi być dla mnie markowy. A te co podałeś są dobre który z nich najlepszy a jakieś inne możesz polecić? I mogę prosić o jakieś porady na temat czym się kierować i na co patrzyć przy wyborze roweru? Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

 

z tych co podał to Unibike Viper, ale on jest bez tarcz

o do samych tarczówek to dobre vbrake lepiej zahamują niż tanie tarczówki

 

no chyba że za wszelką cenę w deszczu chcesz jeźdźić to wtedy tarcze

 

czym sie kierować? osprzętem bo tylko on zwiększa cenę roweru, najlepiej by przerzutki obie były alivio bądź deore to wtedy reszta komponentów powinna współgrać jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fero323 dzięki będę się rozglądał za alivio bądź deore, przynajmniej wiem czym się sugerować by mi sklep nie wcisnął jakiegoś złomu. W deszczu raczej nie będę jeździł, chociaż przy dłuższej trasie może zdarzyć się jakiś niespodziewany deszcz. Ale jak dobre Vbrake dadzą radę to może z nimi poszukam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz http://allegro.pl/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-rozm-19-i3273277819.html dalem ci wczoraj linka do tego rowerku, jeszcze byl dostepny, kiedy znow bedzie nie wiadomo, a to rowerek na pelnym alivio i za naprawde mala kase , dlatego tak szybko sie sprzedaje !! Jest dostepny ale na ramie 21 cali a to bedzie za duza dla Ciebie :( Tutaj masz prawie identyczny, ale nieco drozszy http://allegro.pl/super-szybki-cross-28-kands-maestro-2013-alivio-i3252024646.html . W tej cenie nie kupisz dobrego rowereku na dobrym osprzecie z tarczami. Wiez mi ze V-ki w zupelnosci ci starcza, po drugie to prosty i nie wymagajacy wielkiego serwisu mechanizm, niestey hydrauliczne tarcze maja juz swoje wymagania serwisowe !!

Na temat tego Lazaro noo i Kands w strefie testow na tym forum jest sporo postow, jesli masz watpliwosci to poczytaj sobie.

Ale jezeli nie chcesz kupowac rowerku z neta a stac cie dolozyc pare zlotych do zaplanowanej kwoty 2 tys to kup sobie ten rowerek http://www.unibike.pl/vipergts.html a na pewno nie bedziesz zalowal. Moze Ci sie nawet uda utargowac te 99 zl i sie zmiescisz w swoim budzecie :) W tym Unibike masz juz naped 9 rzedowy i dobry osprzet. Powodzenia !! 

No chyba ze chcesz rowerek juz w pelni wyposazony tzn, blotniki bagaznik, oswietlenie to jeszcze Ci moge polecicic taki :

http://castor24.pl/pl/p/Rower-Trekkingowy-28-Lazaro-Senatore-GTS-ALIVIO-/1416

Teraz wybieraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka miałem napisać jak kupię rower niestety na razie nie kupię roweru, doznałem kontuzji na zawodach sportowych jak wyzdrowieje to kupię rower dopiero. Ale mam pytania bo pisałem ostatnio z kumplem na temat rowerów. Też jest amatorem jak ja ale więcej ode mnie jeździ. Aktualnie jeździ trekiem za około 1000zł. już 7 lat dość dużo jeździ ostatnio bo na raz potrafi nawet 60 km. zrobić. I chce zmienić rower i planuje Treka tez kupić taki model fx 7 6. Dla mnie to za drogi rower a on twierdzi, że lepiej jak wyłoży ponad 4 tyś niż weźmie byle co, że ten unibike słaby bo na pewno ma ramę 3 lub 4 gatunku która się rozsypie a ten jego trek ma na pewno 1 gatunku i ma dożywotnią gwarancję na ramę i na pewno on będzie bardziej zadowolony niż ja, że będzie mniej do serwisu jeździł części wymieniał itp . Zachwala tak tą firmę a zna się na rowerach tak słabo jak ja. A był u siebie w mieście w sklepie rowerowym gdzie jeździ na przegląd, z tego co wiem to gościu ma dobrą opinię i się zna i pytał go o tego unibike i powiedział mu, że to złom bo widział ten rower i go nie poleca a treka jak najbardziej. Ja nastawiam się na tego unibike bo pomogliście mi zdecydować i chciałem tak z ciekawości zapytać rzeczywiście trek jest taki świetny ta firma i rzeczywiście jest duża różnica w jakości i czy jako amator odczułbym różnicę między tymi modelami rowerów? Bo on poza trekiem nic nie widzi i twierdzi, że mój unibkie viper słaby jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...