Skocz do zawartości
  • 0

[W budowie]Leader Fox Dragstar (2013)


dawidbud1

Pytanie

Nazwa: [W budowie]Leader Fox Dragstar (2013)
Data dodania: 27 maj 2013 - 18:01

 

Witam wszystkich serdecznie. Zapragnąłem w pewien wiosenny dzień, że złoże jakiś rowerek, w niedużych pieniądzach, taki do podjechania do "sklepu po bułki i browar". Jakieś tam doświadczenie już mam  w montażu jednośladów, a jestem tu bo po przeczytaniu kilku postów Waszego forum doszedłem do wniosku, że warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia jakie płynie z tego miejsca. Od razu zaznaczam, że nie mam niewiadomo jakich środków na rower, chciałbym ale nie mam, i proszę o wyrozumiałość. Części pewnie będą w większości staroużyteczne oczywiście poza kilkoma wyjątkami o których wszem i wobec wiadomo. Tyle tytułem wstępu.

    Myśląc nad bazą czyli ramą roweru szukałem czegoś niedrogiego ale sprawdzonego. Tu już pierwsza pewnie kontrowersyjna sprawa, zakupiłem ramę Leader Fox Dragstar - używke. Kosztowała mnie bardzo mało i myśle, że w zupełności wystarczy. Poniżej fotki w/w ramy już po usunięciu wkładu suportu.

 

cxd1kuiylfpw.jpg

 

bf0l6xs56wwf.jpg
 

Po rozpakowaniu paczki odrazu zauważyłem problem, mianowicie miski wkładu suportu po pierwsze były plastikowe a po drugie niemożliwe do odkręcenia. Wtedy wiedziałem dlaczego tak tanio ją kupiłem. Cóż, wiertarka, szlifierka kątowa, i do roboty. Po 30 minutach niezłej męki przy rozwiercaniu i dbaniu o to by możliwie jak najmniej uszkodzić gwint ramy, udało się. Gwint został w niedużej mierze uszkodzony, myśle że poprawienie gwintu wystarczy by go uratować. Zastanawiam się jeszcze nad malowaniem jej, na pewno będzie trzeba się pozbyć "fachowych" naklejek po poprzednim właścicielu. Mam możliwość pryśnięcia jej ale to jeszcze kwestia dyskusji. Zobacze jak będzie to wyglądało po oczyszczeniu ramy do wersji orginalnej.

 

Kilka pytań.

1. Gdzie można przegwintować "ów" gwint. Wiem że są takie gwintowniki ale kosztują majątek. Czy serwisy rowerowe posiadają takie narzędzia?Jak myślicie?

2. Jaki wkład suportu polecacie. Chętnie sprawdze nadesłane linki. Na pewno ten element musi pachnieć nowością.

 

Czekam na podpowiedzi!

 


Zobacz rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...