Skocz do zawartości

[suport+korba] co będzie pasować?


indigo1980

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

problemów z moim Kross Raven Meadow ciąg dalszy (no w zasadzie tylko z suportem i korbą) :025:

 

muszę wymienić suport, a przy okazji zastanawiam się nad lepszą korbą.

1. suport. Nie byłem pewien co w zasadzie siedzi w moim bike'u i napisałem do KROSS'a, oto odpowiedź:

W rowerze Kross Raven Meadow zastosowany jest wkład suportu cartrige Jive S

128K długosć osi L=127mm: BSA 1.37" x 24T,długosć rury suportu L=68mm

I tu problem, czy muszę kupić suport o dokładnie tych samych wszystkich wymiarach żeby pasował - czy może dopuszczalny jest jakiś rozrzut wartości, np. długości osi? A najważniejsza prośba: doradźcie proszę jakiś konkretny pasujący suport na kwadrat/octalink/isis(to zależy - patrz punkt 2) w cenie, powiedzmy około 50zł - tylko musi być MOCNY (trochę ważę). Sam mam obawy podjąć decyzję - szczególnie nie jestem pewien tych wszystkich oznaczeń i boję się kupić coś co nie będzie potem pasować do ramy/korby :029:

 

2.korba. Posiadam tandetną korbę Altusa 48-38-28 175mm na kwadrat. Odpowiadają mi takie wymiary tarcz, ale jest z tym mały problem - nie mogę za chiny ludowe znaleźć korb z takimi tarczami! W większości są 44-34/2-24/2 itp. A szosowe za to 52-39 itp, a ja chcę mieć 3 tarcze. Czy jeśli dam korbę z innymi tarczami to będe musiał też zmienić kasetę (mam 8 biegów) i łańcuch? Tu też proszę Was o radę - istnieje jakaś przyzwoita korba 48-38-28, ewentualnie (jeśli nie wiąże się to z wymianą kasety i łańcucha) 52-3x-2x w cenie do 150zł (na kwadrat/octalink/isis - patrz punkt1 ;) )?

 

Jeśli komuś chciało się to wszystko przeczytać i odpisać to wielkie dzięki - nawet nie przypuszczałem, że skompletowanie suportu i korby stanie się takim koszmarem. Błagam o pomoc! thx!

 

 

 

EDIT:

szukam głownie w arniku, na allegro i w cyklotour i jak na razie znalazłem tylko takie korby:

48-38-28 (w sam raz) http://allegro.pl/item100690548_korba_truv...at_zobacz_.html

 

52-42-30 (ciut duże - może być jeśli nie muszę zmieniać kasety/łańcucha itd.) http://allegro.pl/item101602833_szosowy_me...wheel_nowy.html

 

Brać którąś w ciemno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Suport musi mieć odpowiednią długość do korby dlatego nalpeiej najpierw kup korbę. O tym Truvativie słyszałem, że ramiona się gną, a temu drugiemu wynalazkowi raczej bym nie ufał. Wg mnie najrozsądniejszym wyborem byłaby korba Deore 510. Czasem trafiają się na Allegro z takim właśnie rozstawem zębów jak potrzebujesz i to w dobrej cenie. Tak więc uzbroj się w cierpliwość i śledź Allegro a powinno się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co do suportu musisz kupit taki co ma dlugosc 68mm, u Ciebie oznaczenie L, a długosc osi to zalezy od ramy i korby, Ty miałes strasznie długi (127mm) bo miałes duze tarcze i mogłoby zachaczac przy krotszym

 

2. co do korby polecam nowe DEORE na Octalink za 169zł (puste w srodku, idento jak LX tylko czarna, moze ciut ciezsza bo 22t i 32t ma stalowe)LINK, suport do Deore to zazwyczaj długosci od 118-121 (osobiscie przy LX mam suport XT 118mm), mozesz poczaic na allegro, kumpel kupil korbe LX sciagnieta z nieuzywanego roweru za 140zł !! a suport nowy deore na octalink kosztuje duzo bo 93 na allegro (XT za 99 !!!!!) ale uzywany LX (teoretycznie po 300km) jest za 25zł !! LINK Mysle ze nie potrzebne Ci az tak duze tarcze

 

PS: nie musisz zmieniac kasety do nowej korby, łancuch by sie przydało jesli ma wiecej niz 1000/1500km przejechane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc!

hmm... chyba na razie pozostanę przy tej swojej korbie. jednak wolę rozstaw 48-38-28, jeżdzę głównie po asfalcie na długie wypady, a dobra korba o takich parametrach jak widzę trochę kosztuje :/ (myślałem jeszcze o tym truvativie five D, ale faktycznie niepochlebne opinie)

 

zatem póki co zmieniam tylko padnięty suport - dzięki za odszyfrowanie mi tych oznaczeń. wiem już na pewno, że muszę kupić taki o długości rury 68mm i gwincie BSA, no i skoro zostaje przy starej korbie to najlepiej o długości osi takiej jak w poprzednim - 127mm. i tu problemik następny - ni ma takich suportów za bardzo :D (oczywiście nie mówię o jakiś noname'ach).

Mam w sumie do wyboru albo KINEX'a :

http://allegro.pl/item102702026_wklad_supo...osc_od_ss_.html lub http://allegro.pl/item101942157_suport_na_...owe_miski_.html

 

albo SHIMANO Deore:

http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...products_id=967

 

niestety oba mają długość osi max 122mm. I teraz nie wiem - czy te brakujące 5mm to nic i brać, czy muszę jednak szukać 127mm? (a wogóle co sądzicie, lepszy ten kinex czy shimano) pzdro! i podzięki wielkie! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, z drugiej strony te 5mm to tylko 2,5mm na jedną stronę - no ale skoro piszesz, że nawet tyle może spowodować problemy to fakt wolę kupić 127mm. Tylko gdzie ja mam znaleźć porządny suport na kwadrat 127mm?? - szukam, szukam i nic.. wogóle suportów powyżej 122mm prawie nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...