Skocz do zawartości

[korba] co jest zepsute?


adamm84

Rekomendowane odpowiedzi

przednia przerzutka ma delikatny luz, tylna tez do wymiany, ale to raczej nie powinno mieć wpływu

 

kiedy jadę na siedząco jest ok, jak wstane i depne na najcięższych przełożeniach to słychac delikatne tarcie

korby to lx (chyba 572)

 

suport krzywy,zębatki, czy moze po zmianie przerzutki będzie ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan blatów jest ok, ma z 20 tys km, ale w suchych warunkach i bez katowania, konkretny pan w serwisie stwierdził ze niektórzy mają gorsze po 2-3 tysiącach, suport raz na bardzo długi czas "cyknie", ale o zadnym luzie nie ma mowy, wiec tak długo jak będzie mechanicznie sprawny to go nie wymienie, może to że waże 85 kg ma jakiś wpływ, podokręcam śruby łączące blaty bo dawno ich nie ruszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Teoria o wyginającym się największym blacie jest najprawdopodobniej właściwa. Stań w domu mocniej na prawym pedale i powinieneś zobaczyć ruch blatu na zewnątrz. Załatwilem sprawę odsuwając wózek przerzutki bardziej na zewnątrz (mnie ten odgłos przeszkadzał :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam ciekawszy problem :) Na przełożeniu 3x8 i 3x9 też mi łańcuch obciera, ale nie o przedią przerzutkę tylko o tylną (wózek). W sumie rzadko używam tych przełożeń więc nie ma to wielkiego znaczenia, ale jak ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie wiem, czy dobrze rozumiem problem, ale jest taka śruba odpowiadająca za odległość wózka od kasetki.

 

PS. Ale sądzącpo liczbie postów dobrze o tym wiesz biggrin.gif

Tak tak wiem :) Chociaż to raczej nie o to chodzi bo tam nie obciera (chyba). Wydaje mi się że raczej łańcuch szruje bo boku wózka. Ale spróbuję z tą śrubą, może coś się poprawi :rolleyes:

 

Postaw rower bokiem, zablokuj hamulcem i naciśnij na pedał, tak troche w strone roweru. Czasem można się nieźle zdziwić , jak giętka jest rama.

To pewnie do adamm84 bo Mattsy raczej słyną z tego, że są sztywne więc u mnie to nie to tym bardziej, że u mnie z tyłu trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...