Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

No tak to juz jest jak sie jedzi z plecakiem, ja mam gabke w plecaku z siateczka i teoretycznie powinna byc lepsza wentylacja a i tak cale plecy mokre.

Bagaznik --> wpisz 'bagaznik' w wyszukiwarce i zaznacz zeby szukalo tylko w tym temacie  :thumbsup: 

 

dodam ze wtedy lepiej pomyslec dodatkowo o sakwach bo bagaznik+plecak to slabe polaczenie

Edytowane przez Telik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radza sobie swietnie, mialem 2 zestawy pseudo sportowych blotnikow i plecy zawsze zachlapane (w roznym stopniu w zaleznosci od typu).

 

Na szczescie oslonki plastikowe mialem juz wczesniej, to do roweru zamowilem pelne (bez zmiany kosztow)

 

orion_blotnik_pcv_czarny.jpg

Nie moglem sie do nich przekonac, ale sprobowalem zalozylem, trafilo na deszcz i ... juz ich nie zdjalem.

Moim skromnym zdaniem tylko pelne blotniki beda chronic przed ochlapaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy i koleżanki, mam problem, urwał mi się hak tylnej przerzutki i nie za bardzo mam pomysł, gdzie tego szukać, na allegro wszystkie wyglądają podobnie, ale żaden nie wydaje mi się identyczny, napisałem do sprzedawcy od którego kupiłem rower, ale jak na razie cisza, najchętniej kupiłbym ten hak z jakiegoś pewnego źródła, czyli z dedykacją do ramy lazaro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower zakupiłem w maju tego roku. Dodam, że jest to mój pierwszy "poważny" rower (wcześniej miałem jakiegoś "górala" reklamującego piwo 10.5 ;p). 

 

Do tej pory przejechałem na nim 3070 km. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Od początku wszystko działało (nic się nie psuło) tak jak powinno. Może za wyjątkiem siodełka - na 3 różnych spodenkach z wkładką wciąż po ok 40 km boli mnie tyłek. Może to wina ustawień, geometrii... Sam rower przyjechał do mnie mnie wyregulowany. Nie musiałem nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na 3 różnych spodenkach z wkładką wciąż po ok 40 km boli mnie tyłek. Może to wina...

Doboru siodełka, a dokładnie jego rozmiaru. Rozwiązanie problemu: dobry sklep/serwis rowerowy w którym mają specjalny "taboret" do pomiaru roztawu naszych kości, w skrócie tyłka. Dopiero tak wykonany pomiar umożliwia prawidłowy dobór odpowiedniego rozmiaru siodełka.

Polecam youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Zakupiłem rower w drugiej połowie października. Nie wiem ile przejechałem, bo nie mam licznika, ale na pewno kilkadziesiąt kilometrów. Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się jeździ, lekko, nie skrzypi ani nie piszczy. Musiałem wyregulować hamulce i przednią przerzutkę. Wnerwia mnie tylko, że przy drugiej i trzeciej zębatce z przodu lewy pedał trze o końcówkę linki przedniej przerzutki.

 

Mam pytanko - jak załatwiliście sprawę pierwszego przeglądu gwarancyjnego (tego w ciągu 1 miesiąca od zakupu)? Napisałem dwa maile do sprzedawcy (bf-bike) z prośbą, żeby podał adresy serwisów w których mogę zrobić przegląd, ale zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wnerwia mnie tylko, że przy drugiej i trzeciej zębatce z przodu lewy pedał trze o końcówkę linki przedniej przerzutki.
 

Mialem to samo, ale u mnie wylacznie na 3 przerzutce. Problem 'rozwiazalem' przekladajac koncowke tak by nie wychylala sie, wyjsciem bylo by tez ja skrocic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze linka na wyzszym biegu jak jest dluzsza to moze wystawac i wtedy przy pedalowaniu lewa korba przy obrocie zaczepia o ta koncowke.

Moze w przerzutce jest do tego jakis specjalny zaczep, ale skoro przelozenie linki pomoglo to tematu nie drazylem, wiecej zajelo mi np przygotowanie grafiki ponizej :D

 

[edit]

faktycznie widze ze kolega napisal 'pedal' - ja o korbie ... Ehh opis pasowal mi do korby jak nic, nadal pasuje wiec pewnie i to chodzilo.

 

wekp.jpg

Edytowane przez Telik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, mój błąd. Ramię lewej korby trze o końcówkę linki przedniej przerzutki.

 

@Piehursson

 

Zgodnie z pkt. 1 warunków gwarancji: "Klientowi zaleca się wykonanie w ciągu 1 miesiąca od daty zakupu odpłatnego przeglądu roweru celem uniknięcia problemów technicznych w dalszej eksploatacji". Nie jest wymagany, ale w razie reklamacji jak nie ma tego przeglądu, mogą nie uznać reklamacji. Jednocześnie, zgodnie z pkt. 10 "Gwarancja traci swą ważność w przypadku dokonania napraw w nieuprawnionym punkcie serwisowym". Mniemam, że chodzi także o przegląd gwarancyjny.

 

Zresztą, dlaczego przegląd gwarancyjny jest odpłatny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...