Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

co do tego stukania, to mam pytanie:

[sharedmedia=videos:videos:160]

czy to jest normalne, bo przy okazji czyszczenia cos takiego zauwazylem, a jesli nie to:

1) co moze byc przyczyna

2) jak to naprawic?

mam pewne domysly ale nie mam ochoty po raz kolejny czegos z..rypac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Lazaro nie miał spinki.

 

sprawdziłem właśnie w moim L i spinka jest

 

co do tego stukania, to mam pytanie:

 

czy to jest normalne, bo przy okazji czyszczenia cos takiego zauwazylem, a jesli nie to:

1) co moze byc przyczyna

2) jak to naprawic?

mam pewne domysly ale nie mam ochoty po raz kolejny czegos z..rypac

 

obadałem moje kółka i mają podobne luzy, więc wychodzi na to, że to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

sprawdziłem właśnie w moim L i spinka jest

 

 

obadałem moje kółka i mają podobne luzy, więc wychodzi na to, że to norma

 

Wyraźna jest ta spinka? Bo ja kręciłem trochę tym łańcuchem i nie rzuciła mi się w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźna jest ta spinka? Bo ja kręciłem trochę tym łańcuchem i nie rzuciła mi się w oczy...

a tez masz to pie***nie

(sorry za slowa ale mam dosc) w napedzie?

 

w kazdym razie jeśli mi do wieczora nie odpisza na temat warunkow gwarancji to ja wystawiam negatywa i będę do tego namawiał

Edytowane przez adam00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Zapytam się trochę z innej beczki, a mianowicie o licznik. Mogłem zamówic razem z rowerem, ale nie skorzystałem z tej opcji. Chodzi mi o tani, podstawowe funkcje. Firmy nie znanej, aczkolwiek dobrze rokującej. hehe na tej samej zasadzie kupiłem v3.

Jeżeli chodzi o mój rower to myślę, że dobrze się sprawuję. Przerzutki są lekko nie doregulowane. Bodajże na przełożeniach 2/7,2/8 coś chrobocze. Tak jakoś ta dwójka z przodu mi najbardziej odpowiada i nie zmieniam jej. To, że hamulce piszczą? Niech sobie piszczą. Nie przeszkadza mi to.

Jak ktoś myślał, że rower będzie sam jechał, to  rozczaruje go. Trzeba pedałowac,

ale jest różnica w stosunku do komunijnego w wysiłku podczas jazdy. No i po przejechaniu ok 30 km na oko, bo nie mam licznika :/ to tyłek troszkę bolał, więc może w przyszłości siodełko żelowe? Może spodnie specjalnie przystosowane.

Jeżeli chodzi o gripy, to ja nie miałem nigdy w rękach lepszych, więc myślę, że dlatego wydają mi się wporządku.

Myślę, że jest duża różnica pozycji podczas jazdy w zależności od ustawienia siodła przód/ tył. Ustawiłem na maksa do przodu i po jakimś czasie zjechało mi na maksa do tyłu, pomimo że dokręcam na maksa imbusem.Może moja waga 95 kg tutaj ma znaczenie, a mi jest lepiej jak jest jednak do przodu. To jest różnica w tym, że nawet pedałuje się tak jakby pod innym kątem.

 

Edytowane przez nowicjuszrowerowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Zapytam się trochę z innej beczki, a mianowicie o licznik. Mogłem zamówic razem z rowerem, ale nie skorzystałem z tej opcji. Chodzi mi o tani, podstawowe funkcje. Firmy nie znanej, aczkolwiek dobrze rokującej. hehe na tej samej zasadzie kupiłem v3.

Ja już trzy lata używam Kellys KCC-09, działa bez zarzutów. Kosztuje około 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

a tez masz to pie***nie

(sorry za slowa ale mam dosc) w napedzie?

 

w kazdym razie jeśli mi do wieczora nie odpisza na temat warunkow gwarancji to ja wystawiam negatywa i będę do tego namawiał

 

Nie, pytam bo chciałem zdjąć łańcuch do czyszczenia, a spinki znaleźć nie mogłem. Za to pedały mam już do wymiany, bo zaczęły skrzypieć i się ząbki powyginały po 600 kilometrach jazdy.

 

 

 

Bodajże na przełożeniach 2/7,2/8 coś chrobocze.

 

Nigdy nie używaj takiego przełożenia, bo krzyżujesz łańcuch i szybko go wyeksploatujesz. Jeśli z tyłu chcesz mieć 7 lub 8 to używaj z przodu 3. Tak samo z najniższymi, jeśli chcesz z tyłu mieć 1-2 musisz z przodu również mieć 1, bo łańcuch będzie Ci chrobotał o prowadnicę przedniej przerzutki. A nic nie wyszło Ci się wyrobi po tygodniu jeżdżenia.

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co daje im ostatnia szanse zanim wystawie negatyw na allegro, ale kolejna usterka:

zepsula sie nozka - ehh nie mam juz sily pisac o tym rowerze moze i ja mam felerny egzemplarz, ale

coz pozostaje mi jedynie liczyc ze wystawia nastepna aukcje w wyzszej cenie  i ktos kupi moj po jakiejs dobrej cenie

podobno cuda sie zdazaja

eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wrócę do mojego chrobotania na korbie. Niestety nie udało mi się podjechać do rowerowego aby zakupić skuwacz a w Decathlonie mieli jakiś badziewiak więc odpuściłem zakup. Po powrocie do domu wziąłem kawał szmaty i starłem cały syf z blatów i delikatnie przetarłem łańcuch tak aby nie usunąć całego smaru - zebrałem jakby nadmiar. Od tego momentu błoga cisza :) Zatem czym prędzej kupuję skuwacz i dobry olej do łańcucha :)

 

P.S. Dziś doszedł błękitny Integral dla żony. Fajny :)



 

Bodajże na przełożeniach 2/7,2/8 coś chrobocze

Chrobotać nie powinno ale jak @,  wspomniał jeżdzić też się na takich przełożeniach nie powinno. Powinieneś jeździć na takich przełożeniach był prosto względem osi. Inaczej zajedziesz i łańcuch i kasetę. Najbezpieczniej: 1x1,2,3 - 2x3,4,5,6 - 3x6,7,8. Co niektórzy twierdzą, że w napędzie 3x8 można spokojnie wykorzystywać 4 tylne koronki na jeden przedni blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nowicjuszrowerowy, dnia 07 Cze 2013 - 21:05, napisał: Bodajże na przełożeniach 2/7,2/8 coś chrobocze. Nigdy nie używaj takiego przełożenia, bo krzyżujesz łańcuch i szybko go wyeksploatujesz. Jeśli z tyłu chcesz mieć 7 lub 8 to używaj z przodu 3. Tak samo z najniższymi, jeśli chcesz z tyłu mieć 1-2 musisz z przodu również mieć 1, bo łańcuch będzie Ci chrobotał o prowadnicę przedniej przerzutki. A nic nie wyszło Ci się wyrobi po tygodniu jeżdżenia.

 

Kompletnie się nie zgadzam. Każdy blat z przodu obsłuży bez problemu 4 tryby z tyłu najbliższe osi przedniego blatu. Jeśli nie zmienili lini łańcucha od 2011 roku (a nie podejżewam żeby tak było) to jak najbardziej można używać 2x8, 2x7, 2x6 2x5. To tylko kwestia regulacji przedniej przerzutki na samej lince, "chrobocze" mu bo łańcuch ociera mu o prowadznice przerzutki, trzeba ją przesunąć w prawo o 1mm i przestanie. Inna sprawa, że to się powinno ustawiać pod indywidualną jazdę, właśnie ze względu na najczęściej używane przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,trochę mnie tu nie było :) Wreszcie mam złożonego swojego Lazaro. Wziąłem rozmiar 19', który w teorii na mój wzrost był za duży (163cm, 13l - chciałem rower, żeby był większy bo jeśli by wytrzymał i bym urósł to lipa by była z takim rowerkiem). Okazało się, że pasuje idealnie. Stoję normalnie, trochę rama mi jajka podnosi, ale jest elegancko. Według mnie po prostu najlepiej sprawdzić w sklepie rowerowym jakiś rower o podobnej geometrii bo w moim przypadku sam się strasznie zdziwiłem. W porównaniu do roweru komunijnego na pierwszy rzut oka to straszna różnica - waga o 6 kg mniej.

 

EDIT: Mam pytanie. Do ilu barów go pompować?

Edytowane przez AAAZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Witam ponownie ,trochę mnie tu nie było :) Wreszcie mam złożonego swojego Lazaro. Wziąłem rozmiar 19', który w teorii na mój wzrost był za duży (163cm, 13l - chciałem rower, żeby był większy bo jeśli by wytrzymał i bym urósł to lipa by była z takim rowerkiem). Okazało się, że pasuje idealnie. Stoję normalnie, trochę rama mi jajka podnosi, ale jest elegancko. Według mnie po prostu najlepiej sprawdzić w sklepie rowerowym jakiś rower o podobnej geometrii bo w moim przypadku sam się strasznie zdziwiłem. W porównaniu do roweru komunijnego na pierwszy rzut oka to straszna różnica - waga o 6 kg mniej.

 

EDIT: Mam pytanie. Do ilu barów go pompować?

Według oznaczeń na oponie, 4,5-5,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Mogę jakoś uregulować amortyzator? Bo jest strasznie miękki i takiego nie potrzebuje. Niepotrzebnie tylko go dociskam i się cały bujam gdy jadę pod górkę

 

 

W zasadzie to nie można tylko trzeba. Santour zaleca SAG 15 - 20%, czyli dla Kandsa o ugięciu 75mm to 11 - 15mm. Regulujesz pokrętłem na goleni, jeśli go nie ma to imbusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

A jeszcze jedno pytanie. Mogę jakoś uregulować amortyzator? Bo jest strasznie miękki i takiego nie potrzebuje. Niepotrzebnie tylko go dociskam i się cały bujam gdy jadę pod górkę

 

Jeśli masz podstawowy amortyzator to nie ma on żadnej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

oczywiście, że ma :) poszukać manuala do konkretnego amortyzatora i wszystko będzie jasne

A jeśli nigdy tego SAGa nie ustawiałem i jeździ mi się dobrze to mam nie ruszać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nigdy tego SAGa nie ustawiałem i jeździ mi się dobrze to mam nie ruszać? ;)

 

 

"Zadaniem amortyzacji jest nie tylko amortyzowanie tego, co wystaje ponad powierzchnię drogi. Są też dziury, w które koło wpada i też powinny być amortyzowane. Właśnie do tego jest potrzebny SAG. Można go zatem określić jako ujemny skok, który ułatwia utrzymanie koła w kontakcie z podłożem. Jeśli SAG będzie za mały, to zawieszenie nie będzie amortyzowało wgłębień w drodze i koło może np. przeskakiwać z muldy na muldę, co będzie odczuwane jak uderzenia"

 

http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,prawidlowa-regulacja-amortyzacji-w-rowerze-sag

 

Mogłeś się wstrzelić swoją wagą w fabryczne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

 

"Zadaniem amortyzacji jest nie tylko amortyzowanie tego, co wystaje ponad powierzchnię drogi. Są też dziury, w które koło wpada i też powinny być amortyzowane. Właśnie do tego jest potrzebny SAG. Można go zatem określić jako ujemny skok, który ułatwia utrzymanie koła w kontakcie z podłożem. Jeśli SAG będzie za mały, to zawieszenie nie będzie amortyzowało wgłębień w drodze i koło może np. przeskakiwać z muldy na muldę, co będzie odczuwane jak uderzenia"

 

http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,prawidlowa-regulacja-amortyzacji-w-rowerze-sag

 

Mogłeś się wstrzelić swoją wagą w fabryczne ustawienia.

 

Regulacja polega na tym, że mam usiąść na rowerze i ustawić śrubę tak, by pod moim ciężarem się nie uginał tylko dopiero podczas jazdy w przypadku najechania na nierówność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zasadzie to nie można tylko trzeba. Santour zaleca SAG 15 - 20%, czyli dla Kandsa o ugięciu 75mm to 11 - 15mm. Regulujesz pokrętłem na goleni, jeśli go nie ma to imbusem.

 

 

tylko uwazaj przy regulacji imbusem, bo mi sie zrobilo kolko zamiast szesciokata i nie mam pojecia co teraz zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...