Skocz do zawartości

[1000-1350] Nowy rower do jazdy po lesi i po asfalcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jest to mój pierwszy post na forum, lecz przez ostatnie dwa dni sporo naczytałem się o rowerach ale wiadomo im więcej info się kumuluje w głowie tym większy powstaje mętlik. Dlatego pytam się was ekspertów o zdanie, wybrałem kilka modeli na allegro i chciałbym żebyście mi coś doradzili w cenie do 1350 zl. Dodam ze mam 195 cm i 95 kg jazda rekreacyjna

 

http://allegro.pl/kands-1300-vb-100-shim-alivio-nowy-model-2013-i3184569514.html

 

lub

 

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3218958510.html

 

lub

 

http://allegro.pl/rower-26-super-kands-1300-alivio-ostatnie-z-2012-i3234673070.html

 

lub

 

http://allegro.pl/merida-matts-20-v-sklep-warszawa-wyprzedaz-i3171490803.html#tabsAnchor

 

lub

 

http://allegro.pl/rower-author-profile-21grafit-nowy-i3174858761.html

 

Dodam, że dużo naczytałem się o rowerach o Lazaro i Kands chociaż o firmie pierwszy raz dowiedziałem się właśnie tutaj, jeżeli znajdziecie chwilę czasu i coś doradzicie będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele razy :)


W tej cenie Kands 1300 i Lazaro Evolution V3 nie mają konkurencji. Oba są składane przez firmę "Transrower".


Jeśli nie boisz się samodzielnego serwisowania roweru (bo Transrower tak naprawdę nie ma sieci serwisowej) i nie przeraża Cię to, że ewentualna reklamacja czy poważne naprawy gwarancyjne wymagają wysyłki sprzętu - to będzie najlepszy wybór.


Jeśli potrzebujesz wsparcia lokalnego serwisu (wstępna regulacja, przegląd zerowy) i gwarancji na miejscu - to musisz szukać wśró innych marek. Będzie jednak trochę drożej.


Ja mam w domu od roku Kands 1300, córka jeździ na Lazaro Evolution V3, i uważam że to był dobry wybór


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Było już wiele razy :)

W tej cenie Kands 1300 i Lazaro Evolution V3 nie mają konkurencji. Oba są składane przez firmę "Transrower".

Jeśli nie boisz się samodzielnego serwisowania roweru (bo Transrower tak naprawdę nie ma sieci serwisowej) i nie przeraża Cię to, że ewentualna reklamacja czy poważne naprawy gwarancyjne wymagają wysyłki sprzętu - to będzie najlepszy wybór.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lokalnego serwisu (wstępna regulacja, przegląd zerowy) i gwarancji na miejscu - to musisz szukać wśró innych marek. Będzie jednak trochę drożej.

Ja mam w domu od roku Kands 1300, córka jeździ na Lazaro Evolution V3, i uważam że to był dobry wybór

 

A ta, merida i kros niedorownuja tym lazaro i kands ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta, merida i kros niedorownuja tym lazaro i kands ?

 

Pierwsze pytanie na jeakie musisz sobie odpoweidzieć - to jakiego typu rower potrzebujesz.

MTB,cross, miejski, szosa....

 

Kands 1300 i Lazaro Evo 3 to rowery MTB - bardzo dobry stosunek jakosci do ceny.

Merida i Author mają sporo gorszy osprzęt przy  podobnej lub wyższej cenie.

W dodatku Author ma dość dziwną jak na MTB korbę (48/38/28) - nie wiem czy to nie błąd sprzedawcy w opisie.

 

Z rowerów "crosowych" (zasadniczo do jazdy po twardych nawierzchniach, ale i w lekkim terenie "cross" dają radę) - tutaj też znajdziesz stosunkowo niedrogie a dobre modele Kands i Lazaro (bodajże Kands Maestro i Lazaro Integral).

 

Ale podstawowe pytanie brzmi: jaki rower potrzebujesz, tzn. do czego i w jaki sposób bedziesz go uzywał.

 

Jeśli jesteś zdecydowny na MTB - to w tej cenie nic lepszego od Kand 1300 / Lazaro Evo 3 nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zdecydowny na MTB - to w tej cenie nic lepszego od Kand 1300 / Lazaro Evo 3 nie dostaniesz.

Jeśli zdecyduje się crossa to też nic lepszego w tym pułapie cenowym niż Kands Maestro i Lazaro Integral nie kupi.

Jeżeli Twoja trasa to w większości asfalt + ścieżki utwardzone, polne i leśne niewymagające drogi to zdecydowanie cross.

 

Jesli chcesz w głębszy i trudniejszy teren wjeżdżać to MTB z tym, że moim zdaniem śmiganie MTB po asfalcie do najprzyjemniejszych nie należy (duże opory, mniejsze koła itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę się podepnę ale widzę że kolega szuka czegoś podobnego i tutaj są jakieś konkretne odpowiedzi.

Ja jestem o tyle sprecyzowany że potrzebuję rower cross.

Mam na oku te dwa:

1. Alpina ECO C10 black/yellow 2012

2. Merida Crossway 5-V N2 2012

 

Co o tym sądzicie?

Który lepszy a może jednak powinienem szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę się podepnę ale widzę że kolega szuka czegoś podobnego i tutaj są jakieś konkretne odpowiedzi.

Ja jestem o tyle sprecyzowany że potrzebuję rower cross.

Mam na oku te dwa:

1. Alpina ECO C10 black/yellow 2012

2. Merida Crossway 5-V N2 2012

 

Co o tym sądzicie?

Który lepszy a może jednak powinienem szukać czegoś innego?

 

 

Dzieki wielkie zrobie tak jak mowicie :) wybiore jeden z nich. A jak myslicie przy moim wzroscie 195 cm ro rama chyba 21 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki wielkie zrobie tak jak mowicie :) wybiore jeden z nich. A jak myslicie przy moim wzroscie 195 cm ro rama chyba 21 ??

 

 

Wzrost to tylko jeden czynnik. Wazniejsze jest ile masz od ziemi do jajek. 21" na 195 cm to może być nawet trochę mało, ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzrost to tylko jeden czynnik. Wazniejsze jest ile masz od ziemi do jajek. 21" na 195 cm to może być nawet trochę mało, ale to tylko moje przypuszczenia.

 

 

91 cm mam.

Macie moze jakas tabele z wymiarami, co się jeszcze powinno wymierzyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91 cm mam. Macie moze jakas tabele z wymiarami, co się jeszcze powinno wymierzyć ??

te wymiary wystarczą. wg rozmiarówki lazaro w 21" powinieneś mieć 5-8 cm luzu pod kroczem. dość sporo. pewnie od razu musiałbyś wymienić sztycę pod siodełkiem na dłuższą. najlepiej gdybyś się do takiego roweru przymierzył bo może być dla Ciebie za mały - to jest jednak kwestia indywidualna. może znajomy ma jakiegoś crossa 21"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, szkoda ze na allegro juz nie można dostać tego rowerku Lazaro integral, chyba tak dobrze się sprzedawał, że zostały tylko damskie. Dzieki za info wracam z urlopu i robie zakup. Pozatym nie maja wiekszych ram niz 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, szkoda ze na allegro juz nie można dostać tego rowerku Lazaro integral, chyba tak dobrze się sprzedawał, że zostały tylko damskie. Dzieki za info wracam z urlopu i robie zakup. Pozatym nie maja wiekszych ram niz 21

 

 

gdy wrócisz z urlopu to pewnikiem rowerów już nie będzie :) mają się pojawić, podobno w ten weekend, może dziś a schodzą jak ciepłe bułeczki także byłbym czujny na Twoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdy wrócisz z urlopu to pewnikiem rowerów już nie będzie :) mają się pojawić, podobno w ten weekend, może dziś a schodzą jak ciepłe bułeczki także byłbym czujny na Twoim miejscu

 

 

A ty którego byś wybrał Kands Maestro czy Lazaro Integral ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ty którego byś wybrał Kands Maestro czy Lazaro Integral ??

 

 

oba są niemal bliźniaczymi konstrukcjami, główna różnica w osprzęcie jest taka, że lazaro ma amortyzator bez blokady (za dopłatą 40 zł możesz go wymienić na blokowany) zatem przy wyborze kieruj się albo możliwościami finansowymi albo estetycznymi.

tu masz duzy temat o lazaro http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/

poczytaj a wszystko stanie się jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

oba są niemal bliźniaczymi konstrukcjami, główna różnica w osprzęcie jest taka, że lazaro ma amortyzator bez blokady (za dopłatą 40 zł możesz go wymienić na blokowany) zatem przy wyborze kieruj się albo możliwościami finansowymi albo estetycznymi.

tu masz duzy temat o lazaro http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/

poczytaj a wszystko stanie się jasne :)

 

 

Panowie a co sadzicie o tym??

 

http://allegro.pl/potwor-a-nie-rower-kands-1300-dysk-alivio-i3244808520.html   tylko ze to jest chyba MTB a ja zdecydowalem sie na crossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no o tego sie nie pytalem, ten ma tarczowe hamulce przod, tył. Ale to jest chyba MTB tak ?? Bo nigdzie nie moge doczytac ?

Sorry ze tak sie dopytuje ale dalej sie nie moge zdecydowac bo te Kands Maestro sa na allegro ale znowu nie ma tych Lazaro i z tego co czytalem sasiednie tematy to od dluzszego czasu ich nie ma, jezeli oba sa niemal identyczne to dlaczego kazdy czego na tego lazaro ?? Moze ty mi odp na to pytanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no o tego sie nie pytalem, ten ma tarczowe hamulce przod, tył

 

No tak ale to dokładnie ten sam rower, co wskazany przez Ciebie Kends Energy 1300 VB. Te dwa rowery różnią się tym, że tańszy ma V-brake'i a ten droższy mechaniczne tarczówki.

 

ezeli oba sa niemal identyczne to dlaczego kazdy czego na tego lazaro ??

Bo widocznie dla tych dziesiątek napaleńców ważny jest każdy grosz i skoro mają prawie to samo za 150 zł mniej to wolą poczekać i zaoszczędzić i jestem w stanie ich zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj przyszedl do mnie rowerek wkoncu zdecydowalem sie na Kands Maestro ale niestety przerzutki  nie byly prawie wogole wyregulowane, z racji tego ze sie nie znam oddalem go do go sportu cala regulacja roweru kosztuje 40 zl wiec nie ma tragedi, rowerek bede mial  w sobote gotowy do uzytku i podziele sie z wami wrazeniami z jazdy. Dzisiaj tylko probna jazda jedyne 5 km i wrazenia fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...