Skocz do zawartości

[sr suntour xct v4]Szura na płaskiej nawierzchni


Badek

Rekomendowane odpowiedzi

SR Suntour XCT V4 i mam z nim problem.

 

Podczas jazdy po idealnie gładkim asfalcie, dźwięk dochodzący z, tak myślę, przedniego widelca mnie wręcz paraliżuje. Przy prędkości większej niż 25kmph pojawia się takie jakby metaliczne głuche szuranie (jakby takie z delikatnym echem). Czasem potrafi hałasować 10 sekund pod rząd, czasem dźwięk jest przerywany nieregularnie, czasem 15 minut jest cicho. Dziwne jest to, ponieważ przy większych nierównościach nie miałem okazji usłyszeć tego dźwięku.

 

Piasta chodzi cichutko, hamulce (mam v-brake) nie obcierają podczas jazdy, luzów w sterach nie ma, hałas się wytwarza niezależnie od tego, czy pedałuje, czy też nie.

 

Mam 84kg i 1575km zrobionych na tym amortyzatorze od początku lutego. To jest normalne przy XCT?

Edytowane przez Badek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dziwny dźwięk pojawia się jak jedziesz prosto czy jak bujasz rowerem na boki jak przyspieszasz?

Ja miałem podobny problem ale u mnie to winne były odblaski w szprychach na kole. Jeden się gdzieś poluzował i tak 

specyficznie hałasował jak przyspieszałem :blink:.(jak  wciśnięte odblaski między szprychy to nie równo się naprężają). Wymontowałem i cichosza  :icon_wink: . 

Czasami tez klocki szurają o tarcze no ale u Ciebie to odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dziwny dźwięk pojawia się jak jedziesz prosto czy jak bujasz rowerem na boki jak przyspieszasz?

Gdy jadę prosto, wszystko jedno czy przyspieszam, czy wcale nie pedałuje. Odblaski dawno zdemontowane, ale dziękuję za szybką odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skomplikowany temat, ale naprawdę nie ma nikt pomysłu?

 

Ostatnio sprawdziłem podczas jazdy, czy przeniesienie masy na kierownice (prawie położyłem się na niej) spowoduje jakąś zmianę. Wykryłem, że im większy nacisk wywołuje na amortyzator, tym mniej hałaśliwy się on staję - przy mojej wadze (84kg) rower wtedy dość solidnie się wyciszył, ale to jeszcze nie jest cisza "fabryczna". Jednak im gdy bardziej przenoszę ciężar na tył roweru, tym bardziej hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie amortyzator? Może to tarcza trze o klocki (jeśli masz tarczówki) albo masz jakieś luzy w piastach? Spróbuj zacisnąć mocniej zacisk od koła i wyregulować zacisk. Ewentualnie zapewnij serwis piaście i nie żałuj smaru. I sprawdź też, czy nie masz luzów w sterach. Trochę to dziwne, żeby hałasował amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, może piasta? Ja bym od tego zaczął.
XCT jest banalne w budowie, sam rozbierałem V2 w ciągu 20 minut z przerwą na herbate, więc spokojnie dasz sobie radę (ale rozbierz je w wypadku jak naprawdę sprawdzisz wszystko, zaczynąjąc od sterów, kończąc na piaście), ponieważ jak kolega mongol96 zauważył to dziwne aby amor stukał po jeździe na płaskim.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...