Skocz do zawartości

[Aplikacja] Nawigowanie po wyznaczonej trasie.


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że nie można w domu ustalić sobie trasy a potem ją wgrać do telefonu tak byłoby extra. 

 

Jest taka możliwość. Wyznaczasz sobie trasę, od punktu do punktu, a następnie panel z lewej strony zjeżdzasz na sam dół. Pod wszystkimi wskazówkami dojazdu klikasz w link "Zapisz w moich mapach...", wybierasz "utwórz nową mapę" i zapisz. Potem klikasz u góry na lewym panelu w przycisk "Moje mapy". Na liście pokazuje się mapa o nazwie "wskazówki dojazdu do...", klikasz w nią, na mapie pokazuje się wyznaczona przez CIebie wcześniej trasa. Możesz ją edytować - przycisk na lewym panelu "Edytuj". Możesz zmienić nazwę, opis, a w samej trasie wyrysować dodatkowe linie (np. leśne ścieżki nie oznaczone przez Google jako drogi), oznaczyć punkty itd.

 

Teraz uruchomienie na telefonie - uruchamiasz mapy Google, na górnej belce klikasz przycisk Warstw (ikona z trzema płaszczyznami), pojawia się lista, wybierasz "Moje mapy" i klikasz w nazwę mapy którą wcześniej zapisałeś. Trasa się uruchamia ze wszystkimi znacznikami, dodatkowymi liniami itd. Swoją pozycję sprawdzasz przez kiknięcie na górnej belce przycisku z celownikiem. Ewentualnie możesz przerzucić ją do nawigacji Google żeby na bieżąco znać swoją pozycję, chociaż ja osobiście tego nie robię, m.in. ze zwględu na baterię.

 

Oczywiście do działania wymagane jest konto google, również na telefonie. Opis na podstawie starej wersji map Google.

 

Do tego polecam aplikację Moje Trasy od Google. Apka rejestruje twoją trasę i przedstawia w postaci mapy, wykresów i danych liczbowych. Rejestruje m.in. pozycję, wysokość, nachylenie, prędkość i czas przejazdu. Moja rada żeby interwał pomiarowy ustawić w miarę duży, bo przy częstym pomiarze GPS dojedzie Ci szybko baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...