Skocz do zawartości

[850 zł] Rower rekreacyjny dla początkującego


Revel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat i od 11 lat jestem w posiadaniu bezimiennego roweru górskiego który dostałem na komunię. Na wstępie zaznaczę, że wielkim kolarzem nie jestem, żadnej większej trasy niż 30-40 km na raz nie zaliczyłem, a zazwyczaj jeżdze tylko kilka razy do roku. Od ostatnich paru lat jeżdże sobie po moim rodzimym Czornym Ślunsku, a w tym roku chciałem przez okres przed wakacyjny i wakacyjny zaliczać po przynajmniej 100 km na tydzień, półtora (czyli więcej niż zazwyczaj przez cały rok :D ) to rekreacyjnie, to dojeżdzając na praktyki (14 km w obie strony). Niestety mój Bezimienny już powoli odmawia mi posłuszeństwa nawet na parukilometrowych przejażdżkach (spadający co chwila łańcuch, przerzutki zmieniające się po 30 sekundach, zużywający się szybko po regulacji hamulec, itp). Niestety nie jestem mechanikiem, a nawet nie mam talentu do zabawy przy mechanice. Dopóki wystarczało wymieniać koła, dętki, hamulce, czy inne bzdety to sobie radziłem, jednakże czasem przy samej regulacji przerzutki miewałem problem. ;p Jednak jak stwierdził zaznajomiony mechanik-rowerzysta po pomocy przy zakładaniu nowego łańcucha z regularcją przerzutek, polecił mi wymienić samą przerzutkę, zębatki (pocentrowane), tylną piastę również jakoś poszkodowaną. Ogółem podsumował mi, że przynajmniej 150-200 zł kosztowała by mnie jakaś renowacja roweru. Przyznam, że o ten rower nigdy nie dbałem, więc i nie zdziwiłem się, że tyle tego trzeba wymienić. No, ale doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się już inwestować w mój stary rower i kupić nowy, zaczynając o niego dbać, a zostawiając sobie stary do eksperymentów. :D Jako, że nie mam doświadczenia w sprawie rowerów chciałem się poradzić was o kupno nowego roweru w zakresie cenowym do 850 zł. Jak zauważyłem, jest to mała sumka jak na rower, ale jestem tylko biednym uczniem który nie zamierza wyzyskiwać rodziców do ostatniego grosika i wyłożyć coś od siebie, ale w tym sęk, że zbieram również na własne auto, które chciałbym kupić również w najbliższym czasie by dojeżdzać do szkoły (studia poza miejscem zamieszkania) i pracy choćby w zimę. A i wiem, że potencjał roweru może nie zostać przeze mnie wykorzystany całkowicie, dlatego nie chce od razu kupywać drogiej maszyny.

 

Moje wymiary:

176 cm wzrostu;

82 cm długości wewnętrznej strony uda;

73-75 kg;

 

Ostatnio mam na oku taki rowerek -> http://www.bikko.pl/rower-delta-c1000-m-2012.html , jednakże jestem całkiem zielony. ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiększając budżet do 1000 zł?

 

Co myślicie o:

- Rower crossowy Merida Crossway 5-V N2 2012 (nie mogę wstawić odnosników do strony gdzie go znalazłem)

(spec:

RAMA Matts DT-V
Rozmiar 46CM-48CM-52CM-55CM-58CM
Kolor White/ Black
Widelec SR M3000A 50
Hamulec P/T V-Brake Linear
Korby Shimano M131 48-38-28 CG
Przerzutka P/T Shimano TZ31 31.8-48/ TX 31
Kaseta Shimano MF-TZ21 14-28
Kierownica XM CEN Steel R30 600
Mostek XM Speed CEN 15
Piasta P/T Alloy QR
Pedały PP pedal
Obręcze Cross V
Siodło Crossway
Sztyca XM Speed D SB20 27.2
Manetka P/T Shimano SL-RS35 3/ 7
Opona P/T CST C1393 40
Przełożenia 21s

)

i

- http://www.bikko.pl/rower-crossowy-merida-crossway-5-v-n2-2012.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...