dzb Napisano 25 Kwietnia 2013 Napisano 25 Kwietnia 2013 Witajcie. mój stary rower kupiony jeszcze za czasów gimnazjum nadaje się na złom i szukam czegoś nowego. Rower będzie użytkowany do rekreacyjnej jazdy 2-3 razy w tygodniu, podmiejskimi trasami (myślę, że w 90% na nawierzchni asfaltowej). Kupuję go, żeby nabrać kondycji bo trochę z tym krucho. Mam 26lat, 174cm i ważę 90kg (ale od jakiegoś czasu pracuję nad tym z pewnymi efektami ) Zależy mi, żeby rower był wygodny, tzn wygodne siodełko, pozycja w miarę możliwości wyprostowana, szeroka, wyprofilowana kierownica. W temacie rowerów jestem mocno zielony i przejrzałem na początek strony bardziej znanych producentów. Wpadł mi w oko: Unibike Amsterdam 8r GTS http://www.unibike.pl/amsterdam8rgts.html Jego wygląd bardzo podoba mi się i daje nadzieję, że jeździłoby się przyjemnie. Jednak cena jest trochę duża. Początkowo myślałem nawet, żeby ograniczyć się do 1500zł. Może zaproponujecie coś innego podobnego w trochę niższej cenie? Zdecydowanie chciałbym kupić "nówkę" ze sklepu, z gwarancją. Pozdrawiam.
cienkun Napisano 25 Kwietnia 2013 Napisano 25 Kwietnia 2013 Ten Unibike jest w istocie fajny, ale luknij jeszcze na Kross transalp http://www.kross.pl/pl/2013/trekking/trans-alp Oraz rozważ też LAzaro senatore http://allegro.pl/rower-trekkingowy-28-lazaro-senatore-gts-alivio-i3198036787.html
dzb Napisano 25 Kwietnia 2013 Autor Napisano 25 Kwietnia 2013 Ten Unibike jest w istocie fajny, ale luknij jeszcze na Kross transalp http://www.kross.pl/pl/2013/trekking/trans-alp Oraz rozważ też LAzaro senatore http://allegro.pl/rower-trekkingowy-28-lazaro-senatore-gts-alivio-i3198036787.html Dzięki za propozycję Cena w sumie niewiele niższa, a jednak biegi w piaście (Unibike) dużo bardziej mi się podobają, gdyż wydaje mi się, że nie wymagają obsługi, regulacji. Mam rację?
cienkun Napisano 25 Kwietnia 2013 Napisano 25 Kwietnia 2013 Tak, masz rację. Poza tym mają taką zaletę, że można je zmieniać stojąc w miejscu, np. na skrzyżowaniu. Mają też wady. Podstawowa, to duża masa. (zwróć uwagę, że ten Unibike waży 18,5kg. a Lazaro senatore 15,4) Również większe opory, oraz niekiedy dziwne dźwięki. edit. tzn. waga unibika jest wyższa nie tylko z powodu piasty. Również hamulec rolkowy waży sporo i pewnie jeszcze inne podzespoły się na to złożyły.
dzb Napisano 20 Maja 2013 Autor Napisano 20 Maja 2013 Powracam z moim dylematem. Przez ostatni miesiąc niestety nie miałem czasu zająć się sprawą, ale teraz znów wracam do zakupu roweru. Dziękuję za wszystkie rady. Mam jeszcze pytanie. Czy w trochę niższej cenie (tak do 1500) znajdzie się jakiś (przede wszystkim) wygodny rower z biegami w piaście? Ważna jest dla mnie niezawodność i solidność wykonania. Bajery typu bagażnik itp. nie są potrzebne (zawsze można dokupić).
dzb Napisano 21 Maja 2013 Autor Napisano 21 Maja 2013 Nikt nic nie chce pomóc* więc sam zapytam... znalazłem taki rowerek: http://brennabor.pl/shop.php?id=97 Czy warto w takiej cenie ten sprzęt z biegami w piaście? Czy może lepiej nie zawracać sobie tym głowy i wziąć Lazaro Senatore GTS Alivio? Unibike z pierwszego posta jest jednak raczej troszkę przydrogi... * żart
cienkun Napisano 21 Maja 2013 Napisano 21 Maja 2013 Myślę że to dosyć rozsądna cena. Widelec ma niezbyt dobry, ale poza tym OK. Jeżeli jesteś nastawiony na biegi w piaście, to możesz zaryzykować. Lazaro ma zdecydowanie lepszy widelec, oraz bagażnik, który jest bardziej odpowiedni pod sakwy. Cena-jakość wychodzi zdecydowanie korzystniej.
dzb Napisano 21 Maja 2013 Autor Napisano 21 Maja 2013 Myślę że to dosyć rozsądna cena. Widelec ma niezbyt dobry, ale poza tym OK. Jeżeli jesteś nastawiony na biegi w piaście, to możesz zaryzykować. Lazaro ma zdecydowanie lepszy widelec, oraz bagażnik, który jest bardziej odpowiedni pod sakwy. Cena-jakość wychodzi zdecydowanie korzystniej. A widelec "niezbyt dobry" oznacza że co? Będzie się giął? Skrzypiał? Odbijał za mocno? Jeździłem kiedyś na badziewnym, marketowym rowerze z amortyzatorem i szału dostawałem przez to, że "amor" jeszcze tylko potęgował nierówności. Waham się między tym rowerkiem a Lazaro Senatore GTS Alivio. Chciałbym oba zobaczyć na żywo i porównać. Może ktoś zna jakiś sklep, gdzie można dostać Lazaro w Warszawie?
cienkun Napisano 21 Maja 2013 Napisano 21 Maja 2013 A widelec "niezbyt dobry" oznacza że co? Będzie się giął? Skrzypiał? Odbijał za mocno? W tym wypadku oznacza, że będzie działał, ale w pełni poprawnego tłumienia się nie spodziewaj.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.