Skocz do zawartości

[Mocowanie GoPro] Rollbar Strap Mount


Rekomendowane odpowiedzi

Długo oczekiwane mocowanie kamerki GoPro do roweru w końcu doszło do mnie wprost ze Stanów Zjednoczonych po niemal 2-miesięcznej podróży.

 

Poniżej zamieszczam fotki owego sprzętu:

 

7ce7c4d6e84c3002m.jpg 06431627a78c55b2m.jpg 
 

a0bb72d84aac125em.jpg  2d4f892d47456a69m.jpg

 

Powiem, że nie spodziewałem się, że ta guma obejmująca rurkę będzie tak mocna. Myślałem raczej, że będzie to cieniutka gumeczka która niedługo pęknie. Co prawda jestem w posiadaniu dopiero parę godzin ale ciągłe mocowanie i zdejmowanie do roweru w różnych miejscach utwierdziło mnie w przekonaniu że nie jest to byle co. Waga? Znikoma - 60g samo mocowanie, z założoną kamerką w obudowie skeleton - 225g

 

Mocowane jest bardzo elastyczne w zastosowaniu. Pasek posiada ząbki które wskakują w zębatkę przy podstawie przez którą się go przeplata. Dzięki temu można swobodnie dostosować mocowanie do różnej grubości rur. Pod zaokrągloną podstawą mocowania jest gąbeczka aby plastik nie porysował ramy. Sam mechanizm mocowania jest plastikowy jak i cała reszta, a uchwyt trzymający kamerkę jest przymocowany do reszty przez zacisk kulkowy. Można go obracać w zakresie (na oko) 45 stopni, a podstawa tego uchwytu (to, co trzyma kamerkę) obraca się o 360 stopni. Nie ma więc obawy, że montując kamerkę na tylnym widelcu w rowerze, śruba mocująca będzie wchodzić między szprychy bo można sobie ją obrócić i jest git. Guma pasuje na wszystkie ramy w moim rowerze, co przedstawiam na zdjęciach, począwszy od najgrubszej po najcieńszą. 

 

03bd502711355597m.jpg Rama roweru (najgrubsze miejsce)

 

4d5457dddd749a37m.jpg Widelec nad hamulcami (rurki widelca są tam złączone na płasko, rozdzielają się na boki dopiero przy samym kole)

 

09637d58447ade3am.jpg Kierownica

 

ed2bd47eece3ce04m.jpg Dolna część widelca tylnego. Najcieńsza rurka znaleziona na rowerze.

 

Jak widać mocowanie można założyć na każdą rurkę rowerową nie zważając zbytnio na jej grubość. 

 

Ile to kosztuje? - Kupiłem na eBay za w sumie 24 dolary z wysyłką do Irlandii, a brat przysłał mi za 3 euro do domu. Po przeliczeniu na złotówki, wychodzi ~96zł. Oryginalne mocowanie od GoPro kosztuje w Polsce 149zł + wysyłka około 10zł i ma ograniczone zastosowanie. Wnioski wyciągnijcie sami :) Pozdrawiam!!

 

 

Link eBay do przedmiotu

Edytowane przez Goorgoo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...