Skocz do zawartości

[remont roweru przed sezonem] Jakie narzędzia, smary itp.?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po maturach warto byłoby pojeździć trochę na rowerze, jednak muszę w nim parę rzeczy zrobić i nie wiem jak się za to zabrać:

 

1) Konserwacja łańcucha.

 

Mam benzynę ekstrakcyjną i "Dry Olej teflonowy na zmienne warunki pogodowe". Mogę po prostu umyć łańcuch w benzynie, po czym nasmarować go tym specyfikiem? 

 

2) Nasmarowanie suportu. 

 

Muszę przyznać, że zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Do zdejmowania korby mam wszystkie imbusy i taki tool:sciagacz_korb_kwadrat.JPG

Płyn mam taki: (albo CX-80, nie wiem co lepsze, doradzicie?)

861.jpg

A korbę mam taką:

loookjpg_nhpsrrw.jpg

 

 

3) Czyszczenie tarcz hamulcowych.

 

Czym mam to zrobić? Mam hydrauliczne hamulce, słyszałem, że denaturat jest dobry. Klocki też mam wtedy nim wyczyścić?

 

4) Piszczący napęd.

 

Nie wiem co jest przyczyną, ale po dłuższej jeździe zaczyna coś skrzypieć i stękać. Prawdopodobnie jak nasmaruję suport i łańcuch problem przejdzie, ale powiedzcie mi kochani, co może być jeszcze przyczyną? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie łańcuch przepłukaj,wysusz i nasmaruj.Suportu nie nasmarujesz,bo jest pakietowy czy jakoś tam.Chodzi o to, że łożyska są maszynowe.Jak rozmontujesz, to zabacz jaki i kup nowy.Klocki hamulcowe wyciągnij i delikatnym papierkiem ściernym je potraktuj.Tarczę odtłuść-ja używam rozpuszczalnika.Denaturat chyba może być.Stuki w napędzie to może być zużyty suport.Jak będziesz montował nowy ,to nie zapomnij o posmarowaniu smarem gwintu.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...