Skocz do zawartości

[wycieczka] Poznań-Hel w jeden dzień.


sq3mko

Rekomendowane odpowiedzi

Michale jeśli będzie Ci mało kilometrów to możesz namówić Pawła i wrócicie do Poznania rowerami :thumbsup:
Jeśli ktoś będzie mi uciekał to zostanie zmuszony do zamienienia się rowerem (oczywiście tylko szosa wchodzi w grę) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak dla mnie może być 16, chociaż nie ma to wielkiego znaczenia. Jednakże tym razem nie przyjadę do Poznania rowerem tylko pojadę z Witkowa do Wągrowca i tam się spotkamy. Mam taką głupią zasadę, że na wycieczki rowerowe nie dojeżdżam samochodem. Czy macie jakąś stronkę na facebooku z planowaną wyprawą na Hel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Jednocześnie mam pewną sugestię, co do trasy. Może odcinek Kościerzyna - Kartuzy pokonać by tym fragmentem trasy przez Gmina Stężycę, Przewóz i Brodnicę Górną, żeby nie jechać drogą krajową odcinka 30km? Jak uważacie? Nie mogę wgrać śladu, więc posłużyłem się opisem.

 

Mateusz, pojedziesz z nami, nie myśl sobie, że pozwolę tak łatwo Ci na statek wejść :) 

Ucz się, żeby wcześniej z tych egzaminów wyjść, bo nie zdążysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjazd do Helu zakładany jest na godzinę 13:00-14:00?

Pociąg z Gdańska do Poznania to ten, który z Wrzeszcza wyrusza o 22:22 i na Głównym w Poznaniu planuje zawitać o 02:42?

Tramwaj wodny, który grupa zamierza płynąć, to ten o 20:10 z Helu i o 22:00 w Gdańsku?

Jak zaplanowany jest pobyt w Helu, w sensie czy grupowo się poruszamy (ryba smażona, kąpiel w morzu, inne atrakcje) - kwestia bezpieczeństwa sprzętu?

Czy ktoś z planujących ten wyjazd planuje powrót z Helu do Gdańska rowerem?

 

W zależności od organizacji, jestem chętny i w kwestii godziny wolałbym przełożenie na 16:00.

 

myślę, że około 14-tej powinniśmy dotrzeć,

pociąg i tramwaj wodny tak jak piszesz - to te godziny.

 

Nie ma zaplanowanego pobytu w Helu :), to nie jest "zorganizowana wycieczka z biura podróży" - jesteśmy grupą chłopaków, która się skrzyknęła i chce sobie pojechać na Hel. Jeśli ktoś ma fajny pomysł to go realizujemy.

Podejrzewam, że podobnie jak w Kołobrzegu, piwo/plaża/ryba/piwo/plaża itd.

Raczej chodziliśmy grupowo - ja nie znam Gdańska i Helu i dlatego na pewno nie będę odstępował reszty.

Co do bezpieczeństwa sprzętu: zorganizowanego stróża nie ma - każdy pilnuje zarówno swojego, jak również dba o innych - w przypadku odwiedzin spożywczaka itp. wykonujemy to "wahadłowo", aby zawsze był dozór.

 

 

pozdr.

gustaw

 

rosiłbym aby nie zmieniać godziny na 16 bo pociąg w poznaniu będzie o

16:15 no i muszę dojechać na miejsce spotkania czyli rondo śródka, a jeszcze nie patrzyłem czy to daleko od dworca

 

ok, zatem wszystko jasne - zostaje godzina 17:00 lub parę minut przed, jeśli cała zdeklarowana ekipa zbierze się na miejsce

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piwo/plaża/ryba/piwo/plaża

no widzę piwko uwzględnione to mnie cieszy :P

 

 

to nie jest "zorganizowana wycieczka z biura podróży"

tak jak gustaw napisał :) jednak jeśli będziesz chciał wejśc do wody, spoko popilnujemy Twojego dobytku :)

 

 

To ilu jest chętnych się zjawi na 17 na rondzie śródka ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odcinek Kościerzyna - Kartuzy pokonać by tym fragmentem trasy przez Gmina Stężycę, Przewóz i Brodnicę Górną, żeby nie jechać drogą krajową odcinka 30km? Jak uważacie? 

 

Jak widzicie tę kwestię? Dystansowo wychodzi na jedno, chodzi o ruch samochodowy, a w tych okolicach to już na ranem powinniśmy być lub przed południem, więc ruch samochodów będzie większy niż w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj obiło mi się o uszy, że większość jedzie na mtb...
Co do deszczu to zależy jak mocno będzie padało. Zakładając, pogodę porównywalną do dzisiejszej to raczej mało prawdopodobne, że będą jacyś chętni.
Ja jestem dobrej myśli :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ostatnich dni drażni każdego, podobnie jak niesprawdzające się prognozy pogody. Od pewnego czasu (około dwóch lat) korzystam z tej oto prognozy:

http://www.wetter.de/polen/wetter-posen-18147773/wetterprognose.html

Nie zawsze się sprawdza, ale jednak częściej niż sporo polskich serwisów. Mam ogromną nadzieję, że aktualna prognoza się spełni, czyli będzie 20 stopni C, brak opadów i powieje z SW albo nawet z S :) Drobny opad zapowiada się na sobotę w Gdańsku, ale jak pokropi to tragedii nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę szosą :P ale słabo w tym roku ze mną więc to tak jakbym jechał na MTB Bartek jedzie na MTB to też wiem :)

Co do pogody powiem tak najgorzej jest ruszyć w deszczu, jak nas złapie coś gdzieś po drodze to tragedii nie będzie no chyba że będzie lać cały czas :( trasa jest mniej więcej taka że zawsze można gdzieś skoczyć na PKP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie z trudem mi to mówić, ale ja odpadam. Miałem mały wypadek na rowerku i mam uszkodzone kolano

:( Ja miałem być o tej 16:15 na dworcu. Przepraszam za zamieszanie, no ale nie dam rady. Zostaje mi tylko Wam życzyć pogody i powodzenia. Pozdrawiam i do zobaczenia innym razem na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...