Skocz do zawartości

[do 600 euro] Cross - nowy Staiger Idaho czy używany Focus Ltd, Niemcy


kreciu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na wstępnie chciałem wszystkich serdecznie powitać i podziękować za ogromną ilość wiedzy, którą liznąłem czytając to forum przed zarejestrowaniem się. Dzięki temu wybierając swój przyszły rower mam już jako takie pojęcie czego szukać i zawęziłem wybór do dwóch modeli choć jestem otwarty na inne propozycje.

 

Do rzeczy: szukam roweru na dojazdy do pracy (5km) i dłuższe, całodniowe wycieczki. Mieszkam w Bochum (Niemcy) i w tym roku planujemy skoczyć rowerumi m.in. do Amsterdamu i Brukseli. Żeby zaoszczędzić Wam googlania - jest to jakieś 200-250km jazdy. W okolicy jest mnóstwo ścieżek rowerowych łączących okoliczne miasta gdzie planujemy spędzać każdą wolną chwilę pracując nad formą przed długimi trasami. Biorąc pod uwagę planowane zastosowanie można powiedzieć, że rower spędzi 85% czasu na asfalcie i 15% na bardziej "chropowatych" ścieżkach, bez górskich szaleństw. W związku z tym zamarzyłem sobie crossa z przednim amorkiem dla komfortu (lecz może coś sztywnego typu Centurion Cross Speed 500 byłoby lepszym wyborem... Tutaj proszę o poradę).

 

Interesujących rowerów jest oczywiście multum ale pytanie zawężę do dwóch, ponieważ, moim zdaniem, trafiły się przyjemne okazje. Pierwszy to Staiger Idaho, który jest w lokalnym sklepie za 600 Euro. Jak widać, na SLX.

staiger idaho pdf free ebook download from portal.staiger-fahrrad.de

 

Drugi to używany Focus LTD na LX za 380 Euro.

Crossrad " Focus Black Stone" XL Shimano LX in Nordrhein-Westfalen - Solingen | Herrenfahrrad gebraucht kaufen | eBay Kleinanzeigen

Na oglądanie tego roweru jestem już umówiony z właścicielem. Wstępnie wygląda zachęcająco, resztę zobaczę i przymierzę na miejscu (mam 186cm wzrostu przy 73kg. Zobaczymy, czy będzie pasował).

 

Co sądzicie o tych dwóch rowerach, który Waszym zdaniem jest lepszym wyborem? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...