Skocz do zawartości

[do 2000zł] mtb29er lub cross jazda codzienna i do poszalenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup nowego roweru i mam nie mały problem. Ostatnie 15 lat jeździłem na MTB 26 i było ok. Nie sledziłem nowych trendów i teraz okazuję się że jest masa rowerów do wyboru. Pierwszy typ padł na Krossa Level A2 bo ładny fajny i popularny. Jednak jak wciągnąłem się w temat i zastanowiłem się gdzie najczęściej jeżdżę to myślę o crossie. Śmigam tak 70/30 po stronie miasta lubię ostrą jazdę i dlatego martwię się czy cross to wytrzyma ? mam 190 cm zwrostu i ważę ok 95 ale zbijam :) Lubię też pojeździć po lesie i nie chce się zawieść tym crossem dlatego zwróciłem uwagę na MTB 29er. Szukam roweru do max 2000zł który będzie solidny i wytrzymały dobrze sprawdzi się przy bezpardonowej jeździe w mieście ale poradzi sobie bez problemu w lesie.

Na razie patrzyłem na modele krossa :

B2

evado 2.0

i giant

Roam 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 2000 PLN w dziedzinie 26er też nie należy się spodziewać niewiadomo czego. Aczkolwiek przy 29er hydraulicznych tarczy (nawet po promocji) to się raczej nie znajdzie.

 

@, Oczekujesz od roweru aby sprawował się równie dobrze w dwóch skrajnie różnych środowiskach. To będzie bardzo trudne do osiągnięcia. Cross będzie spisywał się dużo gorzej w terenie niż 29er w mieście. Skąd mam takie zdanie? Do Kampinosu wybieram się czasami z kolegą, który zapuszcza się tam na Vision Cross Trail. W ogólności trzyma się za mną bo to trwardy gość, ale widzę jak walczy na odcinach, których ja w ogóle nie odczuwam. Evado ma nie dużo szersze opony, więc podejrzewam, że nie będzie się zachowywał jakoś szczególnie lepiej. Sam kiedyś jeździłem po lesie na oponach 1.75". Jak nie ma innego wyboru to się przejedzie, ale świadomie na takie ogumienie do lasu bym się nie zdecydował.

 

Niezłą opcją jest Level B3 2012. To chyba max co w tym budżecie osiągniesz. Uchowały się hydrauliki M446 (jeżdżę na M445, całkiem niezłe jak na najtańsze). http://www.mudserwis.com/kross-level-b3-p-2305.html?osCsid=da1ad448bd920f12e81148bcaf471016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er "do poszalenia" za 2000 PLN to trudne do osiagniecia.

 

Rynek wycenia 29er dosc wysoko, za ta kwote kupisz najtanszy model, ktory bedzie mial ciezki amortyzator z kiepska chrakterystyka pracy, ciezkie kola i opony oraz slabe hamulce. Te trzy ostatnie rzeczy sa w duzym kole najwazniejsze, wszak jest wieksze, a zatem trzeba wiecej sily, zeby je rozkrecic, a ciezkie wymaga jej jeszcze wiecej. Podobnie duze kolo trudniej zatrzymac, a ciezkie duze kolo bardziej, a w tanich 29er oszczedza sie m.in. na hamulcach.

 

Taki rower pewnie jakies 13,5 kg wazyc bedzie lub wiecej.

 

Stad kupic mozna, ale z pelna swiadomoscia jak wyzej. Oczywiscie nie wiem, co "do poszalenia" ma oznaczac, sam musisz to ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poszalenia - może nie wyraziłem się jasno lubię czasem wjechać do lasu ale są to raczej w miare utwardzone ścieżki nie jazda miedzy drzewami po lesie. Ostatnie 15 lat przejeździłem na mtb 26 który dostałem na 18 i się sprawdzał ale teraz w mieście rozpędzam się do ok 35km/h i to już dla mnie za mało dlatego szukam crossa lub 29er bo czytałem że da się tym szybko jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...